Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem szedett terhesvitamint...

Aki nem szedett terhesvitamint meg egyéb szirszrokat, az kiegyensúlyozott táplálkozás mellett, hogyan érezte magát a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2015. júl. 27. 16:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Én a 27. hetet taposom, és a gyomorsavon kívül semmi problémám nincs, azt is savlekötővel és Salvus vízzel észre sem veszem. Pedig 41 múltam.

Az elején szedtem folsavat, most meg napi 1 magnézium és heti 2-3 Calcium Sandos, amikor eszembe jut.

Odafigyelek, hogy minden nap egyek rostosat és gyümölcsöt, illetve sok vizet igyak.

A nőgyógyászommal megegyeztem (aki terhesvitamin párti), hogy ha a vérképem megkívánja, akkor majd szedek én is ilyen "szirszart", de alapból én is elvetem. Nagy nehezen beleegyezett:) A vérképem tök jó, de azért a házi orvosom még felírt napi 1 "csokigolyót", vas tablettát. Azt sem szedem minden nap, csak amikor eszembe jut, ezen ne múljon. Pedig nagyon finom, tényleg csoki íze van!:)

Tudom, hogy én is, és a Pici is teljesen rendben vagyunk. Félelemre és bűntudatkeltésre meg nem apellálunk - szerintem manapság túl van ez az egész várandósság kérdés spirázva.


A 13-mashoz hasonló hozzászólókkal meg jól teszed, hogy nem foglalkozol. Én speciel fontosabbnak tartom, hogy milyen példát és viselkedési mintát mutatunk a gyermekeinknek, mint hogy pld. terhesvitamin kérdésköre legyen a fő fókusz... A 13-mashoz hasonlók ítélkeznek és rosszindulatúak. Csodálkozunk, hogy lelkileg és testileg is beteg a társadalom, amiből nem tudunk kievickélni...?

2015. júl. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 acelsziv ***** válasza:
0%
Istenem... ennyi dilettáns, felelőtlen némbert. És még büszkék is rá...Hihetetlen. Kívánom, hogy a gyermekeitek egészségesek legyenek mindazok ellenére ahogyan várjátok őket és remélem ők már több ésszel és nagyobb felelősséggel fognak rendelkezni.
2015. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
48%

Nálad mindenképp okosabbak és felelősségteljesebbek lesznek, hiszem mi fogjuk őket nevelni;-)

Mi, akik odafigyelünk a táplálkozásra, mozgásra, a baba miatt akár letettük a cigit és alkoholt sem iszunk, havonta járunk terhesgondozásra, minden vizsgálaton részt veszünk; és még a védőnői látogatást sem hanyagoljuk el. És egy-két kiegészítőt (kalcium, vas) még be is szedünk.

Illetve igyekszünk pozitívan hozzáállni az élethez, mert felelősségünk teljese tudatában tisztában vagyunk azzal, hogy a rosszindulat és negatív érzelmek rossz hatással vannak már a magzatra is.


Kívánom, hogy történjen valami az életedben, amitől sokkal boldogabb, felszabadultabb és kiegyensúlyozottabb leszel!

2015. júl. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 acelsziv ***** válasza:
34%

" hiszem mi fogjuk őket nevelni"

Pont ez az ami engem is aggaszt.

2015. júl. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
acélszív remélem neked nincs és soha nem is lesz gyereked....ha meg anya vagy és ilyeneket kívánsz és mondassz... akkor csak sajnálom a gyereked h ilyen nő neveli anya szót meg sem érdemled!
2015. júl. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Két várandósságból kettőnél voltam jól, csak vasat szedve. Néha.. Azt is csak azért, mert veleszületetten vashiányos vérszegény vagyok. Most a harmadiknál is csak a vasat szedem és nagyon jól vagyok.

Ja, az elsőnél 8kg-ot híztam, 2890-nel született a babám, a másodikkal semmit és 3560g volt. Ennyit arról, hogy hogyan függ össze a kismama hízása és a baba súlya. :)

2015. aug. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!