Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 éves vagyok és terhes. Mit...

16 éves vagyok és terhes. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég(4 hete) vesztítettem el a barátommal a szüzességem(eddig csak egyszer voltunk együtt). Védekeztünk, csak az a baj, hogy ő kb fél óra után levette a gumit, olyan gyorsan, hogy észre sem vettem és nem tudtam róla, mert nem szólt. Nem élvezett belém, viszont miután szex után mondta, hogy 90 %-ban nem védekeztünk vettem egy tesztet, de nem csináltam meg rögtön, mert megjött. Egy hete viszont rosszul vagyok reggelente, hánytam is és úgy gondoltam jobb lenne megcsinálni a tesztet. Megcsináltam és pozitív lett. Egyszerűen annyira félek ,hogy senkinek nem mertem még mondani.. Egyszerűen nem tudom mihez kezdjek, abortuszra gondoltam, de nemtudom, segítsetek!:(


(u.i.: légyszi ne szidjatok a válaszban, ne mondjátok el mekkora idióta vagyok, tudom. De már megtörtént és nem tudok rajta változtatni, pedig higyjétek el nagyon szeretnék!!!)



2013. júl. 8. 19:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/182 anonim ***** válasza:
83%
Nincs olyan,hogy a fiatalkorúaknak az első ingyenes.
2013. júl. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/182 anonim ***** válasza:
92%
Jaj, szereted, persze és mit gondolsz meddig fog veled maradni? Ha annyira nincs rád tekintettel, hogy gumit húzzon, mert neki így kényelmesebb, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem szeret téged és nem fogtok hosszú távon együtt maradni...
2013. júl. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/182 anonim ***** válasza:
95%

Aki szerint sántít a történet:

megszakítás mellett estem teherbe, és normál időre megjött a havim, majd rá kb 1 hónapra megint, de akkor már sokkal kevesebb. Ezután 2 pozi teszt mutatta a babát. Így voltam 8 hetes terhes, mire kiderült.

Kérdező: ne húzd az időt, mert ha tényleg terhes vagy, minél később zárjátok rövidre a történetet, annál nehezebb lesz mindenkinek. Ne számolgasd, hogy mikor telik le a 12 meg a 18 hét, hanem IRÁNY az orvos, a kutyát nem érdekli ott, hogy te náthás vagy-e vagy nem. Attól még meg tudnak vizsgálni. Amúgy is van kötelező 2 hét várokozási idő a műtét előtt.

2013. júl. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/182 anonim ***** válasza:
14%
Ha kislány lesz, add neki a Lenke nevet. Pont olyan lesz így, mint te, ügyetlenke! :D
2013. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/182 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Ha jól számolom olyan 6-7 hetes kismama vagy. Nagyjából végig olvastam a válaszokat, és egy kicsit megdöbbenve látom, hogy talán 4 oldalon keresztül egy ember nem akad aki azt mondná ne vetesd el... Valóban ilyenkor az ésszerű az lenne ha megszabadulnál a tehertől, nehogy elrontsa az éltedet, nehogy miatta ne tudd megvalósítani az álmaidat.


Nem tudom, hogy pontosan tisztába vagy e vele hogy egy 6-7 hetes terhességnél a baba szíve már szépen ver. Azt írtad augusztus végén lesz 12 hetes, addig lehet abortusz... Egy 12 hetes baba, bőven érzi a fájdalma kb. 8 cm hosszú, és tényleg úgy néz már ki mint egy igazi baba csak picike vékonyka.

Én 6 hetes 3 naposan voltam ultrahangon, édesen dobogott a kicsit szíve, és már ő maga 5 mm volt.Kezei lábai elkülönülnek, bár még elég furcsán néz ki de ÉL.

Tudom hogy 16 éves vagy, nagyon fiatal. Én 20 éves vagyok, volt már egy vetélésem, most viszont 4 hét múlva megszületik a kisbabánk akiről írtam.

Kismamaként végeztem az iskolával, és gyes alatt is fogok tanulni. Pár év lenne ami nehéz,de hidd el ha azon túl vagytok te lennél a legbüszkébb, hogy megcsináltad, és még a gyereked is megvan:)


Ami miatt főleg megérint ez a dolog, az az hogy velem anyukám nagyon fiatalon (véletlen ) esett teherbe, nem sokon múlott hogy engem is elvetetnek, de aztán anya megszeretett, és akart, minden nehézség és a világ nyomásának ellenére. Ezért most élek, boldog vagyok, babát várok. Az abortusz nem megoldás...

Kérlek szépen gondold át,gondolj az ő helyzetébe! Annyira nem tehet róla. Nem ő könyörgött hogy feküdjetek le, az hogy barátod ilyen, az elég borzasztó, de ezért ne te és ne a babád szenvedjetek. Más részről meg te is is ott voltál.

Nagyon szorítok neked hogy úgy tudj dönteni, amit soha nem bánsz meg!:)

Réka

2013. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/182 anonim ***** válasza:
64%
réka.ez.nagyon szép volt és szerintem igazad van:) gratulàlok a babàhoz:).
2013. júl. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/182 anonim ***** válasza:
77%
Kedves Réka! Ez mind szép és jó, de szerinted, ha az 5 ezer forintos esemény utánira sem lett volna pénzük, akkor majd egy gyereket biztos fel tudnak nevelni... Ja, hogy majd apuci-anyuci segít? Hát igaz, ez egy nagyon jó megoldás...
2013. júl. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/182 A kérdező kommentje:
megtartani semmiképp nem szeretném, még ha meg is szülném, akkor is örökbeadnám, mert van három négy év alatti testvérem, sem anyukám, sem apukám nem bírna el mégegy gyereket otthon...
2013. júl. 9. 20:33
 49/182 anonim ***** válasza:
80%

Nem te vagy a barom , hanem a barátod ! és itt nem az a baj ,hogy lefeküdtetek , hanem az ,hogy a barátod levette a gumit és NEM szólt.


A barátod egy idióta már bocs. Beszélj anyuddal és mondd meg ,hogy nem a te hibád. Ha kell rángasd oda a barátod és a szüleit hozzátok , de ez nem gyerekjáték!

2013. júl. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/182 anonim válasza:
21%

beszélj a szüleiddel, mondd el a barátodnak, menj el nőgyógyászhoz - a többiek már elmondták

ha pedig kiderül, hogy terhes vagy, én nagyon abortuszellenes vagyok, úgyhogy azt javasolnám, hogy add örökbe. ne öld meg a babádat, hanem add olyannak, akinek nem lehet

2013. júl. 10. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!