Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok, a barátnőm úgy...

Babát várok, a barátnőm úgy gondolom irigy rám. Miért van így, ti is tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés

Évek óta barátnők vagyunk. Úgy érzem irigy rám, soha nem kérdezi meg mi újság velem, esetleg hogy vagyok. Ha beszélünk, csak róla esik szó, én nem érdeklem. 1-2 alkalommal meséltem a babóról, az ultrahangról, de nem részletességgel, akkor csak 1-2 szóval válaszolt. Nagy arcon csapás volt ez számomra, mert azt hittem ő is osztozik majd az örömömben, hiszen én is nagyon örülnék neki, ha ő terhes lenne. Ők nem terveznek még babát, tehát nem arról van szó, hogy neki fájna, mert nem jön össze. Úgy érzem lassan véget ér ez a barátság, de annyira bánt, hogy egyszerűen nem tudom elengedni a gondolatot. Azt még hozzá kell tenni, hogy amikor neki kérték meg a kezét, akkor mindenkinek le kellett borulnia előtte, ez szinte elvárás volt és én természetesen nagyon örültem vele együtt...


Ti is tapasztaltatok ilyet, ha igen, hogyan léptetek túl rajta? Én nagyon lelkis vagyok, nekem ez nem megy olyan egyszerűen.



2017. okt. 27. 08:26
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a legjobb barátnőm terhes lett, nekem még kapcsolatom sem volt, túl voltam egy váláson (szerencsére nem lett gyerek ott). Én is nagyon szerettem volna gyereket akkoriban (33 évesek voltunk), de kilátásom sem volt rá. Mégis, amikor megtudtam, hogy terhes, nagyon örültem neki. Engem sem érdekelt kifejezetten az uh fotó, stb, mégis szívesen megnéztem, meg érdeklődtem a dolgairól, mert szeretem őt és örömmel tölt el, ha boldog. Azóta 38 évesek vagyunk, neki két gyereke van már, nekem pedig úgy néz ki, most jön a második (tegnap teszteltem pozit), és azóta is a legjobb barátok vagyunk, mert bár akkoriban ő más élethelyzetbe került, ráadásul egy olyanba, amit én is nagyon szerettem volna, de egy kicsit több köt össze bennünket annál, hogy emiatt ne folytatódott volna a barátság. Azóta is így van, neki már 5 és 3 évesek, nekem 1 éves és úton levő babám van, mégis van miről beszélnünk, még ha más ritmusban élünk is és mások a napi küzdelmek (akinek van gyereke az tudja, hogy ilyen kicsi korban 2-3 év is nagy különbség, ami a mindennapokat illeti egy gyerekkel).

Én a leírásodból úgy érzem, hogy ez a lány, a barátnőd nagyon bizonytalan személy, tele kisebbrendűségi komplexussal, azért akar egyfolytában bizonyítani (az eljegyzésével, stb) és azért nézi le, becsüli le mások eredményeit. Biztos lehetsz benne, hogy nagyon rossz lehet ennyi keserűséggel élni, mint amennyi benne van, de tudnod kell, hogy neked nem feladatod ezt megváltoztatni, ezen csak ő tud segíteni, ha egyáltalán akar. Én azt gondolom, csak a kommentjeidből következtetve, hogy ez nem igazi barátság. Az igazi barátságban nem érzel nyomást, hogy így vagy úgy viselkedj, hanem önmagad lehetsz és arról beszélhetsz, ami jól esik. Nekem is voltak hasonszőrű ismerőseim, mint ez a lány, szépen leépítettem őket az évek során. Nem gondolok rájuk haraggal, de nem sokat tettek már hozzá az életemhez, így inkább olyanokkal töltöm az időm, akik viszont igen.

2017. okt. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%
Ezt képzeld el úgy, hogy a barátnődhöz még rokoni szál is fűz, na azt próbáld megmenteni. Nem tudatosan vállaltak babát, csak jött, de nagyon örültek neki, mi is a férjemmel, de sajnos baj történt a 12. héten elveszítették, had ne mondjam, hogy hajszálra pontosan, majdnem azon a napon teszteltem pozitívat, mikor tőle elvették a babáját. Iszonyúan éreztem magamat. Érdeklődtem terhesen is folyamatosan, hogy hogy van, hogy érzi magát, örültem az uh-s képnek, holott azt se tudtam mit kell rajtan nézni. Ugyanúgy sírtam, mikor angyal lett a babája és sírva fakadtam, mikor kiderült, hogy babát várok. Igyekeztem tartani vele a kapcsolatot, csak nehéz volt, tudtam, hogy hazudok, de nem mertem elmondani, végül a 12. héten erőt vettem magamon és elmondtam, azóta nem beszélünk, elkerül, nem szól hozzám, pár olyan dolgot is mondott közös ismerősöknek, amit én soha ki nem ejtettem a számon. Rosszul esett, mert soha nem bántottam, a történtekről meg abszorult nem tehettem. Egyszer nem kérdezte meg, hogy hogy vagyok. Nemsokára szülök, de érzékeltem az elmúlt hetek alatt, hogy az egyetlen gyerek lesz, akit nem fog szeretni a környezetében, holott rokoni szál is köti hozzá. És nem, nem tudok túl lépni rajta, pedig akik ismernek mondogatják, hogy felejtsem el és éljek nyugodtan. Egy ideje feladtam a kapcsolatteremtést vele, mert mindig én jöttem ki pocsékul belőle és most már nem hiányzik az idegesség, de remélem, hogy egyszer megbékél.
2017. okt. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező ugyan ebben a cipőben járok.A többi baratnom mindig kérdezi, hogy vagyok mivan csak az az egy akitől igazán,elvárnam na az semmit .és ha 2 hetente beszélünk amit én kezdeményezzék akkor se kérdez,semmit🤔csak érdekes megjegyzések jonnek ,hogy nekem vége a bulinak ...meg stb .amikor kb fel evbe 1 megyek bárhová is.Ja és h a mai világban mennyi pénz egy baba.stb stb de én is így érzem, h ez irigység. Ez van .Én bár rá jöttem, h kik is szeretnek igazán.
2017. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Mondd neki azt, hogy milyen jó nektek, mert nem fog földhöz vágni az, amit a babára költötök!
2017. nov. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Az én barátnőm is ugyan ez...amikor ő várt babát én mindig érdeklődtem, vele együtt örültem stb..most én várok babát ,de meg sem kérdezi hogy hogy vagyok.. nem esik jól. Amikor kérdezgettem a kórházról ,a dokijáról akinél szült ,félválról volt hajlandó válaszolni. Arról nem beszélve ,hogy amikor elmondtam neki hogy babát várok ,az volt a válasz hogy ők is rajta vannak a kistesó projekten, majd a saját gyerekéről mesélt.

Hát nekem is furán esik.Szóval én már nem keresem, ő meg magától amúgy sem ír ( bezzeg amikor a pasiját kellett 0-24ben szídni mindig tudott keresni..)

2018. ápr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Kérdező, teljesen érthető, hogy rosszul esik, a barátságotok borzasztó egyoldalú minden téren. Én csak azt nem értem (és ez viszont tipikus terhes no mentalitás), hogy miért gondolod, hogy irigy rád?
2018. ápr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Nekem par eve mar probalkozott baratnom a babaval de nem jott ossze, nekunk a parommal nem direktbe osszejott. Rettento kinos volt szamomra hogy mi nem terveztuk es lett ok meg kvazi kuzdenek. El se mertem neki mondani rogton de nem is akartam halogatni. Felhivott es hallottam a hangjan hogy ez most sziven utotte, de mindig erdeklodott es hala a jo egnek par honapra ra o is terhes lett aminek nagyon orultem.

Masodik babanal ismerosek bejelentettek a babat ok is hosszabb probalkozas utan majd 1 honap mulva nalunk is kiderult. Csak hogy ismerosnek par het mulva elhalt a magzata. Az is szornyen kinos volt nagyon sajnaltam. Eleinte eltunt de aztan o is erdeklodott.

Ezek nagyon kellemetlen helyzetek.

2018. ápr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!