Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védekezés mellett teherbe...

Védekezés mellett teherbe estem. Van egy 1 éves kislányom, nem tudom, megtartsam-e a tesót. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fogamzásgátló mellett valahogy "besikeredett" a kistesó. (Rendesen szedtem, nem értjük, hogy hogyan történhetett.) Van egy 1 éves kislányunk, aki nagyon anyás, azt sem tudom, hogy szeretnék-e testvért neki egyáltalán. (Saját rossz tapasztalatom miatt). Egyetemen levelező tagozaton tanulok, munkaviszonyom nem volt, mert előtte is tanultam, így a két gyesre és családi pótlékra lennék jogosult, ami sajnos nem túl sok. Úgy terveztem, hogy idén menne a lányom bölcsibe, én meg dolgozni valahova. Az anyagiakról: átlagos körülmények között élünk, a család havi bevétele -ha megtartom a babát- 220-250 000 Ft körül lenne. Viszont szeretnénk felújítani a házat, szeretném "zökkenőmentesen" végigcsinálni a sulit, és azt sem szeretném, ha lánykám anyagi, törődésbeli, figyelembeli stb. hátrányt szenvedne...

A párom meg szeretné tartani, családom véleménye szerint ésszerűségi szempontból nem szabadna megtartsam a babát...

A véleményeket, tanácsokat előre is köszönöm!


2014. febr. 5. 12:56
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket!

A doki csak annyit mondott, hogy szerinte nem jelent kockázatot, hogy tablettát szedtem. Hát nem tudom... :S

Azért is lenne nehezebb dolog, mert szeptemberen születne a picurka, én pedig egy 90 km-re lévő egyetemre járok. Havonta négy nap az iskola, három estét ott szoktam tölteni (mert drága és fárasztó lenne négy napon keresztül oda-vissza utazgatni, nagymamám pedig abban a városban lakik, így nála szoktam aludni). Addig a kislányom az apukájával vagy a szüleimnél van. Viszont egy újszülött mellől, akit szoptatni kell, nehézkes lenne napokra eltűnni a suliba... Egyébként szociális munka szakra járok, szeptemberben kezdtem. Családi segítséggel meg tudtam oldani a tanulást, nem is rossz eredménnyel.

Egy havi 13 000 Ft-os hitelünk van. Kiszámoltuk, hogy elegendő lenne a havi bevételünk a rezsire, kajára, babákra, egyéb költségekre, viszont a ház felújítására már nem. Így hát párom kitalálta, hogy vállal másodállást (már el is kezdett keresgélni), csak tartsuk meg a babát. :S

Az előbb is azt mondta, hogy ha nem tartjuk meg, akkor is szeretne még egy babát. Egyébként a lányunkkal szépen foglalkozik, eteti, pelenkázza, általában ő viszi sétálni, úgyhogy ezzel nincs gond. Csak hát az iskola meg a házfelújítás meg a rossz tapasztalat a testvér-témában... Tényleg köszönöm a kommenteket! Átgondolom ma még 100x, mert elvileg holnap kellene menni a védőnőhöz, ha az elvetetés mellett döntök.

2014. febr. 5. 14:15
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
megtartanám. Biztos vagyok benne, hogy ha párod meg szeretné tartani, abból nagyon komoly problémáitok lennének még, ha nem tartanátok meg. Mindamellett én életem végéig lelkiismeretfurdalással élnék egy ilyen döntés után.
2014. febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Megtartanám!Úgy látszik jó anya vagy,ha az élet megajándékozott még egy babával! Ennyi pénzből ki lehet jönni még ha szűkösen is! (nem tanács,csak a véleményemet írtam le)
2014. febr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy mi volt a Te esetedben a rossz testvér témában,de ne feledd:

A gyerek olyan amilyennek nevelik a szüleik!

Tehát Nálatok valami nem volt oké annak idején-gondolom tanultál belőle-így tudod a gyerekeidet úgy nevelni,hogy "az" ne forduljon náluk is elő ami nálatok.

Ha a párod szeretné és nem tartod meg,akkor ha nem is fogja mondani,de biztos lehetsz benne,hogy mélyen a lelkében Téged fog okolni és ez megmérgezheti a kapcsolatotokat.

De Te tudod,én megtartanám,hiszen az nem érv,hogy nem tudjátok a házat felújítani!!!

Majd felújítjátok pár év múlva:)

2014. febr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonlóan volt nálunk is. A nagyobb lányom 15 hónapos volt, amikor védekezés mellett teherbe estem. Nagyon anyás volt a lány, én meg kétségbe voltam esve, én is gyesen voltam. Nagyon sokat gondolkodtam, mert azt sem tudtam elképzelni, hogy megint szülök, de azt sem, hogy elvetessem az egészséges kisbabámat. Végül is megtartottuk, és onnantól kezdve nem volt kételkedés, hogy jól döntöttünk-e. Imádom mind 2 lányom, és nem bánom, hogy megtartottuk. Elejével nehéz volt 2 kicsi gyerek mellett, de mi is és a nagy lány is hozzá szokott.

A nagy lányom 8 a kicsi 6 éves, és most várjuk a 3. babát.

De szerintem ez csak a párod és a te döntésed legyen. Ne azzal foglalkozz, hogy mit mondanak, hanem hogy mit érzel helyesnek.

2014. febr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
69%

Nézd csak, mit ér a vár, ha emberi vér fűződik hozzá:


[link]


Te is tudod, hogy aki besikeredett, az a kistesó. És ha minden sallangtól, finomítástól, eufemizmustól megfosztom a kérdésedet, akkor kb. ezt kapom:


"Szerintetek a házfelújítás, a tanulmányaim és a testvéremmel kapcsolatos egykori negatív tapasztalataim miatt öljük meg a kistesót, vagy ne?"


A felsoroltak közül minden halasztható, vagy oktalan aggodalmaskodás. Csak a baba nem az.


Szívemből kívánom, hogy ne dönts rosszul!

2014. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Szia! Én spirál mellett lettem terhes, megtartottuk! :)


Ha gondolod írj privátba :)

2014. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Hűű, nagyon kedvesek vagytok, köszönöm szépen!

Hasonló cipőben járók: Tudtatok a pici mellett a nagyobbal is foglalkozni, úgy ahogy kell? Annyira jól megvagyunk a nagyobbal, rengeteget játszunk, nevetünk, "tanulunk", félek, hogy ezután nem így lenne. Vagyis féltem őt az elhanyagolástól (mert ugye a pici baba, a házimunka, a tanulás)... :S

2014. febr. 5. 15:15
 19/29 anonim ***** válasza:

Szia!

A 15. vagyok.

Én úgy érzem, hogy bírtam foglalkozni a nagyobb gyerkőccel is. Az is előfordult, hogy néha úszott a lakás, de amikor volt időm akkor rendbe raktam mindent. Persze egy kisbaba mellett kevesebb időd marad a nagyobbra, de próbáld úgy beosztani az időt, hogy a nagyobb se érezze elhanyagoltnak magát. Én úgy gondolom, hogy a nagyobb lányom okos kiegyensúlyozott kislány. Most elsős és úgy ment iskolába, hogy olvasni tud. Persze a testvérféltékenység megjelent nálunk is. Fárasztó is 2 picivel, de nem bántam meg a döntésem. :)

Később egyébként ahogy nőnek, úgy könyebb és nagyon jó, hogy csak 2 év van a két lánykám között.

2014. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy Nektek mi lenne a legjobb, csak azt tudom, hogy én megtartanám.

Szuper férjed van, Neked nem lesz leányálom az első fél év, de szerintem bírni fogod :)

2014. febr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!