Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok, a barátnőm úgy...

Babát várok, a barátnőm úgy gondolom irigy rám. Miért van így, ti is tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés

Évek óta barátnők vagyunk. Úgy érzem irigy rám, soha nem kérdezi meg mi újság velem, esetleg hogy vagyok. Ha beszélünk, csak róla esik szó, én nem érdeklem. 1-2 alkalommal meséltem a babóról, az ultrahangról, de nem részletességgel, akkor csak 1-2 szóval válaszolt. Nagy arcon csapás volt ez számomra, mert azt hittem ő is osztozik majd az örömömben, hiszen én is nagyon örülnék neki, ha ő terhes lenne. Ők nem terveznek még babát, tehát nem arról van szó, hogy neki fájna, mert nem jön össze. Úgy érzem lassan véget ér ez a barátság, de annyira bánt, hogy egyszerűen nem tudom elengedni a gondolatot. Azt még hozzá kell tenni, hogy amikor neki kérték meg a kezét, akkor mindenkinek le kellett borulnia előtte, ez szinte elvárás volt és én természetesen nagyon örültem vele együtt...


Ti is tapasztaltatok ilyet, ha igen, hogyan léptetek túl rajta? Én nagyon lelkis vagyok, nekem ez nem megy olyan egyszerűen.



2017. okt. 27. 08:26
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
31%

Hogy jön ide a jogosítványszerzés?


Szerintem ez a kérdés, már rég nem arról szól, hogy hogyan lépj túl egy barátnő elvesztésén, hanem, hogy hogyan beszéld ki a barátnődet a gyakorikérdéseken...

2017. okt. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
25%
mit nyavalyogsz? eddig sem érdekelted, akkor szted a gyereked majd érdekli????
2017. okt. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:
Nem nyavalygok. Kíváncsi voltam és vagyok, hogy valaki van-e ilyen élethelyzetben, mint én, illetve van-e hasonló barátja/barátnője, aki így viselkedik. Kíváncsi lennék arra, hogy miért. Számtalanszor próbáltam megkérdezni és megbeszélni vele, sikertelenül...Mindegy, akkor hagyjuk is. Köszönöm azoknak, akik valami hasznosat tettek hozzá, akár negatív volt akár pozitív. Viszont azoknak, akik ilyen alpári és közönséges módon nyilvánulnak meg, azoknak köszi, de nem kérek belőle.
2017. okt. 27. 11:51
 34/47 anonim ***** válasza:
22%

nem rólad meg a sejcsomódról szól az élet.

ha gyereknek felnőtt vagy, akkor ahhoz is legyél az, hogy megmond neki, hogy köcsög veled és vége a kapcsolatnak. te tűröd ezt évek óta, mert gyenge vagy.

2017. okt. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
86%

29-es!

A kérdező leírta, hogy sokszor megpróbálta megbeszélni a barinővel, de az hajthatatlan és mindig a kérdező jön ki hü-lyé-nek.


Különben meg mi az, hogy ez a barátnő semmiért nem gratulál, mert hát az tök természetes, hogy vki leteszi a jogsit, vagy terhes lesz, de azt persze elvárja, hogy leboruljon mindenki előtte, mert eljegyezték. Az eljegyzés is tök természetes, hiszen naponta történnek. Akkor most mi van?


Nem kellene állandóan a "sajnáljatok, mert nekem nem jön össze a gyerek" és "rosszul esik, hogy te elérted a jogsit, én nem" mögé bújni.

Nekem pl. csak egy gyerekem van, nem is lesz több, pedig szeretnék, de nem kezdek el bunkóskodni a több gyerekes barátnőmmel, mert neki ez így jött össze. Ennyi erővel ne barátkozzon senki senkivel, mert mindig lesz valami, ami miatt irígykedhet az ember.


Különben lehet, hogy volt a barátnő környezetében olyan (akár a kérdező is), akinek rosszul esett, hogy a barinőt már eljegyezték, őt meg még nem, mégis intelligensen reagált, gratulált, érdeklődött, viszont amikor a barinőnek kellett volna bizonyítania azt, hogy érdeklik a barátai, akkor nem tette, mert az tök természetes, hogy lepattintja őket valami degenerált indokkal.


Jah, hogy szerinted az egyoldalú barátság normális. Hát, gratulálok. Te is olyan lehetsz, mint ez a barátnő.

2017. okt. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:
35.-ös, teljesen egyetértek veled, és köszönöm a szavaidat. Szerintem talán túltárgyaltuk a témát, én csak kíváncsi voltam a véleményekre, tapasztalatokra, de úgy látszik más irányt vett a beszélgetés...Sajnos.
2017. okt. 27. 11:58
 37/47 anonim ***** válasza:
100%
19-es vagyok. Szerintem ne írj rá a barátnődre, ne keresd várd meg, amég ő érdeklődik. Ha nem érdeklődik magától akkor sajnos nincs értelme az egésznek. Főleg, ha megbeszélni se lehet vele. Amúgy a mi "barátnőnk" is így állt a dologhoz, mint a 18-as válaszoló, ezt hangoztatta is és ezek után még nem érti, miért nem rohannak hozzá a hírrel. Engem is meglepett, de visszagondolva tényleg mindig olyan volt, mintha nem is érdekelnénk sulin kívül. (Volt, hogy kiléptünk az iskolából beszélgetve ő meg szó nélkül elsétált, mintha köze se lenne hozzánk és szerinte ezzel nincs semmi gond.) Sajnos ezeket csak utólag veszi észre az ember.
2017. okt. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%
Én vesztettem el barátokat terhesség alatt. Fájt de ez van . Nem tudtam már olybá programokra járni mint addig és volt aki szó szerint kikopott emiatt az életemből.
2017. okt. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
78%
Terhes lettem első próbálkozós hónapban, 12 hetesen bejelentettük a számunkra fontos embereknek! :) Barátnőmet nem érdekelte a dolog, illetve nem mutatta, ők évek óta próbálkoztak. Nem is feszegettem a témát. 35 hetesen megállt a "sejtcsomóm" szíve. Meghalt a babám. Összeomlottam. Hazajöttem a kórházból, másnap átjött és bejelentette, hogy pozitívat tesztelt. Tapintatlanságnak éreztem... Azóta van 2 gyerek, mind a kettő első próbálkozásra összejött, de a barátnőm "gesztusa" tüske maradt bennem...
2017. okt. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nagyon-nagyon sajnálom! :( És ez bizony tapintatlanság volt a javából...elgondolkodtató.
2017. okt. 27. 14:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!