Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 éves vagyok és terhes. Mit...

16 éves vagyok és terhes. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég(4 hete) vesztítettem el a barátommal a szüzességem(eddig csak egyszer voltunk együtt). Védekeztünk, csak az a baj, hogy ő kb fél óra után levette a gumit, olyan gyorsan, hogy észre sem vettem és nem tudtam róla, mert nem szólt. Nem élvezett belém, viszont miután szex után mondta, hogy 90 %-ban nem védekeztünk vettem egy tesztet, de nem csináltam meg rögtön, mert megjött. Egy hete viszont rosszul vagyok reggelente, hánytam is és úgy gondoltam jobb lenne megcsinálni a tesztet. Megcsináltam és pozitív lett. Egyszerűen annyira félek ,hogy senkinek nem mertem még mondani.. Egyszerűen nem tudom mihez kezdjek, abortuszra gondoltam, de nemtudom, segítsetek!:(


(u.i.: légyszi ne szidjatok a válaszban, ne mondjátok el mekkora idióta vagyok, tudom. De már megtörtént és nem tudok rajta változtatni, pedig higyjétek el nagyon szeretnék!!!)



2013. júl. 8. 19:00
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/182 anonim ***** válasza:
54%
és tudja h mi a helyzet? bocsi de nem olvastam végig. a szüleid tudják már?
2013. júl. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/182 A kérdező kommentje:
Még senki nem tudja, csak a legjobb barátnőm
2013. júl. 15. 20:21
 83/182 anonim ***** válasza:
28%

Hogy ez a 17 éves lány milyen sokat látott már az életből...van ám élettapasztalat ezerrel.Gondolod hogy olyan könnyű lehet bemenni a kórházba azzal a tudattal,hogy egy új élet fejlődik benned,anya leszel,és fél óra múlva mindez csak a múlté,elvették tőled.Attól hogy te utálod a gyerekeket,nem kell megjátszani az agyad,lekezelő módon beszélni.Nem kívánom,de azért hogyha egyszer küzdenél minden erőddel egy babáért,gondolj vissza az itt leírt soraidra.

Ennek a szegény lánynak nem arra van szüksége hogy unatkozó emberek firtassák az erejüket hanem normális tanácsokra.

Kedves kérdező!Én a helyedben csinálnék még egy tesztet.Ha az is pozitív,biztosan van baba,de ha meg is jött,nem is ment el beléd,nem biztos hogy baba van.Ha mégis menj el orvoshoz,ez legyen az első,sztk alapon(kórházban) megnéznek ingyen is. Ha valóban baba van,anyukáddal azonnal közöld...mérlegelje Ő is hogy mi is lenne a legjobb.Ha abortusz mellett döntötök én nem ítélkezek,nem tehetem meg,de az tényleg igaz,hogy fiatalkori abortusznak sokszor meddőség a következménye.Ha megtartjátok akkor pedig nagyon sok erőt és kitartást kívánok nektek :)

Üdv Adri

2013. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/182 reni0929 ***** válasza:
79%

vérzés kimaradást okozhat idegeskedés is tehát nem 100% h terhes vagy!én csak ezért mondtam h menj orvoshoz ne várj a jövő hétig...

anyudnak meg jó lenne szólni szerintem mert ahogy írtad már nem egy gyermeket felnevelt és tudja mi a teendő...

2013. júl. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/182 anonim ***** válasza:
93%

Tenyleg ne haragudj kerdezo, de szerintem baromira nem vagod mirol van itt szo. Az, hogy ebben az esetben elmenj orvoshoz minel hamarabb, mert baromira a sajat egeszsegeddel es jovobeli gyerekvallalasi eselyeiddel jatszol.

Per pillanat ennek kene lennie a top prioritasnak es huzhatod, hogy nincs idod, de csak annal fajdalmasabb lesz es megterhelobb lelkileg is. Ezt a kerdest majdnem tobb mint egy hete irtad ki es meg mindig csak azt irod, hogy majd jovoheten elmesz. Ez nem jatek, ennyire nem lehetsz felelotlen!

2013. júl. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/182 anonim ***** válasza:
29%
Hat....én 15 éves voltam mikor megismertem a pasim,o akkor már 28 volt,érett férfi,jól elvoltunk,igazi tini szerelem,16 évesen terhes lettem oszzekoltoztunk és férjhez mentem külön költöztünk,és megszületett a lányunk akkor már 17 voltam, végig velem volt most másfél éves a lányom és várjuk a kistesot aki februárban születik,nem bántam meg egy percet sem!!!a gyerek mellet lett meg a suli informatika szakon végeztem!!na de anyuek se fogadták jól de rájöttek ha elfogadják akkor minden rendben lesz,így is van,neked azt tudom mondani h beszélj a pasiddal és anyuddal ez csak őszintén megy!és mielőbb doki!és te tudod h készen állsz e rá!
2013. júl. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/182 anonim ***** válasza:
1%

szerintem tarsd meg!

nem lesz szíved odaadni senkinek!!!!!!!!!!!! :)

2013. júl. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/182 anonim ***** válasza:
100%
Azt írja, hogy elveteti nem örökbe adja..
2013. júl. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/182 anonim ***** válasza:
33%

Bocs, de fel sem fogod, mit csinálsz!!! Amint valaki írta, a jövőbeli gyerekvállalási esélyeid csökkented!!! Mert igenis van ám testi kockázata az abortusznak, és ez nő a kor előrehaladtával. Ne élj vele vissza, hogy a korod miatt 18. hétig elveszik. Egyébként meg nem csak egy műtét, hanem a gyerekedet ölik meg, ergo legyen már benned annyi, hogy minél kisebb korban történjen ez, amikor még nem szenved annyira. 12 hetesen már olyan erősen rugdos, hogy megérzi az anya...

Az meg, hogy a palit Te nem rúgtad ki páros lábbal azonnal, az is sok észre vall. én ezek után nem azon dilemmáznék, hogy "jaj, most furcsa velem, és együtt vagyunk vagy nem", hanem odaállnék elé, hogy :"felcsináltál,apukám, ennek egész életemben én viselem a következményeit, úgyhogy húzzál el a búsba, vagy neveljük fel a gyerekedet..."

2013. júl. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/182 anonim ***** válasza:
75%
12 hetesen rugdos??? Erősen??? Utolsó, vissza az iskolapadba, de kuurva gyorsan!
2013. júl. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!