Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok, a barátnőm úgy...

Babát várok, a barátnőm úgy gondolom irigy rám. Miért van így, ti is tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés

Évek óta barátnők vagyunk. Úgy érzem irigy rám, soha nem kérdezi meg mi újság velem, esetleg hogy vagyok. Ha beszélünk, csak róla esik szó, én nem érdeklem. 1-2 alkalommal meséltem a babóról, az ultrahangról, de nem részletességgel, akkor csak 1-2 szóval válaszolt. Nagy arcon csapás volt ez számomra, mert azt hittem ő is osztozik majd az örömömben, hiszen én is nagyon örülnék neki, ha ő terhes lenne. Ők nem terveznek még babát, tehát nem arról van szó, hogy neki fájna, mert nem jön össze. Úgy érzem lassan véget ér ez a barátság, de annyira bánt, hogy egyszerűen nem tudom elengedni a gondolatot. Azt még hozzá kell tenni, hogy amikor neki kérték meg a kezét, akkor mindenkinek le kellett borulnia előtte, ez szinte elvárás volt és én természetesen nagyon örültem vele együtt...


Ti is tapasztaltatok ilyet, ha igen, hogyan léptetek túl rajta? Én nagyon lelkis vagyok, nekem ez nem megy olyan egyszerűen.



2017. okt. 27. 08:26
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Bocsánat, közben írtatok, 18-asnak szólt a válaszom.
2017. okt. 27. 10:00
 22/47 anonim ***** válasza:
84%

Szóval azok szerint normális, hogy a barátnő nem érdeklődik a kérdező iránt, viszont mindenki boruljon le, csak mert őt eljegyezték? Ez aztán a barátnő.


És egyáltalán nem képzelnek semmit a "terhes nők", de normálisan elvárható, ha a kérdező örül a barátnője eljegyzésének (vagy bármi másának), akkor az is érdeklődjön már a kérdező iránt, akár terhességről van szó, akár bármi másról.


Az a lényeg, hogy ő előtte boruljon le mindenki, de őt senki más nem érdekli, nem kérdezi meg, hogy van stb.


Kérdező, akárhogy fáj, el kell engedni, kitörölni az életedből. A barátnőd egy önző kis dög. A kapcsolat valszeg az eleje óta egyoldalú volt részedről.

2017. okt. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
66%

az ilyen 18-as válaszolók miatt érett meg a társadalom egy része a pusztulásra...méltatni sem akarom többször az ilyet.

Én a másik oldalról vagyok,8. éve nem sikerül a baba és nincs már egy barátnőm sem...igazi,mind amikor gyereke lett eltávolodott tőlem,mi pedig a férjemmel beleuntunk hogy folyton mi igyekszünk programokat szervezni,segíteni,ott lenni,beszélgetni,maguktól eszükbe sem jutottunk.Sajnálatos hogy az egykor együtt sok jót megélt emberek mennyire eltávolodnak egymástól és rájövünk hogy igazából nem is tudjuk igazak e voltak.Sajnálatos az is hogy embereket gyerekes és nem gyerekes mivolta alapján ítéljük meg.Egy biztos akinek ennyit érek az nem is ér számomra semmit.Csak sokszor erre később jövünk rá,amikor már nehezen éljük meg,mert csalódnunk kell,igen nagyot.Akik valóban szeretnek téged,azok mindig ott lesznek veled,ezt megtanultam.Ne foglalkozz vele.

2017. okt. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
64%

Amikor csak a kérdést olvastam el, nekem is volt egy ilyen reakcióm, hogy hidd el kérdező az ultrahang csak Téged és a gyermek apját érdekli. Külsősöknek ez egy sima orvosi vizsgálat.


Viszont a kommentekből jól látszik, hogy ez nagyon egyoldalú "barátság" köztetek. Ne rendeld magad ez a barátnő alá! Hidd el, ha meg lesz a pici még jobban el fogtok távolodni egymástól. Ami valahol normális, hiszen teljesen más élethelyzetben lesztek. Az erős kapcsolatok, barátságok ezt kibírják, túl élik, de ami már most ilyen, azt inkább el kell engedni.


Én is lelkis vagyok, de nekem ilyenkor nagyon be szokott válni, hogy végig gondolom, hogy mit ad, adott nekem ez a személy. Mennyit tudott hozzátenni az életemhez. És ilyenkor, ha rájövök, hogy többet vesz el tőlem, vesz ki belőlem lelkileg, akkor el kell engedni.


Nem egyszerű, de fókuszálj a jó dolgokra. A kisbabádra :)

2017. okt. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
77%

Hát, nagyon sajnálom kedves kérdező, hogy így jártál, de bármennyire is nehéz, szerintem el kellene engedni ezt a barátságot.

Sajnos kaptál egy-egy elkeserítő választ, ilyenkor mindig elszomorodom, hogy léteznek olyan rosszindulatú emberek a világon, akik bármibe képesek bele kötni. Egy várandós nő sem gondolja, hogy körülötte forog a világ, de ennél nagyobb csoda nem történik velünk életünk során és teljesen természetes, hogy a szeretteid érdeklődnek irántad és a baba iránt.

Mikor én teherbe estem, akkor már 2 barátnőm is szeretett volna babát, évek óta próbálkoztak, de sikertelenül. Mi egy nap kitaláltuk, hogy szeretnénk gyereket, még aznap teherbe is estem. Elképesztően lelkiismeret-furdalásom volt, azt sem tudtam, hogy hogy mondjam el nekik. De hála Istennek mindketten jól reagáltak, nagyon örültek neki. Az egyikük 4 hónap múlva teherbe esett, a másiknak sajnos még nem sikerült, de folyamatosan érdeklődik, pedig biztos nehéz neki a dolog. Ezek az igazi barátnők szerintem.

2017. okt. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
56%

Akkor elmondom az én esetem. Tavaly a párom egyik haverja, aki kertész és besegített nekünk füvet nyírni, tett-vett egyszer csak bejelentette, hogy gyerekük lesz. Nem az volt a baj, hogy bejelentette, hanem ahogy. A maga bunkó stílusában és fölényeskedően ( erre később még rátérek, miért is volt valóban az és nem csak én éreztem így). Szóval én akkor egy olyan időszakom éltem éppen, hogy a mesterképzés kellős közepén álltam , plusz még egy munkahely váltás is bevigyorgott és szerettem volna már én is babát, mert 27 éves voltam akkor. Arcon csapásként éltem meg a hírt és azt is, amikor munka mellett a vizsgáimra készültem, akkor volt olyan, hogy beszólt, hogy a diplomáim úgysem fognak meglátogatni. Ok, lenyeltem. Mondtam a páromnak, hogy én azt érzem, hogy a haverja állandóan fölényeskedik a gyerekkel és nekem az nagyon rosszul esik, mert amikor jött kertészkedni, már ki sem mertem menni az udvarra, mindig akkor kezdett el erről beszélni. A párom hajthatatlan volt, azt mondta szerinte ennyire örül a gyereknek. Mondom ok.

Eltelt egy év, megszületett a gyerekük azóta én is befejeztem a képzésemet, mire ez a haver felhívta a párom, hogy menjenek már át bulizni a szomszéd faluba kocsival( szóval ő ihat, párom legyen a sofőr). Hát mondta a párom, ne haragudjon, de nem vinné át, mert nálunk is kisbaba lesz. Tudjátok mi volt a reakciója? Annak ellenére, hogy nekem mennyire fájt a stílusa, ahogy előadta a gyereket én gratuláltam neki, párom is. Mézet adtam nekik, szoptatás elősegítő dolgokat stb ( nem sajnálom, csak mondom). Ennyit mondott rá: hát lassan nekik is kell a 2. gyerek mert lejár a gyed. Nah ennyi a történet. Nah ekkor látta a párom meg, miről beszéltem tavaly. Fölényeskedett nekünk, egy gyermektelen párnak, hogy márpedig neki gyereke lesz.

Másik: van egy ismerősöm, aki már több , mint 2 éve szeretne babát, nem sikerül neki. Soha nem hozom fel a témát, max ha megkérdezi válaszolok, de csak röviden.

A kérdezőről nem tudom ezt elképzelni, hogy bunkó lenne, de ha a barátnője ennyire így reagál, szerintem ott több van egy sima irigységnél. Nem tudom mennyi idősek vagytok, lehet, hogy nem mondja, de már ő is szeretne babát.


30. hetes kismama

2017. okt. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:

Szomorú dolgok ezek...hogy ilyenkor/ilyen élethelyzetben kell rájönnie az embernek arra, hogy valójában lehet, hogy nem voltak igaziak, akikkel körülvette magát. 24 évesek vagyunk egyébként.

De ugyanez volt a jogosítvány szerzésnél, illetve autóvételnél is. Én szerettem volna, és megcsináltam...gondoltam csak rossz napja van...hát tévedtem. De ahogy írtam már, mindig én vagyok a hibás, igazából akármit is csinálok. Ha most nem mesélek neki magamtól többet a babával kapcsolatban, akkor majd tipikusan azt fogja mondani, hogy neki miért nem mondom el? Ahogy egy korábbi válaszoló is írta. Azért nem, mert úgy látom rajtad, hogy nem igazán érdekel...majd jön az, hogy aha persze mekkora hülye vagyok. :D Ismeritek ezt a típust nem?

2017. okt. 27. 11:17
 28/47 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb barátnőmmel így lett vége a barátságnak. Ők i nagyon szerettek volna babát, de nem jött össze nekik, én pedig hamar teherbeestem. Rosszul esett neki, a fiam már egy éves, ő novemberre várja a babát, azóta sem beszéltünk sajnos, nekem pedig nagyon fáj.
2017. okt. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
60%

A 17-es válaszolóval teljesen egyetértek.


Kérdező, kicsi gondolj bele! Lehet már rég babát akarnak, de nem jön össze nekik sem. Mi pont így voltunk, szerettünk voolna, de senkinek nem szóltunk.


Jössz a jogsival, te azt is megcsináltad. OK. Ügyes vagy! Tényleg! Viszont nem tudhatod, nem kaptak-e egy 40 ezres csekket, ami miatt ő pont nem tudta megcsinálni.


Bármi lehet.


AZ hogy itt pattogsz és szidjuk a barátnőd, ahelyett varázsszó a KOMMUNIKÁCIÓ! Ha annyira szeretnéd vele a kapcsolatot tartani, beszéld meg vele. Ha meg annyira nem érdekel, engedd el.

2017. okt. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
Ebbe most nem mennék bele. :) Hidd el, én sem sz.rom a pénzt, és bizony sokszor vagyok rossz helyzetben, mégis amire éppen kell (legyen az jogsi vagy suli, vagy gyerek), akkor olyankor az az első, és megoldom. 40 és 50 ezres csekk mellett is, mert akkor spórolok más dolgokon. Nem rajtam van a hangsúly, hagyjuk is akkor, hogy mim van meg mim nincs. Egyszerűen baromi egyoldalúnak érzem a barátságot. Ha vele történik valami jó dolog, akkor mindenki hajoljon meg előtte, de ő a minimális érdeklődés jeleit sem mutatja feléd fordított esetben. Én igenis szeretem megbeszélni a dolgokat, de sajnos VELE nem lehet beszélni erről, mert biztos láttad, ahogy írtam is korábban, csak én jönnék ki belőle rosszul. Igazatok van igen, meg kéne szakítanom vele a kapcsolatot, de mint mondtam (különböző okok miatt) nem olyan egyszerű... Egyébként lehet ám normális, nem kioktató stílusban is beszélgetni/véleményt nyilvánítani. :) További szép napot nektek!
2017. okt. 27. 11:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!