Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 éves vagyok és terhes. Mit...

16 éves vagyok és terhes. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég(4 hete) vesztítettem el a barátommal a szüzességem(eddig csak egyszer voltunk együtt). Védekeztünk, csak az a baj, hogy ő kb fél óra után levette a gumit, olyan gyorsan, hogy észre sem vettem és nem tudtam róla, mert nem szólt. Nem élvezett belém, viszont miután szex után mondta, hogy 90 %-ban nem védekeztünk vettem egy tesztet, de nem csináltam meg rögtön, mert megjött. Egy hete viszont rosszul vagyok reggelente, hánytam is és úgy gondoltam jobb lenne megcsinálni a tesztet. Megcsináltam és pozitív lett. Egyszerűen annyira félek ,hogy senkinek nem mertem még mondani.. Egyszerűen nem tudom mihez kezdjek, abortuszra gondoltam, de nemtudom, segítsetek!:(


(u.i.: légyszi ne szidjatok a válaszban, ne mondjátok el mekkora idióta vagyok, tudom. De már megtörtént és nem tudok rajta változtatni, pedig higyjétek el nagyon szeretnék!!!)



2013. júl. 8. 19:00
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/182 anonim ***** válasza:
60%
teljesen iigazad van utolsó. èn nem mondom azt se h tartsa meg azt se h vetesse el. ez az õ döntése. én csak 20 éves vagyok igaz még èn is fiatal de ha.én.teherbe esnék fel se merülne bennem az abortusz! nagyon szeretnék egy picit sajnos májusba volt egy spontám vetélésem azon se vagyok túl úristen akk egy abortuszon?! remélem helyesen döntessz. és.egy baba mellett is llehet tanulni karriert építeni aki akar!!! csak mindent akarni kell!!
2013. júl. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/182 anonim ***** válasza:
89%

Ennyi idiótát!

A 6 hetes magzatnál jó, ha van szívhang, keze-lába nincs. Nekem szívhang se volt még, csak 7 hetesen.

A másik meg jön itt az Alkotmánnyal, SZERINTED lehet Alkotmánnyal ellentétes törvényeket hozni? Nem lehet! A törvények mégis megengedik az abortuszt. Ez nagyjából azt jelenti, hogy az Alkotmányt kicsit félreértelmezed. Persze nyilván bele lehet magyarázni mindent.

Iskolák: terhesen a nappali tagozat felejtős, kérdezőt úgy rúgják ki, hogy lába nem éri a földet.


JELENTKEZZEN AZ, AKI A GYEREK MEGTARTÁSÁRA BÍZTATJA A KÉRDEZŐT, ÉS HAVONTA KÜLD NEKI PÉNZT, HOGY LEGYEN MIBŐL FELNEVELNI AZT A GYEREKET!

Mert nem elég megcsinálni meg megszülni, azt a gyereket fel is kell nevelni.

Komolyan mondom, a 16 éves kérdező, meg a 17 éves hozzászóló reálisabban és érettebben látja a helyzetet, mint némely felnőtt, aki szerinte az élet játék és mese.


Miből fog megélni egy érettségivel nem, csak kisgyerekkel rendelkező egyedülálló anya, amikor a diplomások nem találnak munkát, a kisgyerekes anyákat pedig nem veszik vissza a munkahelyükre, akárhány év munkatapasztalattal rendelkeznek, és akármennyire elégedettek voltak velük?


A felnőtt szülje meg a gyereket, akit felelőtlenségében összeszed, de egy gyerek ne szüljön gyereket.

A kérdező meg beszélje meg a szüleivel mielőbb, hogy mi legyen, mert minél tovább halogatja, annál nagyobb szívás lesz, és annál többen fogják bántani érte.

36N

2013. júl. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/182 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó, pontosan megfogalmaztad.

Gyereket egy gyereknek...egyszerűen nem is értem, mások ezt hogy gondolhatják komolyan.

2013. júl. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/182 anonim ***** válasza:
66%

Kedves 37 hetes kismama!

A 17 éves lány vagyok. Azért válaszolok ebben a témakörben IS, mert felháborít, hogy a hozzád hasonló abortuszellenesek képesek lennének lehetetlen helyzetben lévő nőket is rábeszélni a gyerekvállalásra.

Valamelyest van fogalmam a törvényekről, mivel éppen arra gyúrok, hogy jogi egyetemre járhassak. A törvény 12. hétig (sőt, kapaszkodj meg: fiatalkorúaknak 18. hétig) engedi az abortuszt, ha a terhesség az anya életét veszélyezteti/beteg a magzat, akkor pedig a 24. hétig elvégezhető a terhességmegszakítás. Legális, és az is marad, mert elég durva következményei lennének a betiltásának. Javaslom, próbálj meg megbirkózni ezzel a ténnyel. Az abortusz pedig nem gyilkosság, bár tudtommal olyan rész, hogy "gyilkosság", nem található a Btk.-ban. Maximum olyan, hogy emberölés.

Tudom, hogy néz ki egy 12 hetes magzat. Láttam képeket, sőt, képzeld, még maketteket is! A 12. hétben a magzat idegrendszere még bőven nincs kifejlődve, nem érez fájdalmat. A Néma sikolyra meg könyörgöm, ne alapozzunk már! Azt a filmet abból a célból készítették, hogy a tiniket elriasszák a szextől, illetve az abortusztól. Egy undorító propaganda, nem más.

Igen, tönkretenné az életét! Leírta a kérdező, hogy rajta kívül 3 vagy 4 kistesója van, akiket a szülei tartanak el (ahogy őt is). Te komolyan elvárnád tőle, hogy a szülei nyakára szüljön? Egyébként a későbbiekben sok munkáltatónak fog kelleni, érettségi és szakma nélkül, egy gyerekkel a nyakán, tényleg..

Az egy dolog, hogy az abortusz lelkileg megterhelő, de szerintem sokkal megterhelőbb nélkülözésben élni, és azon agyalni éjjelente, hogy vajon másnap lesz-e tető a feje felett, és ha nem, akkor mit csináljon a gyerekével!

Az meg egy dolog, hogy te örülsz a terhességednek. Én elfogadom, hogy valakit boldoggá tesz, ha gyereket szülhet, még akkor is, ha én személy szerint nem rajongok a gyerekekért. Viszont nem hinném, hogy a kérdező repesne az örömtől, mert terhes.

2013. júl. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/182 anonim ***** válasza:
32%
én nem írtam h ne vetesse el ez az õ döntése!
2013. júl. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/182 anonim ***** válasza:
91%
kèrdezõ jutottál már valamire??? a barátod mâr tudja?
2013. júl. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/182 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem 17 évesen reálisabban látom a helyzetet, mint itt egy-két válaszadó.
2013. júl. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/182 anonim ***** válasza:
59%
Van egy szubjektív véleményed mint bármelyikünknek, nem kell viszont úgy viselkedni mintha te okosabb lennél (kapaszkodj meg és hasonló szófordulatok). Nem reális vagy hanem van egy véleményed,mindenki más,valaki abba rokkanna bele ha fel kéne nevelnie 16 évesen egy gyereket,míg más azzal a tudattal nem tudna élni,h elvetette a babáját. Ez személy függő és semmi köze realitáshoz.
2013. júl. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/182 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó, te nem gondolhatod komolyan amit leírtál:D Az abortusz legális és pont. Ha mindenki szembe jön veled a sztrádán, talán el kéne gondolkodni, hogy ki a hü.lye, nem? Biztos a többi száz:D
2013. júl. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/182 anonim ***** válasza:
24%
ki mondta h nem legális? én annyit mondtam, h azt csinál amit akar a gyerekével, és ez az abortusz mellett-ellen érvelés egy baromi meddő vita, mert mindenkinek megvan a joga eldönteni h megtartja vagy elveteti-e a babáját. Nem mert nem legális, hanem mert joga van eldönteni. nem értem miről beszélsz
2013. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!