Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 éves, már évek óta önellátó...

22 éves, már évek óta önellátó, teherbe esett nő vagyok és senki nem áll mellettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Borzasztóan kétségbe vagyok esve, miután 3 napja megtudtam, hogy terhes vagyok.. Védekezés (fogamzásgátló) mellett alakult ki ez a helyzet, nem terveztünk még a párommal babát.

Számára egyetlen lehetőség létezik ( az abortusz ), és anyám sem áll pozitívan a dologhoz, bár konkrétan nem mondja, mert ugye nem mondhatja, célozgat, hogy ő nem tudna nekem segíteni (pedig, ha akarna tudna) fiatal vagyok még hozzá, stb.

Nem akarom elvetetni a babát, iszonyatosan kétségbe vagyok esve. SENKI nem áll mellettem, mióta tudom ezt az egészet csak forgolódok éjjelente, agyalok és nagyon félek. Holnap hívom a nőgyógyászomat időpontért, mit mondjak majd neki?? Ezalatt a pár nap alatt kb. tönkrement az életem- párom elfordult tőlem, tegnap már éjszakára sem jött haza, annyit nem kérdezett meg, jól vagyok-e, egyszerűen nem beszél a dologról, teljesen kizárja. Neki nem létezik más lehetőség, pedig nem élünk rossz anyagi helyzetben, megvan mindenünk. ( a lakás nem saját, de kinek az manapság ilyen fiatalon?) Mit tegyek? Ilyenkor miért nem áll mellém senki? Miért van az, hogy csak én nem rökönyödtem meg a hirtelen hatalmas döntéstől és nem a könnyebb utat választanám??


2013. márc. 24. 18:29
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:

Akárhogy is alakul, az tuti, hogy ennek a kapcsolatnak vége lesz. Ha megtartod azért, ha nem, akkor meg sosem fogod tudni megbocsájtani a pasidnak, amit művelt, és elvtette a gyereket.

Úgyhogy bárhogy döntesz egyedül maradsz....

2013. márc. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
Hajlasz valami döntés felé?
2013. márc. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:

Én is úgy érzem, hogy vége lesz a kapcsolatomnak, attól függetlenül, hogy hogy döntök.

Egyszer erre a megoldásra hajlok jobban, másszor a másikra... Szóval még fogalmam sincs. Szerdán megyek ultrahangra, ekkorra kaptam időpontot. Itt majd megtudom, mennyi idős lehet a terhességem, minden rendben van-e egyáltalán, és úgy érzem igazán csak ezután fogok majd tudni dönteni.

2013. márc. 25. 21:39
 34/55 anonim ***** válasza:

Na én is azt akartam írni,amit azt hiszem a 30. válaszoló.Akárhogy döntessz,ennek a kapcsolatnak sajnos nincs értelme.Amikor a legnagyobb "bajban" vagy akkor hagy magadra? Azért akkor tényleg vagány volt,mikor meg kellett csinálni,mikor meg gyerek lett belőle,akkor már menekülőre kell fogni?Látod a bajban derül ki,hogy ki van melletted?És a "párod" szülei mit mondanak?

Anyukádról sem írok már semmit.Nem különb mint a párod.Érzelmi trauma??Na az én szüleim nem mondtak ilyet,annyira várták,hogy unokájuk legyen és imádják most is.Pedig 20 évesen lettem terhes.

2013. márc. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
47%
28-as, nem semmi, hogy kismamaként abortuszra biztatod. Gusztustalan! Kérdező, ez a kisbaba nem tehet semmiről, benned dobog a szíve.
2013. márc. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
0%
Uccsó, nézzél már utána, légyszí, hány hetes korától dobog a szíve az embriónak. Köszi. CSak hogy ne írkálj hülyeséget. Már csak azért se, mert a kérdezőnek most nem csöpögős, nyálas "benned dobog a szíve" (ami még hülyeség is) szövegekre van szüksége, hanem észérvekre. A bajban csak az segít.
2013. márc. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
62%
5 hetesen már dobog a szívük. Miért is lenne hülyeség?
2013. márc. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 petera6 ***** válasza:

Nem dobog a szív 5 hetesen. 6 hetesen is még csak látható valami kis érösszehúzódás. De azt hiszem ebben az esetben nem a biológiai felkészültségről van szó. Ez egy nehéz döntés, szóval nem hiszem, hogy bárki gusztustalan lenne, bármiért, amit ír.


14hkm

2013. márc. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
40%

Inkább az a gusztustalan, aki az érzelmeire alapozva megpróbálja manipulálni a kérdezőt. Mi az, hogy gyilkosság, meg hogy már "benned dobog a szíve"?

Arra nem gondoltok, hogy annak a gyereknek később enni kell? Hogy a kérdező talán a fenének sem fog gyerekkel kelleni? Hogy semmi segítsége nincs?


És ha majd éhes lesz az a gyerek, akkor odamentek segíteni szegény lánynak vagy szegény gyereknek, hogy egyen?

Ti sem vagytok különbek ezekkel a "zsaroló" tanácsokkal a kérdező párjánál.


Úgy dönt, ahogy dönt, de senkinek sincs joga gyilkosnak nevezni, vagy baromságokat szajkózva bunkón beszélni vele.

2013. márc. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
46%

Én azt mondtam hogy aki kiolt egy életet az gyilkos. Talán nem így van?

Egyébként pedig én nem gondolom hogy a kérdező el fog menni abortuszra, érezni az írásából hogy már most szereti a csöppségét. Éhezni nem fog, hiszen van munkahelye a kérdezőnek, fog kapni gyedet is, meg fizetni fogja az apja a gyerektartást. Gyerekkel is lehet még párja is, Te ne beszélj már hülyeségeket... szerinted az a sok elvált gyerekes nő élete végéig egyedül marad?

Az én kisfiamnak igenis már volt szívhangja 6 hetesen, és az orvos is így hívja hogy szívhang (még ha nincs is annyira kifejlődve a kicsi szívecskéje mint egy felnőttnek, de már dobog, tehát él!)

2013. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!