Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Február 10 körül kiirt kismamá...

Február 10 körül kiirt kismamák, hol szültök hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Én Miskolcon a megyeiben szülök, van esetleg valaki aki ott szül ez időtájt? Hasam fájdogál néha, ha nem a hasam akkor a lábam, ha az se akkor azért nem alszok mert nem kapok levegőt, és még csak 30 hetes vagyok. Mi lesz még.... Ja a méhszájam meg 2100, az se túl biztató. Várom válaszotok :)
2011. dec. 1. 17:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/230 anonim ***** válasza:
100%

ma voltam NST-n és képzeljétek két nap mulva meg kell ismételni, mert fájásokat is mutatott!!!

bár én nem nagyon éreztem... :)


Szóval szombaton megyek újra.

#2

2012. jan. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/230 anonim ***** válasza:

Wow! :O :)))

Ketteske, akkor már a finisben? :)))


Nálunk most valami vihar előtti csend-féleség van, tegnap is és ma is sokkal kevésbé aktív a Bébi, mint eddig.


Kicsit magas a vérnyomásom, lehet valami front van?

Pussz Néktek :)

#1

2012. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/230 anonim ***** válasza:
100%

:)

Hu én azért még nem akarok szülni- még kb két hétig jó lenne ha bent lenne!! Addig még annyi minden dolgom lenne! Jövö héten szülinapi zsúrba megyünk a fiukkal...

szóval én a február elejét néztem ki...

Holnap remélem minden oké lesz.

De te is nagyon gyanus vagy Egyeske!!


:)

meglátjuk ki lesz majd az eslő!!

Jó pihit még a hátralevő időkre mindenkinek!

Várjuk a további híreket mi is- dokiról Nst-ről mindenről!

puszi

#2

2012. jan. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/230 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Egyeske, ti már 38+1 vagytok? azta :) akkor nemsoká szülés :) mi pont egy héttel vagyunk visszább. A vérnyomásodat mérd rendszeresen, nehogy baj legyen belőle. Reméljük csak kis időre csúszott feljebb.

Ketteske te hány hetes vagy most? Nagyon jó volt a cikk amit belinkeltél, köszi szépen. Írd meg lécci mi volt ma NST-n.

Én tegnap voltam NST-n. Azt mondta a doki hogy jó, és hétfőn menjek újra. Mondtam neki, hogy a hasam alja is igen csak nyilallgat ( menzi szerűen) arra is azt mondta természetes. És azt mondta ha ciklikusan 5 percenként fáj, akkor menjünk be szülni. Ezt teljesen természetesen mondta, olyan fura volt, hogy már bármikor jöhet :)

Amúgy jól vagyunk, Rékuci sokat nyújtózik, néha leszakad a bordám tőle :), csak az alvás és a sav ami szüntelenül gyötör.

Vigyázzatok magatokra, pá.

2012. jan. 21. 10:54
 45/230 anonim ***** válasza:
100%

hello,

#2vagyok.

voltam nst-n, és sima volt a görbém, 0 fájás.... :) két napja csak vaklárma volt ezek szerint.

Azért a doki szerint egy haramadik babánál bármi bármikor lehet.

36+3vagyok ma egyébként.

Most a kecskeméti dokinál voltam nst-n, ezért nem rohangálok 2naponta pestre, de csütörtökön a saját dokimhoz megyünk vizsgálatra pestre. Ő is csinál már nst-t is. Akkor megyek legközelebb dokihoz, akkor uh is lesz.


Szóval izgi, hogy hol is szülök, én pesten akarok, úgy is készülök, de azért a kecskeméti doki is ugrasztható bármikor. :)

Én is nyilalgatok a pocakom aljánál éjszakánként főleg- de ez már természtes ilyenkor, meg néha egy-egy fájás átszalad a hasamon- de ezek rövidek, és nem olyanok mint amikor szültem- tehát úgy gondolom, hogy szervezet kezdi nálam is a készülődést.

Asszem lányok igencsak a finisben vagyunk!

Vigyázzatok magatokra, és figyeljétek a jeleket!! :)

ÉS pihenjetek sokat, mert ha meglesz a baba, akkor a pihenés lesz a legutolsó, ami majd kijár nekünk!! :)))

Bár én a két kicsit mellett most se sokat tudok pihizni- de nem panaszkodok, mert párom, mamáék így is sokat segítenek- főleg így vége felé, mert eléggé be vagyok lassulva már, és anyukám szerint csak sóhajtozok és szenvedek.... :D Van benne valami azért.

További szép hétvégét nektek!!

2012. jan. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/230 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Örülök, hogy jól vagytok! :)


Kérdezőcske, én az utóbbi napokban azt csinálom, hogy lefekvés előtt akkor is iszom 3-4 korty Salvus vizet, ha nem fáj egyáltalán a gyomrom, így nem kelek fel sem arra, hogy fáj a gyomrom, sem arra, hogy megfulladok, ahogy folyik vissza a sav. Persze pisilni, meg néha fájásokra igen :)))


Bezony, már csak egy hét és hat nap van nekünk - elvileg - hátra.


Nekem is kb. úgy mondta a doki a "mikor is induljunk a kórházba" monológot - miközben épp kenetet vett le... :D - , mint én szoktam mondani Uracskámnak, hogy mi kéne a boltból :D


Ketteske, mint ha engem írtál volna le. Olyan tempóban mozgok, mint a lassított felvételem. Harmadikon lakunk, lift persze nincs, és félemeletenként meg kell állnom pihenni :D


Hétfőn megyek ellenanyag-szűrésre, kedden ultrahang, szerdán NST. Kíváncsi vagyok megérjük-e még egyben ;)


szép hétvégét Csajok!

Pussz

Egyeske

2012. jan. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/230 anonim ***** válasza:

Sziasztok Csajákok! Hogy vagytok?


Most jövök ultrahangról, és nem tudom kinek higgyek. Legyen a nőgyógyász szakorvos, aki régebbi gépen nézett, vagy legyen a profi szonográfus, aki csak ezzel foglalkozik, csúcsszuper ultramodern ultrahang-berendezéssel?


A friss adatok szerint ugyanis nem lesz Óriásbébi az Óriástörpém! Azt pedig nem hiszem, hogy nem fejlődött két hét alatt, mert eszem, iszom rendesen, ő is mozgolódik rendesen, minden értékünk szupi.


Szóval a friss adatok:

BPD (fejátmérő): 95 mm

HC (fejkerület): 339 mm

AC (haskörfogat): 345 mm

FL (combcsont): 75 mm

Becsült súly: 3533 g

Ritmusos magzati szívmúködés, 4 üregű szív. Gyomor , hólyag telődik. Mindkét vese ábrázolódik, üregrendszeri tágulat nincs (ennek nagyon örülünk, mert volt tágulata a 18. hét körül szegényemnek! :))


Lepény hátsó falon, másodfokban érett. Szóval még bírja, szerencsére. Barátnőmnek ezért indították a szülést, mert max. érettségű volt a lepény, alig volt benne keringés. Azt mondta letette a cigit a terhesség alatt, de én őszintén szólva nem hiszek neki...


Normál mennyiségű magzatvíz (ez is megkevesbedett volt két hete).


Szerencsére még mindig fejvégű a Kisszerelmem, totálisan hason fekszik, és már nagyon nyomja le a kis fejecskéjét :) A szoni néni szerint már jönne ki :)))


Flowmetria: a magzat hasi aortáján, az a. umbilicalison valamint az a. cerebri median normál áramlási paraméterek.


Vél: biometriai adatok alapján 38 hét 5 nap, eggyel nagyobb mint a menzesz alapján :))


Elmutogatta a szoni néni, hogy mije hol van a Drágámnak, totálisan úgy fekszik, ahogy érzem :) A kis popija is pont ott van, ahol ki szokta dugni, mikor mondom neki, hogy adja oda :D


És igen, a köldökzsinórkája ott van a buksija mellett, szóval tényleg azt szokta kidugni nekem, mikor a lüktetőset játszuk :)

Szerencsére a nyakán nincs!


Abban egyetértettek, hogy a hasim jó nagy, viszont meg is lettem dicsérve, hogy milyen mozgékony vagyok. Hát, lépcsőn felfelé nem láttak. :D


Ja, és állítólag hatalmas haja van a Pirinyónak! :))))


Egyeske voltam :)

2012. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/230 anonim ***** válasza:
100%

Egyeske- szerintem teljesen tökéletes kisbabád van a méretei alapján!! :)

Egyébként igazad van, ezek az UH mérések tök érdekesek tudnak lenni. Nekem pl 34hét 1naposan a BPD-t a pesti dokim lemérte 91-nek, majd 35hét 2naposan voltam 4D-n ott 8.58cm volt!! Nem hiszem, hogy 8nap alatt 6mm-rel összement volna a bébim feje. :) FL méretek is kisebbek voltak a 35hetes UH-n, most arra pontosan nem emlékszem mennyivel, de rövidebb combja is volt. :)

De érdekes módon attól függetlenül, hogy a méreteket ennyire máshogy mérték a súlyt közel egyformára becsülte a két doki.

Én csütörtökön megyek legközelebb dokihoz, kiváncsi vagyok akkor mekkorának mérik majd a bébit.


Egyébként iszonyúan megviselnek ezek a ... frontok- szinte elalszok állva. Nagyon fáradt vagyok állandóan, enni algi birok, egyre jobban ég az én gyomrom is. SZóval én már várom a végét és szeretnék már otthon babázni! :)

Kitartást nektek és további szép hetet!

Csütörtökön jelentkezek!

#2

2012. jan. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/230 anonim ***** válasza:

Hellóka itt Egyes megint :)


Kivágott az ágy :(


Pedig elhatároztam, hogy most aztán már tényleg alszom a hátra lévő 9 napban, de ez meg is maradt az elhatározás szintjén :D

Egészséges reggeli gyanánt betoltam néhány májasos melegszendvicset, ketchuppal persze... Nesze neked, reflux :)


Ma NST 10-kor, remélem nem alszom be és kések el :D


Ketteske, remélem, hogy a babák nem mennek csak úgy össze :))

Kitartás! Már csak pár nap/hét! :)


Várom a friss adatokat :)

Csók Néktek

2012. jan. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/230 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok, megjártuk a dokit ma, és még nem fogok szülni a dokim szerint legalábbis napokon belül biztos nem! :)

Azért a méhszáj már nyílik, de bébike jól van, most 37hét1naposan kb 2,8kg lehet- maximum! ezt mondta a doki. Hát majd meglátjuk a végére mennyi lesz.

Szóval minden oké, jövö héten lesz csak nst legközelebb!!

most megyek is, hisztizik a kisebbikem! ;)

#2

2012. jan. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!