Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Kismamik, Anyucik!...

Kedves Kismamik, Anyucik! Nektek hogy esett volna ez a szituáció, hogy viselkednétek ezek után?

Figyelt kérdés
Alig 2 hetem van kb. a szülésig,így már nagyon készülök. Mindig takarítok,persze pihenéssel meg-meg szakítva,szeretném hogy minden rendben legyen,hogy ha elmegyek szülni,majd hazajövünk, csak a picivel foglalkozhassak. Tegnap átugrott a szomszéd faluból az anyósom,a lánya/sógornőm/ és a 7 éves kislánya a sóginőmnek. Sokat morgok a párommal ha átjönnek utána,mert SOHA,még a terhességem alatt sem segítettek volna semmit ha itt vannak,de legalább maga a kérdés jól esett volna,hogy "Esetleg segítsünk vmiben?!". Hát ők átjönnek,csinibe,ülnek,pöffeszkednek,ráadásul látják milyen szép rend van,és nem vigyáznak rá. Szóval jöttek tegnap,már tiszta ideg voltam. Sütiztünk,mikor a férjem rászólt a kislányra hogy ne szórja már szét a sütit. Kínlódott,kézzel szedegette szét,de már tényleg a fele a földön volt. Erre anyósom ráförmedt a fiára,meg burkoltan rám is, hogy ne lovagoljunk már ezen,ők vendégek,miért szólunk rájuk, majd ha más is jön látogatóba azokkal is ezt csináljuk?! Nemtudom ti mit gondoltok erről. Nekem nagyon rosszul esett. Persze hogy egy vendégre majd nem szólunk rá. De ők nem olyan vendégek. Család. És ezt kell csinálni? Inkább kérte volna meg a kislányt hogy vigyázzon már,hát terhes vagyok,ne plussz munkát adjanak. Én úgy döntöttem vége a jó viszonynak. Nem szólok,de majd észreveszik.
2012. máj. 14. 07:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
17%
Igen, ciki, hogy az anyuka nem tanítja meg normálisan enni a gyerekét, de ezért nem a gyerek a felelős és nem fogok rászólni. Evidens. Ahogy az is, hogy 5 perc porszívózásba nem halt még bele senki - ha a vendégek elmentek, megcsinálom és kész. De ez itt a kérdező részéről tömény rosszindulat és azt igenis elítélem.
2012. máj. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem az öt perces porszívózással van a baj, hanem azzal, hogy mire elmennek a vendégek, és egyáltalán bármiféle összetakarításra kerülhetne a sor, addigra már mindenki széthordta a papuccsal, zoknival (rosszabb esetben cipővel) a morzsákat az egész lakásban, és akkor már lehet mindenhol felmosni. Ez a baj ezzel.Mert az a szétszóródott étel nem tud lokális maradni sajnos. És ez igenis felesleges pluszmunka nemcsak egy várandósnak, hanem bárkinek, akinek gyerekei vannak, és amúgy is nehezen éri utól magát a háztartással.
2012. máj. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Én nem érzem tömény rosszindulatúnak magam. Bár maga a morzsázás is "fáj",nem az esett a legrosszabbul,hanem a beszólás. Biztos nekem is fog majd kupit hagyni a gyerekem,meg maszatolni stb,de egyenlőre még itt van a pocakomban, majd igen nagy szüksége lesz rám utána is,míg pici baba. Nem a takarítással akarok majd foglalkozni ha elmennek egy-egy látogatás után anyósomék,márped
2012. máj. 14. 13:00
 14/21 A kérdező kommentje:
(bocsi)...márpedig heti kétszer biztos jönnek,de jöjjenek is,hisz az unokájuk lesz a kisfiam. Egy biztos,nevelés kérdése. Az én gyerekem meg lesz tanítva hogy az étel nem játék,amivel kínlódunk,vagy eszik rendesen vagy nem. És le lehetett volna annyival rendezni akár az anyjának,akár az anyósomnak,hogy "tényleg,figyelj már oda". Ehelyett majdnemhogy azt mondta "csináld csak,vendégek vagyunk,csinálj amit akarsz". Ez bánt. És kedves leszóló: nem tört el a kezem,felporszívóztam. A segítséget meg nem elvárom,hanem jól esne.
2012. máj. 14. 13:07
 15/21 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem természetes pl anyósoméknál (ha már ők a téma),hogy egy családi ebéd közben segítek tálalni,utána szó nélkül beállok mosogatni...stb. Ez a figyelmesség,hogy segítünk a másiknak,nem pedig sz..ba se nézzük,már elnézést. És akkor még azt meg sem említettem,hogy a kiscsaj miután kint volt a kiscsirkéknél,bevágtatott a dmappaliba. Igaz nem lett semmi csirkesz...s,de ha az lett volna? És ha tovább megy a gyerekszobába?
2012. máj. 14. 13:14
 16/21 anonim ***** válasza:
83%
Gabka, nem gáz, hogy ennél a kérdésnél is csak te vagy az arrogáns és a veszekedő. Egy másiknál nem régen engem neveztél rosszindulatúnak, most a kérdezőt!De te nem érzed magad annak sohaaz a lényeg, igaz?!Mégis nem gyanús, hogy most is te estél neki a kérdezőnek ROSSZINDULATÚAN! És nem az 5 perc porszívózásról van szó, hanem arról, hogy igenis a normális családokban szokás a kismama felé egy kis figyelmességet tanúsítani!
2012. máj. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
81%

Gabka: itt egyedul te voltal a rosszindulatu es a kotekedo.Te estel neki a kerdezonek.

Kerdezo: en megertelek! Az en fiam 3 eves lesz a nyaron es tudja,hogy az asztalnal eszunk. Igazad van, egyedul azon mulik,hogy meg van-e tanitva a gyerek vagy nem. Anyosodnak sincs igaza en biztos nem hagytam volna annyiba a dolgot.

Mond meg nekik,hogy szules elott vagy es szeretned magad kipihenni igy talan nem jonnek majd vendegeskedni.

majdnem 3 eves kisfiu es 20 hetes pocaklako anyukaja

2012. máj. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én megértelek, szülés előtt én is ilyen kis fészekrakó voltam, megőrültem még ha a párom is kupizott. Anyósnak nem leszúrnia kellett volna, hanem azt mondani, hogy eltakarÍtja. 20 hós fiam, ha máshol kiönt vagy szétszór valamit, automatikusan szedem, törlöm össze, nemhogy egy terhes nőnél.
2012. máj. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
90%
Megértem a felháborodásod, és igazad van, DE: sajnos, sosem lehet semmi sem tökéletes, se a rokonság, se a lakás. Kicsit te is fogd fel rugalmasabban, mert csak magadnak csinálsz rossz kedvet, gondot, ezek a hetek ne ezzel teljenek el! Bunkók voltak! Ne is törődj vele, és ha valami nem úgy sül el, ahogy szeretnéd, biztos a szülés után is lesz ilyen, hát rá se ránts! Nehogy már a morzsák rontsák el ezeket a napokat! Amíg én a kórházban vagyok, párom rázárja majd az ajtót a gyerekszobára, és kész! Ááááá, hagyd őket a fenébe, ha ennnyi eszük sincs...
2012. máj. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
90%

Kerdezo; en teljesen megertelek!!

Mellesleg az en anyosomek is ha lejonnek, becsortetnek mint a juhok, nemszamit ha saros a cipo... De ok otthon is ilyenek.. Utalok menni hozzajuk mert budos van, kosz van, trehanysagvan, lomkupac pedig a plafonig er!! Eletveszely...

Sot!! Hogy legyen mit lepontozni!!!! Utalom is oket! Foleg anyosom! De nem kotelezo oket szeretnem....

Viszont ha eljonnek ugyanugy szetszornak mindent, saros labbal bejarjak az egesz lakast. Itt nem az 5 perces porszivozasrol van szo, hanem hogy ha vendegkent megyek valahova nem barmolom ossze a masik lakasat!!!! Es a gyerekre meg ra kene szolni hogy is IGENIS vigyazzon a rendre!!! Masnal foleg!!

2012. máj. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!