Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok, a barátnőm úgy...

Babát várok, a barátnőm úgy gondolom irigy rám. Miért van így, ti is tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés

Évek óta barátnők vagyunk. Úgy érzem irigy rám, soha nem kérdezi meg mi újság velem, esetleg hogy vagyok. Ha beszélünk, csak róla esik szó, én nem érdeklem. 1-2 alkalommal meséltem a babóról, az ultrahangról, de nem részletességgel, akkor csak 1-2 szóval válaszolt. Nagy arcon csapás volt ez számomra, mert azt hittem ő is osztozik majd az örömömben, hiszen én is nagyon örülnék neki, ha ő terhes lenne. Ők nem terveznek még babát, tehát nem arról van szó, hogy neki fájna, mert nem jön össze. Úgy érzem lassan véget ér ez a barátság, de annyira bánt, hogy egyszerűen nem tudom elengedni a gondolatot. Azt még hozzá kell tenni, hogy amikor neki kérték meg a kezét, akkor mindenkinek le kellett borulnia előtte, ez szinte elvárás volt és én természetesen nagyon örültem vele együtt...


Ti is tapasztaltatok ilyet, ha igen, hogyan léptetek túl rajta? Én nagyon lelkis vagyok, nekem ez nem megy olyan egyszerűen.



2017. okt. 27. 08:26
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Próbáltál már beszélni vele erről? Ha úgy érzed,amúgy is véges már a barátságotok,nincs vesztenivalód, hátha elmondja végül, mit érez, ha pedig csak jobban elfordul Tőled és megsértődik, akkor legalább tudod hányadán vagytok, könnyebb lesz Neked is elfogadni, hogy vége azzal a tudattal, hogy mindent megpróbáltál!
2017. okt. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:
Egyébként a többi barátnőmmel sem ez a téma. Ha kérdeznek, szívesen válaszolok, de magamtól nem hozom fel a témát, nem erőltetem, de nem is érzem, hogy kéne.
2017. okt. 27. 09:16
 13/47 anonim ***** válasza:
71%

Ugyanigy jartam. Egyik naprol a masikra nem jott oda hozzam beszelgetni az egyetemen, le se sz.rt. Tul kell lepni rajta, ne stresszeld ezen magad kismamakent. Aki ilyen mint a baratnod, nem erdemli meg a baratsagod.

En is sokat gondolkoztam rajta mi lehet ennek az oka. Talan hogy sokan ugy gondoljak, gyerekkel teljes az elet, teljes a boldogsag. Es ezt irigylik. Es teljesen normalis h meseltel a baratnodnek a kisbabadrol. Nehogymar te erezd magad rosszul ezert. A gyerekedrol van szo, kesobb is a fo temad o lesz. :)

2017. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

Kedves 11.-es!


Túl vagyunk már TÖBB ilyen beszélgetésen...a végén mindig én vagyok a hibás, tudod...más szemében a szálkát...ezért nem is erőlködök már, nem akarok konfrontálódni, meg izgulni, tulajdonképpen úgy is tudom mi a válasz :D Vagy az, hogy semmi baja nincs, vagy az, hogy én vagyok a hibás. Tudom el kéne engednem a barátságot, de nem olyan egyszerű, na.

2017. okt. 27. 09:18
 15/47 anonim ***** válasza:
27%

ennek semmi köze e terhességedhez, most írtad, hogy előtte is ilyen volt. nem a gyerek ellen szól, hanem ellened, mert mindig is ilyen volt.

akkor most mi a bajod?

2017. okt. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:
15.-ös. Ja, tulajdonképpen igazad van... csak most, ilyen helyzetben tudatosult bennem ez igazán.
2017. okt. 27. 09:25
 17/47 anonim ***** válasza:
79%

Én picit a másik oldalról vagyok.

Mi a párommal 8 éve vagyunk együtt és már rég szeretnénk babát, de még mindig nem jött össze.

Nyáron a nyaralóba elhívtuk az egyik legjobb barátunk a párjával. Ott jelentették be. Konkrétan egyetlen alkalom kellett a gyerekhez. Nem mutattam nekik de rettentően összetörtem. Én orvoshoz járok, komoly diétát tartok, hőmérőzök, ovu tesztelek, ezer vitamint szedek. Ők meg még azt sem tudták miért fontos a folsav. Igazságtalannak éreztem rettentően. Nekik nem mutattam (azóta sem). Akkor egy egész éjszakát sírtam akkor miatta és emiatt borzasztó bűntudatom volt. Mert mi közük nekik ahhoz, hogy nekünk nem sikerül?

Tudom szörnyű, de félek, hogy fogom lelkileg bírni márciusban, ha megyünk megnézni a picit és nekünk még mindig nem lesz. Tudom nem szép dolog, hogy így érzek de próbálom elfogadni a helyzetet.


Nem értem viszont abban az esetben a barátnődet, ha ők még nem akarnak gyereket. Bár én ebből azt gondolom, hogy ő szeretne, de még nem vette rá a párját. Vagy csak egyszerűen ő akart lenni az első és nem bírja elviselni, hogy nem így alakult.

Vagy vársz egy kicsit, hátha el tudja fogadni és normálisan viselkedik, vagy tényleg vége felé jár a barátság és ezt fogadod el.

2017. okt. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
28%
Ezt miért fogod az irigységre? Szaporodni szinte bárki képes, egy lamantin is, nem egy nagy teljesítmény. Inkább csak szimplán nem érdekled a barátnődet, hiszen ahogy írtad is, azelőtt is ilyen volt, hogy terhes lettél volna. Nem értem a terhes nők miért gondolják, hogy őket mindenki irigyli, csak mert képesek voltak felcsináltatni magukat... :D
2017. okt. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
89%
Az én környezetemben is volt ilyen, egyik barátnőmmel volt egy közös barátnőnk, akivel suliban jóba voltunk, de mikor kijártuk a középsulit kijelentette, hogy őt ne hívjuk nyáron meg szünetekbe se sehová, mert ő az egyetemre fog koncentrálni és nem fog ráérni. (Eddig se "ért rá" szünetekben.) Így is lett, neten attól még próbáltuk tartani a kapcsolatot, de az tűnt fel, hogy ha nem az iskoláról van szó akkor nem is válaszol vagy csak pár szót ír, de látszik, hogy nem érdekli, így megszakadt a kapcsolat. Több, mint fél év telt el úgy, hogy barátnőmék egy szót sem beszéltek. (Én néha még ráírtam, de akkor se mutatott nagy érdeklődést.) Mikor kiderült, hogy másik barátnőm babát vár én nagyon örültem neki, a régi barátnő viszont később egy facebook posztból tudta meg és teljesen megsértődött, hogy neki nem szólt hamarabb külön, mert szerinte nem számít, hogy fél éve nem beszéltek voltak olyan jóban, hogy ezt leírja neki. Ezt barátnőmnek is leírta, de nem érdeklődött a hogyléte felől, se a gyermekéről, egyedül az foglalkoztatta, hogy joga lett volna hamarabb tudni, mint "mindenki más a facebook-on". Mikor mondtuk, hogy nem baj, most már tud róla, tud neki örülni azt mondta, hogy nem örül, mert tudom mi erről a véleménye (abortusz párti), de szerinte attól, hogy ő azt javasolta volna még el kellett volna neki mondani hamarabb. A viszony akkor mérgesedett el, mikor ez a barátnőnk megosztott egy képet, aminek az volt a lényege, hogy mindenki a semmire szül, amit barátnőmnek is célzott, de mikor írt neki nem értette meg, hogy barátnőmnek minden adott a gyerekhez, amit ő megosztott és tudná is, ha érdeklődött volna felőle az elmúlt fél évben. (Attól, mert nincs fent minden facebook-on még létezik.) A gyerek apjáról esett szó még régebben, mikor még beszéltek, de azt mondta, hogy az ilyen személyes részletekre ő nem kíváncsi, így a keresztnevénél többet nem tudott meg róla. Ezért is nem értettük, miért várta el, hogy külön szóljanak neki a babáról, ha előtte a kapcsolatukra se volt kíváncsi. A kapcsolat végleg megszakadt vele.
2017. okt. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
Utolsó. Az ilyen emberek keserítenek el totálisan, mint amilyen te vagy! Nemhogy nem sikerült felfognod értelmezned a kérdést, de mélységesen rosszindulatú is vagy...
2017. okt. 27. 09:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!