Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek normalis, hogy...

Szerintetek normalis, hogy itthon en szolgalom ki a paromat?

Figyelt kérdés

33 hetes terhes vagyok es mostmar egy kicsit nehezebben viselem a terhesseget. A parom dolgozik napkozben, de minden reggel en csinalok neki kavet, reggelit, fozok mire jon mindig, allandoan ele rakom az etelt. De mindenert felallit mikor mar leulok. Pl ha elfelejtettem egy villat. Vagy ha barmi kell neki. Szova tettem neki.

Mondtam hogy megtanitom szivesen egy par hazimunkara, erre azt mondta h akkor o is tanitson meg penzt keresni? Egy kicsit szarul esik. Oke, hogy most o tart el , mert nem tudok dolgozni. De kicsit ugy erzem, hogy nincs ram tekintettel. Szerintetek jogos a serelmem vagy neki van igaza?


2017. okt. 11. 20:11
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
51%
Azért, mert semmi közünk azt megítélni, hogy a kérdező eddig mennyi szolgálták ki a férjét, nem is erről szól a kérdés. Jelenleg arról van szó, hogy 33 hetesen csinálja ezt vele a férfi, és nem érzi ennek a súlyát. A kérdező, jól mondta valaki, azért van otthon, hogy pihenjen, vigyázzon magára és feleslegesen ne fáradjon, az pedig, amit a férje elvár tőle és amit még ne is szólogat mellé, nem fer. De akkor ne ájuljon el, mondja el, hogy rohadt nehéz terhesnek lenni, és örül, hogy a férjének nem kell ezt éreznie, de neki igen. De ezt már egyszer megpróbálta, és olvashattátok, hogy mi volt a reakció.
2017. okt. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
81%

Eddig a popsiját is kitörölted, most meg egyik napról a másikra nem akarod, mert terhes vagy, és ha megszületik a baba ez csak még rosszabb lesz.

Én a terhesség előtt sem voltam a férjem cselédje, és nem ugráltatott ha kellett neki egy villa.

2017. okt. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
84%
Az egyik barátnőm is kinyalja a párja seggét. Ha sótlan a kaja akkor " behozod a sót?" " szedsz még?" Összekevered a húst a tésztával?" Képes visszaadni a tányért, hogy a barátnőm összekeverje..Mikor ezt először hallottam/láttam azt hittem lehidalok. Anyuci kicsi fia volt világ életébe. Állítom még a cipőjét is az anyja kötötte be férfiként is. 😆 A barátnőm ezt kapta és erre megy a panasz..ne hagyd!
2017. okt. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat, de gondolom mindenkinek hasonló a véleménye.

Az 5. hét óta itthon vagyok sajnos, nem így akartam, de így alakult. Volt, mikor semmit sem csinálhattam, de azóta már jobb a helyzet, de a férjem azóta is azt se tudja mit segítsen. Én szoktam rászólni, hogy ne dramatizálja túl a dolgokat, megcsinálom én ezt vagy azt. Szóval nem értem sajnos a párod kedves kérdező. Ja és engem is "eltart" a férjem és minden nap a 10-12 óra munka után még a házunkat csinálja, hogy minden rendbe legyen, mire a babánk megérkezik. Nem tökéletes ő sem, sokszor bunkó tud lenni, mint minden pasi, nem fényezni szeretném, de azért én meg a babánk a legfontosabb és próbál ránk figyelni. Ő inkább feláll 100x egy villáért, minthogy én felálljak egyszer is. Most 38 hetes vagyok, de 32 hetesen ugyanúgy volt. Próbáld megmutatni neki az itt kapott válaszokat, hátha tanul belőle valamit.

2017. okt. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
15%
Én még csak 5 hetes vagyok. De én dolgozom éjszaka. Sajnos a férjem most veszìtette el a munkahelyét. Nappal végig járkáltunk. Én már nem bírtam delután. Bedugott az ágyba aludni. Ő addig elment a nagyobbik gyerekért oviba. Bevásárolt, megfőzött és ki is takarított mire én felkeltem. Teszem hozzá, hogy 2 gyerekem van és nem ő az apja egyiknek sem. Viszont mikor ment dolgozni minden reggel ha én nem tettem elé kaját akkor nem evett. Hiába dolgozom éjszaka, ugyanúgy elvárta, hogy fölkeljek. Viszont ma bizonyított hogy ez nagyon is kölcsönös és számíthatunk egymásra. Nagyon hálás vagyok, hogy ilyen férfi van mellettem. Próbáljátok megbeszélni. Neki is meg kell értenie hogy neked már nehezebb. Viszont ha megszültél igenis a dolgod lesz újra kiszolgálni őt és a kicsit is. Én csak ezt tudom mondani.
2017. okt. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 NyuszikaNYC20000 ***** válasza:
50%
En is kiszolgalom altalaban a parom de o is kiszokott engem.amikor mar tulzasba viszi a kereseit olyankor annyit mondok kedvesen es mosolyogva hogy van ket labacskad meg kezecsked es hozol magadnak eloszor nem nagyon dijazta de mostmar megszokta ez hosszu folyamat volt.es van hogy o csinal nekem reggelit ebedet vagy vacsorat.
2017. okt. 12. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
83%

Az én férjem is anyuci kicsi fia volt.. 20ébes korán is mire felkelt ott várta a reggeli meg a kakaó. Amikor végzet akkor annyit se mondott, h kösz. Minden az orra alá lett rakva. Leszoktattam róla, de már a kapcsolatunk elején elkezdtem.. És láss csodát számomra most a világ legjobb férje.


Kérdező szerintem ülj le a férjeddel és beszéljétek át, mert ha megszületik a baba és még mindig ilyen igényei lesznek akkor az gáz. az meg, h ilyeneket vág a fejedhez még mindig azt tudom mondani h egy fa.aszkalap. Nem fair.

Egy jótanács ha megszületik a pici akkor eszedbe ne jusson körbe nyalni a valagát, mert neked más dolgod lesz. Ha alszik a baba akkor aludj te is. Túlfogja élni a férjed ha pár hétig ő vezeti a háztartást.

2es voltam.

2017. okt. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
83%

Nem normális, de nem értem, hogy valaki miért hiszi, hogy ha majd jön a gyerek, akkor változni fog a dolog. Gratulálok, a kérdező is azon nők közé tartozik, akiknek már a saját gyerek megszületése előtt is van gyerekük... a kedves életük párja.


Én nem vagyok ugyan terhes, de a férjemnek eszébe sem jut kiszolgáltatnia magát. Felnőtt emberek vagyunk, mindketten dolgozunk, a házimunkát felezzük, és nincs "kiszolgálás". Az oké, hogy egyszer-egyszer kedveskedünk a másiknak, de ez is kölcsönös. Számomra megdöbbentő, hogy nők ehhez a kiszolgálósdihoz milyen lelkesen tudnak asszisztálni, és utána mennyire megdöbbenti őket, hogy konzerválódik ez a helyzet :( (Bár múltkor a villamoson kaptam el egy beszélgetést, ahol anyuka a felnőtt, nevelt fiának taglalta, hogy normális-e, ha nem mosogat el, és megpofozza apu...)

2017. okt. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk anyospajti keverte a kakit a hatam mogott.3.gyerkoc volt nekem(paromnak elso).az elso 2 is csaszaros volt,es kb a 30.hettol rettentoen fajt a hegem.sokszor 1 ora alatt ertem el a suliig,pedig amugy 10-15 perces ut.

Az orvosom is ova intett minden megerolteto hazimunkatol.sok sok pihenes volt eloirva.

Persze paromnak az anyja volt a szent,mert o is 3 gyereket szult es mindig ragyogott a haz,es a kert,es a szolo,es malnas is.

Rettento verszegeny is voltam,amugy is az vagyok de a 3.terhessegnel extrem alacsony ertekeket sikerult produkalnom.36 hetesen vert is kaptam.

Ez sem hatotta meg anyosomat,es paromat sem,mivel anyosom folyton ellenem uszitotta.

Amugy en is ilyen tipus vagyok,mint te kerdezo.felkeltem hozza hajnalban kajat csinalni,kavet fozni.nem is esett nehezemre sokaig.

Csaszar utan 5.napon engem kuldott le a kedves parom boltba,mert o inkabb vigyaz a gyerekre....hozzateszem,begyulladt a vagasom,es rettentoen fajt(az elso kettovel nem volt ilyen problemam,5 nappal a csaszar utan semmi bajom nem volt)

Aztan az elso 3 honapban a gyerek egesz nap sirt,nyuglodott,csak kezben volt csendben.gondolhatod....

Kaptam en hideget,meleget.

Teljesen kikeszultem.a vegen mar elhittem,hogy en vagyok a szar.

O is mondta nekem,hogy o keresi a tobb penzt,en haztartasbeli vagyok es az a dolgom,hogy rendezzem a haztartast es a gyerekeket.mert o az osszes penzet leteszi,es meg maszekol is,en pedig alszom nappal a gyerekkel es amugy sincs egesz nap semmi dolgom.(hozzateszem ejjel nem aludtam epp sokat)

Nem ertettem az egeszet,minden nap volt fott kaja.leves es masodik is.kupleraj sem volt,kosz sem volt.

Olyan aprosagokba kotott bele,hogy poros a szekreny es ne akarjam meagyarazni,hogy a heten mar torolgettem.maszatos a tukor a gardrobon biztosan honapok ota nem takaritottam.poros az agy hattamlaja(fekete mubor).a mikro is okadek(nem volt az) a hutot mikor takaritottam utoljara?

Ilyeneken allt a bal folyton.

En vegul nem megjatszottam az ajulast,hanem tenyleg elajultam.lementem az orvoshoz mert nagyon pocsekul voltam.nem kaptam levegot,remegtem,zsibbadtak a kezeim es a fejem.ott ultem a varoban mikor elkezdett sotetedni minden.egy ficko vitt be kezben az orvoshoz.korhazba vittek,bent voltam 5napig.ujra vert kaptam,rengeteg kivizsgalas de mivel a verszegenysegen kivul mast nem talaltak,a vegen kimerultseggel magyaraztak.

Ezt paromnak is elmondta az orvos.persze kikerdeztek,hogy milyenek a napjaim,mennyit alszom,ilyenek.

Plusz addig ugye parom volt a gyerekkel,es anyosom...es mindkettot kikeszitette az allando ebredessel,nappali hisztivel.

Azota nem szol be,o kuld pihenni mikor itthon van,ejjel o is felkel a gyerekhez,reggel maganak csinal kajat.

Es egyszer fultanuja voltam ahogy az anyjaval veszekszik,mert ujra engem szidott neki.es megvedett...el se akartam hinni.a tokeletes anyja ellen fordult.

Azert rendesen megviselte ez a dolog a kapcsulatunkat.en meg mai napig nem vagyok benne biztos,hogy ez hosszutavu valtozas lesz.ahogy magamat sem ertem,hogy miert nem leptem,pedig megtehettem volna.ahanyszor ellene fordutam,vegul mindig ugy keverte a lapokat,hogy en jojjek ki hibasnak.hiaba erveltem barmivel,leirtam a napunkat,hogy mikor mit csinaltunk.csak,hogy lassa,hogy nem vakartam egesz nap.

Szeritem lepj le ha tudsz.ez csak roszabb lesz ha meglesz a pici.latod en is,hogy jartam.

Az biztos,hogy ha visszafele valtozik nalunk a dolog,es ujra kezdi amit csinalt regen,akkor en nem maradok.szo nelkul le fogok lepni.

Bar szerencsere mar nem beszel az anyjaval napi szinten orakat telefonon.hebe hoba beszelnek csak.jonni sem jon az anyja,mert amikor korhazban voltam kikeszitette az unoka,es o ezt nem birja mert o beteg(agyilag maximum).

2017. okt. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
47%

gondolom előtte is ilyen volt, te meg bevállaltad így a gyereket.

majd amikor egész nap gyerekkel vagy, akkor is te fogsz ugrálni neki? milyen jó lesz neked.

és nem, nem fog változni a gyerek miatt! SŐT!

am. gratula

2017. okt. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!