Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védekezés mellett teherbe...

Védekezés mellett teherbe estem. Van egy 1 éves kislányom, nem tudom, megtartsam-e a tesót. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fogamzásgátló mellett valahogy "besikeredett" a kistesó. (Rendesen szedtem, nem értjük, hogy hogyan történhetett.) Van egy 1 éves kislányunk, aki nagyon anyás, azt sem tudom, hogy szeretnék-e testvért neki egyáltalán. (Saját rossz tapasztalatom miatt). Egyetemen levelező tagozaton tanulok, munkaviszonyom nem volt, mert előtte is tanultam, így a két gyesre és családi pótlékra lennék jogosult, ami sajnos nem túl sok. Úgy terveztem, hogy idén menne a lányom bölcsibe, én meg dolgozni valahova. Az anyagiakról: átlagos körülmények között élünk, a család havi bevétele -ha megtartom a babát- 220-250 000 Ft körül lenne. Viszont szeretnénk felújítani a házat, szeretném "zökkenőmentesen" végigcsinálni a sulit, és azt sem szeretném, ha lánykám anyagi, törődésbeli, figyelembeli stb. hátrányt szenvedne...

A párom meg szeretné tartani, családom véleménye szerint ésszerűségi szempontból nem szabadna megtartsam a babát...

A véleményeket, tanácsokat előre is köszönöm!


2014. febr. 5. 12:56
1 2 3
 21/29 anonim válasza:

Szia :)


Nekem 5 éves és 2,5 éves fiaim vannak. Amikor a nagy 1,5 éves volt,akkor kezdtem a fosulin a kozgazdasz szakot. Becsuszott a kisteso...En is gondolkodtam, hogy megtartsuk-e, de lelkileg nem biztos, hogy feltudtam volna dolgozni egy abortuszt, igy termeszetesen megtartottuk. Terhesen jartam suliba, pont vizsgaidoszakban szultem. Beadtam a kerelmet egyeni vizsgaidopontra, persze megkaptam. En 110 kmre laktam a sulitol. Vizsganapokon lefejtem a tejcit, es megoldottuk. Azota sikeresen lediplomaztam. Sot 2 nyelven meg felsofoku nyelvizsgat is tettem. Nem volt konnyu, de nem volt nehez sem. Annal pedig semmi sem tehet boldogabba, mint itthon a ket rosszasag :) nalnk kellett hazfelujitas, eltoltuk 2-3 honappal. Terhesen a 2. Baba meg nem olyan kiadas, tudtok mellette sporolni. Szerintem tartsd meg, nert szules utan az a csillogo szempar karpotol mindenert.

2014. febr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Szia! Mivel már meg van a baba így azt mondom,hogy szerintem tartsátok meg,oka van annak,hogy most kopogtat nálatok hidd el nekem.Tudom semmilyen szempontból nem lesz egyszerű,de valamiért most akart jönni,és én hiszem,hogy Te és a férjed megoldjátok,kérdésed és kommentjeid alapján egy talpraesett,érett,ügyes csajszinak tűnsz :D Nekem még csak egy van,de ő pl óvszer mellett sikerült be 2.os főiskolás voltam akkor ahogy a párom és ma már 3 éves,megoldottunk és a sulit is most fejezzük be a félévben,ami mellett dolgozunk :D
2014. febr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó és utolsó előtti válaszoló (meg persze a további hasonló cipőben járók): Minden tiszteletem a tiétek, az erőtöké, amivel végigcsináltátok a dolgot. Úgy döntöttem, hogy megtartom a babát, mint ahogy írták többen is, ő valóban egy kis élet már, és talán oka is van annak, hogy most akar jönni, úgyhogy nem ölöm meg. Nagyon köszönöm a tapasztalatokat és a véleményeket! Szép estét!
2014. febr. 5. 20:02
 24/29 anonim ***** válasza:
Szerintem jól döntöttél, döntöttetek, sok erőt kívánok Nektek és persze jó egészséget, boldogságot :)
2014. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
de jó hír :) ezért ma délután ide jönni. Sok boldogságot a kicsihez!
2014. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Hurráááááááááá!!!!!!


Klassz család vagytok! De jó ilyet olvasni! Komolyan mondom, ma sem éltem hiába. :)))))


Végtelen sok áldást és boldogságot, erőt és derűt kívánok szeretettel!

2014. febr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 porcukormókus ***** válasza:

Juhhuuhhuuuu! :))

Libabőr! ;) :)

2014. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :) Jó döntés!Sok erőt,kitartást, egészséget és boldogságot Nektek!
2014. febr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én családomban ugyanennyi pénz van kb, 5-en vagyunk. 2008 után olcsóbb rudira kellett váltanunk, és a hús is kevesebb lett.

De senki nem gondol rá, hogy jobb lett volna, ha Peti (16 éves, a kicsi) el lett volna vetetve!

Nyert már országos matekversenyt! 187 centi. 3 év és érettségizik. Nagyon jó üzleti érzéke van. Kisebb korunkban a tesómmal versenyeztünk, kit szeret jobban.

És őt tervezték a szüleim, de 10 évvel későbbre nagyjából.

Elméletileg pont nem lennének anyagi gondjaink akkor...

De Peti se lenne...


Másik: ez csak az én véleményem, de szerintem aki egyke az nagy eséllyel elkényeztetett és önző lesz. Alig ismerek kivételt, és mindegyik kivételnek sok hasonló korú barátja/unokatesója volt, akivel "tesóként" éltek kicsi koruktól kezdve! (Mármint játszottak.)

2015. jún. 12. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!