Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Közös gyerek garancia az...

Közös gyerek garancia az örökké tartó kapcsolatra? Mit tehetnék, hogy a barátom lássa, nem így van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Teherbe estem, de nem tervezett egyáltalán. A barátom nagyon szeretné a babát, és bevallom, én sem lennék ellene... Viszont más életszakaszban vagyunk, más élet van mögöttünk. Ő 35 éves, több vállalkozása is van, rengeteg helyen van érdekeltsége, tehát van egzisztenciája és biztos anyagi háttere. Én 25 leszek ősszel, egy belvárosi lakás és egy autó van a nevemet összvissz. Igaz, dolgozom másfél éve, de ezzel nem keresek havonta milliókat, mellé támogatnak a szüleim is. Ha egyedül maradnék egy gyerekkel, nem tudom, hogyan élnénk meg...


Van szó eljegyzésről, esküvőről, de ezekből egyik sem garancia, hogy 10-15 év múlva nem jön úgy haza, hogy beleszeretett valakibe és válni akar. Én pedig nem vagyok hajlandó előlről kezdeni az életemet, gyerekekkel az oldalamon, a nulláról. Ezért az anyám és a nagyszüleim tanácsát követve közöltem, hogy csak akkor vállalom a terhességet és a babát, ha minden le lesz papírozva, hogy egy esetleges szakítás, válás esetén ne az legyen, hogy ő folytatja a gondtalan életét, én pedig költözhetek be egy kétszobás lakásba. Ő meg erre kiakadt, hogy én miért vagyok ilyen bizalmatlan, meg mit gondolok róla, hogy magamra hagyna a gyerekünkkel... 5 éve együtt vagyunk, 3 éve együtt is élünk, tehát nem egy futókalandról van szó. Viszont látom a családomban és a környezetemben is, hogy az érzelmek változnak, egyszer mi is kilépünk a rózsaszín ködből. Pl. az apám 8 hetes koromban hagyta el anyát, mert egy konferencián megismerkedett valakivel, és "szerelem volt első látásra". Az apai nagyszüleim nyugdíjas korukban váltak el. Konkrétan mind a három legközelebbi barátnőm szülei külön vannak. Szeretemném azt én is, hogy örökké együtt legyünk, megoldjunk majd mindent, de nem akarok egyszer koppanni mondjuk 40 évesen.


Viszont eléggé összekaptunk, mert szerinte én egyáltalán nem bízom benne, amiért ilyen megfordult a fejemben.


2018. júl. 20. 19:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy szereted. Az nagyon messze van a szerelemtől, hogy azt tervezed, mi lesz, ha lelép.
2018. júl. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 A kérdező kommentje:
Gondolok a jövőre, ennyi. De felesleges itt bizonygatnom idegeneknek bármit is.
2018. júl. 21. 12:04
 53/71 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell évekig otthon lenni. 6 hónapos kortól van bölcsi, gyed meg jár két éves korig.
2018. júl. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 A kérdező kommentje:
Add oda te félnapokra az éppen 6 hónapos gyerekedet. Mi nem fogjuk. Erről a csed, gyed, meg egyéb támogatásokról úgy beszéltek, mintha akkora összeg lenne mind…
2018. júl. 21. 12:10
 55/71 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsétlen pasas
2018. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
91%
Egyértelműen nem szereted, hisz feltételekhez kötöd a házasságot,meg a megfogant gyerek életét. Ez finman szólva is gusztustalan, a pasid meg még csak most kezdi felfogni. Te senkinek nem teszel szivességet azzal,ha a gyereket mégszülöd és ha -van olyan hülye a pasid,akkor - elvesz.... Aranyásás ez, ahogy a nagykönyvben le vagyon írva. Te pedig buta vagy,nem cspdálom,hogy már most parázol,hogy egy senki maradsz egyedül...
2018. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
Fiatal nő vagy, nyilván csinicica akire összegeket költenek.Neves nogyogyasz lát majd el és elárulom a terhesség nem betegség.Odafigyelve magadra,az esetleges alapbetegseged(már ha van,bár nyilván nincs) leszámítva olyan sok rizikó nincs a terhessegbe.Nok milliói élik túl, át stb és kutya bajuk sincs.3 év után vissza tudsz menni dolgozni,a gyerek járhat oviba te pedig ,,dolgozhatnal" tovább a saját függetlenségéért..no hogy hogy nem ahhoz nem sok kedved van.
2018. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
100%
Azt még megérteném, hogy a házasságot feltételekhez kötöd..van ilyen meg volt is a világtörténelemben. Na de hogy elvetessem a kisbabámat, ha nem úgy alakulnak az anyagiak...főleg, h nem az utolsó falat kenyérről van szó hanem csak a luxus...
2018. júl. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy fogalmazol, abból is lejön, milyen önző vagy. De ez nem új infó!


Engem az érdekelne, amit már kérdeztek páran: mit akarsz szerződesbe foglalni??? Mi az a minden???

2018. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
91%
Ha nincs pénz, lemondasz róla. Ez mindent elmond. Bizonygatnod már semmit nem kell ezen felül, elmondtad, amit tudnunk kell ahhoz, hogy lássuk, milyen ember vagy.
2018. júl. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!