Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » MOST MIT CSINÁLJAK? Ti elmonda...

MOST MIT CSINÁLJAK? Ti elmondanátok a férjeteknek?

Figyelt kérdés

Holnap van a férjem 35. születésnapja és ma pozitívat teszteltem. Elvileg ez így egy örömhír, viszont nekünk 3. babánk lenne...


A meglévő 2 gyermekünk is még kicsi, én nagyon szerettem volna 3.-at, de a férjem kevésbé. Szereti ő is a gyerekeket, nagyon jó apa, nem is erről van szó. Csak azt mondja sem anyagilag sem energiában nem bírnánk a 3 gyereket és nem akarja, hogy a házasságunk is rámenjen mert nem lenne időn egymásra (így sincs túl sok az biztos...)


Szóval mit tegyek? Adjam oda neki holnap a tesztet szülinapi meglepetésként? Csak attól félek, hogy rosszul sülne el és nem meglepi lenne belőle, hanem sokk, esetleg veszekedés, szóval nem szeretném elrontani a szülinapját:( Elvetetni biztos nem fogjuk, szóval nem küldene abortuszra nem arról van szó, de az nekem nagyon fájna ha nem örülne neki, márpedig az elmúlt napok beszélgetései alapján ő most semmiképp nem akarna most még egy babát, esetleg talán 5-6 év múlva.


Ti mit tennétek a helyemben?



2013. márc. 16. 13:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki ma, és ne holnap a szülinapi ajándék részeként.
2013. márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben nem holnap, hanem még ma mondanám el, hogy van egy pozitív teszt. Ha nem vagy biztos az örömében,akkor mégis miért szánnád holnapi "meglepetésnek"?


Mi is rendkívül keveset találkozunk, de terveztük és örömmel fogadtuk a harmadikat.

2013. márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Értem én, de akkor a holnapi szülinapozás is "sokkban" telne. Vendégek is jönnek, ő meg nem az a fajta aki meg tudja magát játszani, hogy haj de jól érzem magam, közben meg ezen agyalna:(
2013. márc. 16. 13:14
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Persze, elmondanám. Ez ugyanúgy a férjed dolga is, hiszen ha nem védekeztetek azért számíthatott rá, hogy terhes lehetsz ismét.

Szerintem ha nagyon nagyon nem akarna azért tett volna ellene, hogy még véletlen se legyél terhes.

Nem születésnapjára, de este, mikor túl vagytok az ünneplésen és ketten vagytok, akkor megbeszélném vele, hogy ez van.

2013. márc. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám még ma!Gondolj bele.Egy pozitív teszt láttán amellett,hogy örülünk-már aki örül-tele leszünk kétségekkel a nagy boldogság mellett.Holnapig lenne időtök beszélgetni,átgondolni a dolgokat.Ha holnap szülinapi plusz ajándékként odaadod,akkor őt ott meg fogják ölni a kétségek.Jobb túlesni rajta.Mi pl.terveztük a babát,de eszembe se jutott,hogy karácsonykor adjam oda a férjemnek a tesztet-dec.23-án teszteltem pozitívat-mert biztos voltam abban,hogy örülni fog a picurkának,de jobb,ha át tudjuk rágni a dolgokat.
2013. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szülinap után ,kell neki egy kis idő mire megemészti, mi ugyan így voltunk,a férjemet pánik roham fogta el,hogy hogy fogunk felnevelni három gyereket,de megemésztette utána már nagyon boldog volt ,főleg amikkor kiderült hogy kislány, két kamasz fiú után.Mert nálunk még az volt a gondja,hogy két kamasz gyerekünk van.Most 18 hónapos a kislányunk és az egész család imádja.Szerintem olyankor mond el neki amikor kettesben vagytok, a buli után amikor már haza mentek a vendégek.
2013. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát tudom mit érzel, úgy értem nekünk spirál mellett lett a harmadik baba és én is biztos voltam benne hogy a férjem nemet fog mondani rá és kiakad. Én ha ilyen szituáció lenne kivárnám a szülinapját és csak utána mondanám el, az az egy két nap nem számít semmit. Én nem tenném tönkre a szülinapját, inkább magamban tartanám. Aztán utána levő 1-2 napban vmikor mondanám hogy megcsináltam most egy tesztet és pozi.

Egyébként én is elmondtam a férjemnek, együtt elmentünk a nőgyógyhoz hogy mi a helyzet (ő tette fel a spirált!) és amikor ott voltunk a baba már 7 hét 4 napos volt, mondanom se kell, az már elég nagy baba, szívműködés minden és látszott hogy igazi kis túlélő mert legfelül tapadt a spirál meg lejjebb volt csúszva.

A lényeg hogy végül sokat sírtunk ő is én is ( már a férjemmel) és úgy döntöttük megtartjuk.

Nagyon szeretik egymást a kicsivel azóta is egyébként.

2013. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
1-2 nap nem oszt, nem szoroz. Biztos, hogy nem adnám oda a szülinapján. Inkább csak utána!
2013. márc. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nekem is spirálom van! Ez is aggaszt, hogy vajon minden rendben van/lesz-e??:(
2013. márc. 16. 13:49
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Én hagynám, h a szülinapja teljesen felhőtlenül teljen, ezért csak utána mondanám el.
2013. márc. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!