Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem szedett terhesvitamint...

Aki nem szedett terhesvitamint meg egyéb szirszrokat, az kiegyensúlyozott táplálkozás mellett, hogyan érezte magát a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2015. júl. 27. 16:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
59%
Mivel úgyis okosabb vagy minden orvosnál, ne szedj semmit. Kérdésed értelmetlen, 4-5 válasz nem számít reprezentatív felmérésnek. Spórolj csak ezen, gondolom oltásellenes is vagy mert az is gyógyszerlobbi. A hülyeségen nem lehet segíteni (vitaminnal sem).
2015. júl. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Nem spórolás miatt tettem így, megnyugodhatsz.
2015. júl. 27. 16:42
 13/26 acelsziv ***** válasza:
52%
sajnálom szegény gyerekedet, hogy ilyen idióta az anyja. Tudod a vitamint ilyenkor nem a saját jóléted miatt kellene szedned, hanem hogy az ő fejlődése rendben legyen és csökkentsd a torzulások kockázatát.
2015. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Én hiába szedtem, ugyanúgy fáradt voltam állandóan az elején is, meg 28 hetes korom óta megint. Ráadásul a szívem nagyon megterheli a terhesség + meleg (nyilván nem ma gondoltam) és még dolgozok. Na ezen nem segít akármilyen vitamin...


Első 12 hétben a folsav fontos, illetve végig a vas. Ezekre figyelj oda (belsosegek sok vasat tartalmaznak), a többit, főleg a vitaminokat odafigyelés nélkül is simán lehet pótolni egészséges étkezés melett. Max magnézium mesterségesen ha van panaszod pl görcsök, a többi meg tényleg pótolható. Ha vashiányod lenne is úgyis kiderül vérvételen..

2015. júl. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
50%
3 terhességem volt , egyiknél sem szedtem terhes vitamint, és az orvosom is ellenzi.Az első 3 hónapban folsavat szedtem, alkalmanként magnézium, és talán az utolsó 2 hónapban kellett vasat szednem.A vérképemet folyamatosan figyelte, és javasolta mikor mit szedjek.
2015. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Ditta323 ***** válasza:
29%

Végig remekül éreztem magam :)

3 hétig szedtem csak magne b6-ot, de abba hagytam, mert amit megettem át is folyt rajtam...

Volt védőnőm engem is cseszegetett, hogy szedjek ilyen szarokat, mert a vérképem romlani fog... nah jah tökéletes volt minden eredményem.

Off: nem akartam felfújt babát sem (ismerősi körben akik szedték az ilyen sz.rokat oriás babák lettek és túlsúlyosak is, mert anyuka nem hagyta abba ezeknek a sz.roknak a szedését és szépen fújódnak fel a babák :S )

2015. júl. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A 13-as hozzászólót inkább nem is kommentálom.

2015. júl. 27. 17:11
 18/26 anonim ***** válasza:

Folsavon kívül semmit sem szedtem!

Viszont arra tényleg figyeltem,hogy napi szinten egyek gyümölcsöt, zöldséget, minden héten halat.

Semmi gondom nem volt a terhességem alatt anno. Most várom a másodikat, most sem szedek semmit.

2015. júl. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
off: az tévhit hogy a terhesvitamintól lesz nagy a baba. Mint általában minden multivitamin, (Béres, stb) a terhes vitamin is étvágyat csinál. A baba azért nől nagyra, mert az anya sokat eszik. Tehát nem a vitamin a közvetlen oka, csak a közvetett ok. Az én ismerőseim közül aki szedett vitamint, 3 kg alatti gyereke született. Én szedtem, az én lányom 3600 gramm volt, na de én 22 kg-ot híztam, mivel sajnos én az étvágyamat nem tudtam kordában tartani. Reggelire bevágtam két zsíros deszkát, majd ugyanezt vacsorára, étkezések között meg péksütit...na ettől lett nagy a baba, ha mondható annak egy 3600 grammos baba. Nem a terhes vitamintól.
2015. júl. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Első babánál szedtem, másodiknál nem. Kb ugyanakkora babák lettek : 3890 és 3690 g.

Alapból rendesen, kiegyensúlyozottan táplálkozok.

Az elsőnél semmi baj nem volt, a vérkép mindig tökéletes volt. A másodiknál vashiányom volt, napi 3*2 vasat kellett szednem, nehogy infúzióba kapjam.

Amúgy kb ugyanúgy éreztem magam, igaz más volt a 2, de szerintem nem a vitamin, vagyis annak a hiánya tehetett pl a visszérről, meg az egyéb ilyen-olyan fájdalomról.

2015. júl. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!