Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 éves, már évek óta önellátó...

22 éves, már évek óta önellátó, teherbe esett nő vagyok és senki nem áll mellettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Borzasztóan kétségbe vagyok esve, miután 3 napja megtudtam, hogy terhes vagyok.. Védekezés (fogamzásgátló) mellett alakult ki ez a helyzet, nem terveztünk még a párommal babát.

Számára egyetlen lehetőség létezik ( az abortusz ), és anyám sem áll pozitívan a dologhoz, bár konkrétan nem mondja, mert ugye nem mondhatja, célozgat, hogy ő nem tudna nekem segíteni (pedig, ha akarna tudna) fiatal vagyok még hozzá, stb.

Nem akarom elvetetni a babát, iszonyatosan kétségbe vagyok esve. SENKI nem áll mellettem, mióta tudom ezt az egészet csak forgolódok éjjelente, agyalok és nagyon félek. Holnap hívom a nőgyógyászomat időpontért, mit mondjak majd neki?? Ezalatt a pár nap alatt kb. tönkrement az életem- párom elfordult tőlem, tegnap már éjszakára sem jött haza, annyit nem kérdezett meg, jól vagyok-e, egyszerűen nem beszél a dologról, teljesen kizárja. Neki nem létezik más lehetőség, pedig nem élünk rossz anyagi helyzetben, megvan mindenünk. ( a lakás nem saját, de kinek az manapság ilyen fiatalon?) Mit tegyek? Ilyenkor miért nem áll mellém senki? Miért van az, hogy csak én nem rökönyödtem meg a hirtelen hatalmas döntéstől és nem a könnyebb utat választanám??


2013. márc. 24. 18:29
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem gyilkosságról senki sem beszélt itt.
2013. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
37%
Hát szerintem ha valaki kiolt egy életet azt igenis gyilkosságnak hívják. Az abortusz pedig pontosan erről szól, ha beismeritek, ha nem! Az embrió is élőlény, nem kevésbé él mint pl kutya, ha valaki szétszabdalna csak egy kutyát, itt mindenki hüledezne és gyilkosoznák az elkövetőt. Ez az embrió nem kutya, hanem ember, csak fiatalabb Tőletek 20-30 évvel. Azért mert még fiatal, attól ő igenis él!
2013. márc. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
Párod szülei mit szóltak a terhességhez?
2013. márc. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
100%
Egy pici életröl kell most döntened, a ti húsotokról és véretekröl... ne ess kétségbe, a családodnak fel kell dolgoznia azt az elsö sokkot, hidd el ha szeretnek és fontos vagy nekik melléd fognak állni, a párodnak még van 9 hónapja hogy felkészüljön arra hogy apa lesz. A gömbölyödö pocak szíveket lágyít! Kitartás!!
2013. márc. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
24%

"A gömbölyödö pocak szíveket lágyít"


Vagy nem. És akkor a lány egyedül marad a gömbölyödő pocakkal, úgy, h már leírta korábban, nem tudja egyedül vállalni a babát. De téged ez nem érdekel, mert nem neked kell eltartanod 22 évesen jómagad és egy babát, szülői segítség nincs vagy csak minimális. De könnyebb hajtogatni álszentül, hogy tartsd meg, add örökbe, ne öld meg, az egy kis élet, ne légy gyilkos, stb.

2013. márc. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
51%
Ha minden férfi szívét "meglágyítaná a gömbölyödő pocak", nem létezne olyan, h egyedülálló terhes nő. Vagy egyedülálló kisgyerekes anya. Ha minden terhes lány családja szíve meglágyulna, akkor nem lennének dugig az anyaotthonok.
2013. márc. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon nehéz lehet most neked, de egyet ne feledj el: akárki akármit is gondol/mond/tesz, mégiscsak Te mész be a kh-ba és írsz alá mindent és fekszel fel az asztalra és aztán viseled a terhét egy életen át, vagy Te hordod ki és szülöd meg és neveled ahogy csak tőled telik.

Tehát javarészt a Te életedet érinti, másokét is nyilván, de nagyobb részben a Tiédet, ezért javarészt a Te döntésednek kell lennie, akármit is választasz!

Én mindkét utat megjártam már. Egyik sem könnyebb a másiknál, de ha megtartod, legalább tudod, miért gürizel, és van, ami örömet ad az életben....

A második babánk fogigátló pontos szedés emellett fogant, az orvosok a tenyerüket csapkodták örömükben, hogy jujjdejó egy fontos statisztikai adat - férjem meg mereven elutasította az újabb babát. Abortuszt akart, én viszont megtartottam... pokoli volt így végigcsinálni, ott volt a "nagyobbom" aki alig volt nagyobb, mert végülis csak 17 hónap lett köztük, lelkileg össze voltam törve teljesen, rá is ment a házasságunk, amit nyilván sajnálok, hiszen én totál szerelmes voltam belé akkor és még utána is sokáig... ő életem párja és elvesztettem. De tudod mit? Egy pillanatig sem hezitálnék, ha újra választani kellene, ugyanígy a fiamat választanám!!!! Eleinte persze én is azt hittem, hogy majd megszokja, megbékél a helyzettel stb, keményen dolgoztam rajta, hogy a kicsit is elfogadja és megszeresse.... 4 hónapos volt a picike, amikor az apja úgy igazán szívből megölelte. 4 hónapos!!! Azóta a fiam már 3 éves és imádják egymást az apjával. Nem váltunk el a férjemmel, és bár sok mindenben változott a kapcsolatunk (nem jó irányban), de gyereknevelő ZRT-ként tökjók vagyunk.

Az abortusz meg... ha már most ennyire ragaszkodsz a picidhez, el tudod hinni magadról, hogy valamikor is megbékélnél majd a tetteddel? Szerintem Te is tudod a választ! A kérdés ezek után csak az, hogy képes lennél-e ennek árnyékában élni, illetve, hogy egyáltalán akarsz-e így élni?

Én azt mondom - de ez nyilván csak az én tapasztalataimból fakad, mert a Te érzéseidet/helyzetedet/lehetőségeidet csak felbecsülni tudom -, hogy akármi is van, küzdeni kell a gyerekért. Ha a párod megbékél, mellétek áll, akkor lesz egy szép és boldog családotok. De apa nélkül, vagy vár szerinti apa nélkül is lehet boldog életed/életetek a gyerekeddel. Hány mozaikcsaládot ismerek, el se hinnéd! És mennyi boldogtalan családot ahol vér szerinti szülők mellett kallódnak a gyerekek...


Szereted a picid? Akarod? Képes leszel küzdeni és sok mindenről lemondani az anyaság jegyében?

Ha igen, akkor állj ki mellette... a többi kialakul!

2013. márc. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:

Nem tudok beleérezni a helyzetedbe, de bizonyára azért is ragaszkodsz ehhez a kis élethez, mert téged eltolt magától az anyukád és végre szeretetet, ragaszkodást vágynál. Sajnos ezek az emberek körülötted még nem készek a szeretetnek erre a fajta adására. Ha nem tudod egyedül felnevelni, még most válj meg tőle, amíg nem késő. Én legalábbis ezt tenném. A párod ragaszkodása tehozzád majd kiderül, de igazából ő egy kicsi láncszem a TE életedben. Mindketten nagyon fiatalok vagytok (gondolom, ő is), most még arra kellene gondolnotok, hogyan alapozzátok meg a jövőtöket. Szerintem a mai fiataloknak a huszas éveikben minél többet kellene keresniük, külföndet megpróbálni, mert mikor Te is itt leszel 30, és addigra esetleg egy kapcsolatod is lesz, elérkezik az idő, h babád legyen.Utána hova ugrálnál? Addig is lehet, persze, csak a mostani világ annyira elkeserítő, h emberek máról holnapra élnek, és egy baba felnevelése nem olcsó. Nagyon sok tapasztalatra fogsz még szert tenni, és megtalálhatod a Valódi, apának való férfit az életedben, aki majd örülni fog a közös picinek. Te is nyugodtabb leszel, és nem esetleg elhagyatva, magányosan, háttér és megértés nélkül élnél egy pici gyerekkel, akinek jobb sorsot szánsz.És keresgéled a neten meg a GYAK-on, h mikor milyen segélyért kuncsoroghatsz. Akkor is szeretettel vagy a picid iránt most, ha felelőségteljesen elengeded. Gondolhatod, mit érehetnek azok az anyák, akiknek a terhessége közben kiderül, h beteg a baba? Valami hasonlót.

Azért írom ezeket, mert én jobban szeretem, ha tiszta lappal mehetek tovább. Nincs mindig tiszta lap. A 2. picivel a hasamban megpróbálnék megélni a jég hátán is (most 27.hetes). De ha elhagynának, még korán, lehet én is elengedném, mert nem csak itt és most van, hanem még nagyon sok holnap is lesz. Szerinten nem kelle bűntudatod legyen, ha az életben egyszer a fejedre hallgatsz, és próbálsz a körülményeidet mérlgelve okosan dönteni. Még sokszor hallgathatsz a szívedre, és még lesz szép kisbabád.

2013. márc. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, tényleg sokat segítenek!


Sajnos azzal nem tudok egyetérteni, hogy a gömbölyödő pocak meglágyítja a szíveket. Ismerem az anyámat... Mellesleg napi többször hívogat (az ezelőtti heti egyszeri hívások után) hogy ugye intézkedtem már orvos felől, hogy ugye tudom, hogy nem csúszhatok ki az időből, mert Ő!! MÁR NEM TUD TÖBB ÉRZELMI TRAUMÁT ELVISELNI és ezt értsem meg:) Szóval nem, nem oldódott meg semmi, hiába kaptam csomó választ (ahogy feltételezte egy korábbi hozzászóló). A párom veszekszik, üvölt, fel van háborodva, mert iszonyatosat csalódtam, hogy hátat fordított nekem. Sőt, ma összepakolt néhány ruhát és egyszerűen elment. Persze, rám fogja, hogy miattam, mert üvöltözve megkérdezte, hogy "azt akarod menjek el" és nem válaszoltam semmit. Szóval teljes káosz... Nem kívánom ezt senkinek.

2013. márc. 25. 17:39
 30/55 anonim ***** válasza:

Hihetetlen milyen férfiak vannak, ha az ilyet férfinek lehet nevezni. Amíg d*gni kell addig nagyfiú, de amikor a következményekért kellene felelősséget vállalni elfut, mint egy kisfiú. :( Feldühít az ilyen.

Esetleg még az jutott eszembe talán fórumon hasonló "sorsú" nőkkel vedd fel a kapcsolatot, akik akár egyedül is sikeresen vették az akadályt, lehet ők tudnak neked tanácsot adni. Én még mindig azt mondom (egy korábbi válaszoló vagyok) ha nagyon szeretnéd a babát és racionálisan(anyagilag) beleférne az életedbe akkor tartsd meg, ha pedig az abortusz mellett döntesz, akkor kívánom neked, hogy találj egy méltóbb új párt magad mellé, aki a bajban is társ, nemcsak a jóban....

2013. márc. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!