Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Közös gyerek garancia az...

Közös gyerek garancia az örökké tartó kapcsolatra? Mit tehetnék, hogy a barátom lássa, nem így van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Teherbe estem, de nem tervezett egyáltalán. A barátom nagyon szeretné a babát, és bevallom, én sem lennék ellene... Viszont más életszakaszban vagyunk, más élet van mögöttünk. Ő 35 éves, több vállalkozása is van, rengeteg helyen van érdekeltsége, tehát van egzisztenciája és biztos anyagi háttere. Én 25 leszek ősszel, egy belvárosi lakás és egy autó van a nevemet összvissz. Igaz, dolgozom másfél éve, de ezzel nem keresek havonta milliókat, mellé támogatnak a szüleim is. Ha egyedül maradnék egy gyerekkel, nem tudom, hogyan élnénk meg...


Van szó eljegyzésről, esküvőről, de ezekből egyik sem garancia, hogy 10-15 év múlva nem jön úgy haza, hogy beleszeretett valakibe és válni akar. Én pedig nem vagyok hajlandó előlről kezdeni az életemet, gyerekekkel az oldalamon, a nulláról. Ezért az anyám és a nagyszüleim tanácsát követve közöltem, hogy csak akkor vállalom a terhességet és a babát, ha minden le lesz papírozva, hogy egy esetleges szakítás, válás esetén ne az legyen, hogy ő folytatja a gondtalan életét, én pedig költözhetek be egy kétszobás lakásba. Ő meg erre kiakadt, hogy én miért vagyok ilyen bizalmatlan, meg mit gondolok róla, hogy magamra hagyna a gyerekünkkel... 5 éve együtt vagyunk, 3 éve együtt is élünk, tehát nem egy futókalandról van szó. Viszont látom a családomban és a környezetemben is, hogy az érzelmek változnak, egyszer mi is kilépünk a rózsaszín ködből. Pl. az apám 8 hetes koromban hagyta el anyát, mert egy konferencián megismerkedett valakivel, és "szerelem volt első látásra". Az apai nagyszüleim nyugdíjas korukban váltak el. Konkrétan mind a három legközelebbi barátnőm szülei külön vannak. Szeretemném azt én is, hogy örökké együtt legyünk, megoldjunk majd mindent, de nem akarok egyszer koppanni mondjuk 40 évesen.


Viszont eléggé összekaptunk, mert szerinte én egyáltalán nem bízom benne, amiért ilyen megfordult a fejemben.


2018. júl. 20. 19:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
92%
Garancia soha nem lesz. Soha, semmire. Védd magad, amennyire tudod. Nagy szerelemben lehet gyereket vállalni és utána ténylegesen ledöbbenni, amikor otthagynak. Azt gondolom, hogy ha a férfi szeret, akkor megadja azt a biztonságot, amit ilyen helyzetben teljesen természetesen elvársz. Ha nem teszi, akkor pláne jobb óvatosnak lenni. Ha veled tervez, akkor ez csak egy papír, ha pedig csak élvezi, hogy valaki szül neki, de azért annyira nem akar elköteleződni, hogy anyagilag is támogasson, akkor lehet elgondolkodni azon,h ogy van-e értelme családban gondolkodni.
2018. júl. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
87%
Basszus..van saját lakásod...hogy lennél nincstelen? Én megértem,hogy rosszul esik neki. Nyilván ha válás lenne belőle akkor is köteles lenne tartásdíjat fizetni.
2018. júl. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 A kérdező kommentje:
Na, mert aztán egy tartásdíj hatalmas összeg...
2018. júl. 20. 19:33
 4/71 anonim ***** válasza:
97%
Hat garancia soha sincs semmire, egy gyerek mindig rizikós. Es mi lett volna lepapirozva amúgy?
2018. júl. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
89%
Véletlenül nem sikerül be egy gyerek. Legalább 2 felelőtlen felnőtt kell hozzá :( Előre nem beszéltetek róla, mi lesz, ha összehozzátok??
2018. júl. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
56%

Azthiszed mert elvesz feleségül nem léphet le vagy mi???? 😂 nem válhat el? Nem áll fel a farka másra??? Hol élsz?

Akinem én szülök abban maximálisan bízok hisz gyereket szülök neki természetesen papírok nélkül is bíuom benne hogy nem hagy el.

Nem értem sok nő miért gondolja azt hogy ha elveszi feleségül a pali nem hagyhatja ott!!!! A gyerek sem garancia semmire ugyanúgy elhagyhat. De ha így állsz hozzá a kapcsolataidhoz jót ne várj az élettől.


Azt hiszed mert aláírtok egy papírt változtat bármin is??? Istenem....


24N

2018. júl. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:

Minden le lesz, nem akarok csak úgy, bármiféle védelem nélkül kiesni a munkából, feladni az eddigi életemet. Nekem ez biztonságot jelent.


Utolsó, de, éppen erről szól a kérdés. Hogy a házasság semmit sem jelent.

2018. júl. 20. 19:44
 8/71 anonim ***** válasza:
79%

Nem csak elveszi, de a pénzét is megosztja vele, gondolom azért akarja ennyire. Nem a felesége akar lenni, hanem osztozni akar a férfi egzisztenciális hátterén és jelenlegi vagyonán is. Így már érted, miért akarja elvetetni magát?


Mondjuk fel is merül a kérdés, hogy hogyan is csúszott be az a gyerek? Nem akart elvenni és most jó ürügynek tűnt? Nem kerek a sztori, nagyon nem ...

2018. júl. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
83%
Szülnél valakinek gyereket és rátukmálnád magad, ha annak nem egyértelmű, hogy elvegyen feleségül 5 év után??? Mert én nem. Akkor sem, ha ő kéri. Ha gyerek nélkül nem vett el, akkor nem ettől fog annyira szeretni, hogy megtegye.
2018. júl. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
81%
Még benne se vagy, már is ilyen fenntartásaid vannak? Felejtős, nem vagy érett egy kapcsolatra.
2018. júl. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!