Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Február 10 körül kiirt kismamá...

Február 10 körül kiirt kismamák, hol szültök hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Én Miskolcon a megyeiben szülök, van esetleg valaki aki ott szül ez időtájt? Hasam fájdogál néha, ha nem a hasam akkor a lábam, ha az se akkor azért nem alszok mert nem kapok levegőt, és még csak 30 hetes vagyok. Mi lesz még.... Ja a méhszájam meg 2100, az se túl biztató. Várom válaszotok :)
2011. dec. 1. 17:07
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/230 anonim ***** válasza:

Én még sajna nem :(

Hogy vagytok? :)


#1

2012. jan. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/230 anonim ***** válasza:

#2 vagyok- és még én sem szültem!! :)

Csak sajna fiacskáim felváltva betegek, mindig így van, mire a nagy kilábal apával együtt a taknyolásból - ők mindig együtt betegek - addigra szegény kisebbikem betegszik le. Ráadásul most valami szarságot nem felsőlégúti bajságot szedett össze- hanem alsó légutit- és nagyon figyelni kell rá, mert még tüdőgyulladás is lehet belőle. :( Úgyhogy próbálom kikurálni az egész familiát- remélem nem is szülök addig, ameddig tart ez a vacakság. Sajna kisgyerekeknél így van ez. :( Én még elég jól bírom a fiuk között a sok bacit- két nap orrfolyással letudtam az egészet.


Egyébként jól vagyok, csak nagyon fáradok- de ez nem újdonság. És iszonyú gyomorégésem van már esténként! :)Eddig is volt, de nem ilyen borzasztóan nagyon erősen. Most szenvedek rendesen.


Réka babuci ügyes nagyon! Nekünk gyerekorvos azt mondta még anno - 2hét, mire visszahízzák a születési súlyt - általában - és utána hetente minimum 150gramm hízás legyen meg. Ez alapszabály volt- de a kisebbik fiam, aki szintén ilyen kistörpe volt, egy hét alatt visszahízta a születési súlyát és utána hetente 300grammokat hízott. :) Behozzák a lemaradást a kicsik gyorsan! :) Egy hósan már 3.45kg volt, két hósan meg 4.6! Persze utána azért lassult ez a nagyon gyors gyarapodás, de akkor is jól hízott.


CSütörtökön megyek NST-re legközelebb. Azért egyébként éjszakánként elég jó kis fájásaim vannak már. De csak éjjel, és csak a hasam legalja fájdogál. Szerintem nyílik tovább a méhszájam- mert már nekem is ki van nyílva, és a kicsitnél is így volt- pont így éreztem, de végülis jó ez, mert nem a vajúdás alatt kell majd a nulláról indulnom! :) MÉg ezt a hetet ki akarom húzni egyben - vagy talán a következő dokilátogatásig is- február 9-ig. :) De majd meglátjuk.


Nektek is minden jót, írjatok ha van valami!!

2

2012. jan. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/230 anonim ***** válasza:
ahh, Ketteske, jobbulást a családnak!
2012. jan. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/230 anonim ***** válasza:

Köszi, azért már annyira nem gáz a helyzet- a kicsi is elkezdett javulni. Csak azon szorítok, hogy mire jön a legkisebb, már senki ne legyen taknyos meg beteg itthon- hogy ne úgy kelljen hazahozni szegény picurkát, hogy mindenki itthon köhög rá!

:)

Neked is kitartást Ketteske!

Kérdezőcske, Rékabébi hogy van? Szépen eszik-hízik?

23-án született, ugye? Mert aznap kezdődött a kínai újév a sárkány éve, és bemondták a híradoban is, hogy a kínaiak szerint a sárkány éve a legjobb év a 12féle közül, és áldott az a gyerek, aki ebben az évben születik!!! Úgyhogy szerencsés áldott gyermekeink lesznek!


Hurrá!!


Asszem mi már csak februárban szülünk??

:)

#2

2012. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/230 anonim ***** válasza:

Gyanús, hogy igen :D

Örülök, hogy jobban vagytok! :)


Ma cipekedtem, én hülye, azt hittem beindul a móka (a másodikon már végem volt), de nem :D


Holnap NST, kivi vagyok lesz-e méhszáj-tapi utána, mert valahogy máshogy érzem magam odalent-odabent.


Szép estét Nektek!

Pussz

#1

2012. jan. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/230 A kérdező kommentje:

Egyeske te már nagyon finisbe vagy, ketteske neked még két heted van ha jól emlékszem. Vigyázzatok magatokra, és könnyű szülést nektek, ketteske remélem meggyógyult a család már. Réka babuci jól van, szopizik rendesen, bár azt nem tudom mennyit kéne pontosan egy nap, 3-4 óránként eszik olyan 50 grammot. Azt mondta a védőnő hogy az jó. Kis huncut, sokat alszik, de éjjel csak akkor hajlandó szopi után elaludni ha beteszem közénk az ágyba, amúgy sétálgatni kell vele a férjemnek 2 órát. Úgyhogy tegnap így aludtunk, végig is aludta az éjszakát, csak 2x fél órát szopizott. Háziorvos megvizsgálta, azt mondta minden ok, úgyhogy boldog vagyok. Csak a melleim fájnak mint állat, a bimbóknál ahogy szopizik.

Puszi csajok.

2012. febr. 1. 19:41
 67/230 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

#2vagyok,

már gyógyulgatunk- szerencsére- holnap még viszem a kicsikémet vissza a dokihoz- remélem javul az állapota. Szóval család már javulgat! :)


A kis pici Réka baba miatt nem kell ám aggódni, hogy elrontod, hogyha köztetek alszik!! Nálunk a kicsi, amig ilyen kis picurka volt- 2hónapig velünk aludt, és akkor "erősödött" meg annyira, hogy egyik napról a másikra már alukált a kiságyában. Addig kellett neki anya-apa közelsége. Nincs is ezzel semmi gond szerintem. Pedig egy hós kora óta átaludta este 9től reggel 6-7ig az éjszakát, ugyhog nagyon ügyeske volt- de kellett neki a közelségünk. Nem bántam én sem, annyira édes kis pici baba volt ő is! :)

Csak szeressétek, babusgassátok- erre van szüksége.

Biztos mondta védőnő-doki is, a napi kajaadag a piciknek, hogy kb ki tudd számolni, testsúlykilogrammonként 150gramm. Azaz ha 3kg-os a baba, akkor 3X150- azaz 450gramm amit úgy illik elfogyasztania. De ez sem szentírás, ha kicsit több vagy kevesebb, az sem olyan nagy probléma. :) Úgyis látod rajta, ha éhes még.

Hát a mellbimbóm nekem is iszonyúan fájt az elején- de aztán megedződött!! :) Bár én csak a kicsit szoptattam, de őt sem sokáig- sajnos.


Egyébként igen- pontosan két hetem van hátra. Ma nosztalgiáztam is, mert a kicsim ezen a napon született, pontosan 38hétre. Ugyhogy vele ilyenkor már megtörtént a szülés. Most kicsit drukkolok magamnak, hogy inkább jövö hét vége fele történjen bármi is, mert most a következő egy hétre mondják ezt a vacak időt, nagy havat, és én Kecskemétről BP-re remélem fel fogok tudni menni- ha mégis most jönne rám a szülhetnék!! :))

1-eske, neked már csak két napod van papíron, ugye?

hátha a nagy hidegek előcsalják a kistörpédet!!!

:)


Jók legyetek, és vigyázzatok magatokra!!

#2

2012. febr. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/230 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Örülök, hogy mindenki jól/jobban van :)


Szerintem is normális, hogy kell a testmeleg és az anyaszag a Babiknak, hiszen hónapokig bennünk laknak :)


Nagyon megvisel ez a front, rettenetesen fájnak az ízületeim, főleg a jobb karomban és a derekamban, de nem baj. Kemény vagyok, kibírom :D:D


Holnapra vagyok kiírva, így már a szülészeten lesz jelenésem, ott csinálnak NST-t és magzatvízvizsgálatot.


Izgi!


Drukkolok, hogy felérjetek a kórházba Ketteske! Nekem nagy mák, hogy gyalog is 10 percre van, szóval addig szánkón is elhúz a Férjem :D


Pussz

#1

2012. febr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/230 anonim ***** válasza:
100%

:)

Hát igen- elég nagy izgiben vagyunk!!

Veled mi van Egyeske- ez lett volna a TI napotok, ugye? :)

De majd jön a bébike amikor akar. Lehet még a nagy hó-szél kikergeti őt is.


Én tegnap voltam NST-n, és annyira vacakul voltam tegnap, minden bajom volt, a hasam is fájt egész nap. Meg is kértem a dokit NST után, hogy vizsgáljon meg - de a méhszájam a múlthetihez képest nem tágult jobban- bár már kezd felpuhulni. Ez a doki szerint is még bírhatom egy hétig- így megnyugodtam kicsit, valószínűleg, csak a frontok miatt érzetem ilyen bénán magamat. Bár még egész éjjel fájt a pocakom- de reggel óta semmi.

Érdekes, hogy a 3.terhességem, de most érzem a legbizonytalanabbul magamat!! :)Az a rossz, hogy bebeszélte minden dokim, hogy betöltött 37. hét után bármikor szülhetek, és mivel a kicsi 38hétre született, már mindenki csak izélget, hogy mikor szülök már. Biztos ez is zavar tudat alatt. Most féjrem meg elkezdte mondani, hogy NEKI ideális lenne a február 18-i dátum, szüljünk már akkor!! :) Olyan jót mosolyogtam, hát hiába, férfi. MÉg most harmadjára sem érti, hogy nem a neki ideális időben fog a baba kibújni a pocakból!!!:)

A kicsinél is eljátszotta ugyanezt, azon a héten hétfőn monda, hogy határidős munka van- jövö héten már mehetünk szülni, de ezt a hetet bírjam ki. Erre csütörtökön megszületett a baba! Nesze neked határidős munka! Na nem mintha bánta volna, de hát ennyit az ideális időpontokról. :)


Szóval várakozunk és bízunk a kedvező időjárási viszonyokban.

Te voltál magzatvízvizsgálaton? Milyen volt? Olyanon még nem voltam sose! :)


Remélem jól vagytok!! Réka baba is!!

Üdv

#2

2012. febr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/230 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Még 2in1 :)


A magzatvízvizsgálat iszonyat volt, de legalább gyors... Leletem szerint egy ujjnyira vagyok nyitva. Hát, szerintem így a vizsgálat után MÁR nyitva... :) De nem baj, túlélhető. Viszont azóta fáj a hasim, de nem menzisen, hanem inkább izomlázasan.

Volt ultrahang is, nézett az orvos flowmetriát. CTG berendezések a szülészeten kritikán aluliak, mondjuk a nővérek is :(

Szóval mehettem át a terhesgondiba NST-re. 50 (! :D) perc alatt három darab mozgást sikerült kicsikarnom a Pirinyóból (aztán persze itthon bepótolta). :)


Hétfőn kell mennem újra, ha addig még egyben leszünk.

Nekem holnap lenne (vagyis már ma :D) az ideális dátum, mert a kedvenc dokim ügyel, és nincs fogadott orvosom. Ja meg persze holnap mindenki ráér tejfakasztózni este :D:D:D:D


Ketteske, édes a Te Férjed is :D


Mekkora hó van felétek, Kérdezőke, Ketteske?

2012. febr. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!