Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 éves, már évek óta önellátó...

22 éves, már évek óta önellátó, teherbe esett nő vagyok és senki nem áll mellettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Borzasztóan kétségbe vagyok esve, miután 3 napja megtudtam, hogy terhes vagyok.. Védekezés (fogamzásgátló) mellett alakult ki ez a helyzet, nem terveztünk még a párommal babát.

Számára egyetlen lehetőség létezik ( az abortusz ), és anyám sem áll pozitívan a dologhoz, bár konkrétan nem mondja, mert ugye nem mondhatja, célozgat, hogy ő nem tudna nekem segíteni (pedig, ha akarna tudna) fiatal vagyok még hozzá, stb.

Nem akarom elvetetni a babát, iszonyatosan kétségbe vagyok esve. SENKI nem áll mellettem, mióta tudom ezt az egészet csak forgolódok éjjelente, agyalok és nagyon félek. Holnap hívom a nőgyógyászomat időpontért, mit mondjak majd neki?? Ezalatt a pár nap alatt kb. tönkrement az életem- párom elfordult tőlem, tegnap már éjszakára sem jött haza, annyit nem kérdezett meg, jól vagyok-e, egyszerűen nem beszél a dologról, teljesen kizárja. Neki nem létezik más lehetőség, pedig nem élünk rossz anyagi helyzetben, megvan mindenünk. ( a lakás nem saját, de kinek az manapság ilyen fiatalon?) Mit tegyek? Ilyenkor miért nem áll mellém senki? Miért van az, hogy csak én nem rökönyödtem meg a hirtelen hatalmas döntéstől és nem a könnyebb utat választanám??


2013. márc. 24. 18:29
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
A 7. héten már mindenképpen szívről írnak mindenhol, nemcsak szívcsőről... Ekkor már elkülönül benne a bal és jobb kamra is. De már a 6. héten is szívről írnak....
2013. márc. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
28%

Nem, és senkinek sincs joga gyilkosnak nevezni egy másik embert.

Az abortusz nem gyilkosság. A gyilkosságot a Btk. alapján büntetik.

Szóval nagyon örülnék,ha senki nem beszélne hülyeségeket és nem illetné ennyire súlyos váddal azokat, akikre nem illik.


A kérdező meg szerintem világosan leírta, hogy nem tudja anyagilag megoldani, de ha lenne segítsége, akkor meg tudná.

2013. márc. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
20%

Akkor más az értékrendünk. Én nem a btk szerint élem az életem és alakítom az értékrendemet....

Hál istennek én tudok sajnálni egy magzatot, és soha nem öletném meg hiszen az én gyerekem. Te meg simán megtennéd. Te tudod... te dolgod.

Én csak a véleményemet írtam le amihez jogom van.

2013. márc. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
Pedig ha dolgozik a kérdező, márpedig azt írja kapná a tgyást gyedet családi pótlékot, nomeg ha nem maradnak együtt akkor apukától a gyerektartást is. Ennyiből pedig el lehet tartani egy gyereket. Nem azt mondom hogy mindent megkapna amit kiejt a száján, de nem is kell egy gyereknek szerintem mindent megkapnia.
2013. márc. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
21%
28-as vagyok. Sajnos nekem is el kellett engednem egy picimet, 10 hetesen szívhang nélkül, mehettem missebre. Arra kértem azt az angyalkát, bocsásson meg nekem, hogy nem vigyázhattam jobban rá, és hogy remélem, az életben még találkozunk és jót tehetek vele.
2013. márc. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
Ja, dolgozik. De nem tudjuk, be van-e jelentve és hány órában, milyen fizetéssel. Szóval nem tudjuk, mennyi gyed-et kapna, egyáltalán több lenne-e, mint a gyes összege. Nem semmiért írta, h egyedül nem tudja vállalni.
2013. márc. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
12%

Na, a bölcs életellenes okoskáknak, mint pl. a 36-os...főleg az utolsó sorokat ajánlom szíves figyelmükbe:


A baba


Az 5 hetes embrió mérete: hossza kb. 3 mm


Az fejlődése az 5. héten:


Az 5. terhességi hét első felétől már a petesejt embrióvá alakult, és körülbelül 1,5 mm. A sejtosztódás gyorsul, az embrió formálódása felgyorsul: megnő, kinyúlik, és az endoderma és ektoderma rétegek között megjelenik egy harmadik, a mezoderma.


A mezodermából származik a keringési rendszer, a vérképzési szervek mint a csontvelő, a lép, a nyirokcsomók, és a nyirokerek. Ugyanakkor, innen fejlődnek ki az izmok, az inak, a csontváz, a vese és a mellékvese. Ugyancsak az ötödik hétben, a magzatvíz ürege kitágul, és magába fogadja a teljes embriót, valamint a köldökzsinórt is. Egy folyadékkal teli burok formálódik, amelyben az embrió szabadon mozoghat, és ugyanakkor védi a külső hatásoktól is.


Megjelennek a baba első vérsejtjei. Két vérér egybeolvadásának köszönhetően megjelenik a szív első szerkezete és már érzékelhetőek a gyermek első szívverései is.

2013. márc. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:

Az alábbi kedves képet is ajánlom! :-)


[link]

2013. márc. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
26%

Nem életellenesek vagyunk, hanem képesek vagyunk tovább látni annál, "egy kis élet" meg "már dobog a szíve" stb. Átátjuk, h egy babát nemcsak megszülni kell, hanem felnevleni is. Én, ha nem tudom felnevelni, nem szülöm meg. Ez a felelősségteljes gondolkodás. Nem teszem ki nyomornak a gyereket meg magamat, csak azért, mert 1-2 ilyen elvakult szerint ez gyilkosság.

A vitából én most ki szállok, a további válaszokat nem olvasom. A kérdezőnek kívánom, h okos döntést tudjon hozni, amit sose bán majd meg. Bármi is legyen az.

2013. márc. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
64%
szia.hogy döntöttél?és milyen volt először látni a gyermekedet az ultrahangon?:)persze sok mindent még nem látsz belőle.:) remélem jól döntesz és megtartod a picit.jó egészséget nektek
2013. márc. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!