Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Közös gyerek garancia az...

Közös gyerek garancia az örökké tartó kapcsolatra? Mit tehetnék, hogy a barátom lássa, nem így van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Teherbe estem, de nem tervezett egyáltalán. A barátom nagyon szeretné a babát, és bevallom, én sem lennék ellene... Viszont más életszakaszban vagyunk, más élet van mögöttünk. Ő 35 éves, több vállalkozása is van, rengeteg helyen van érdekeltsége, tehát van egzisztenciája és biztos anyagi háttere. Én 25 leszek ősszel, egy belvárosi lakás és egy autó van a nevemet összvissz. Igaz, dolgozom másfél éve, de ezzel nem keresek havonta milliókat, mellé támogatnak a szüleim is. Ha egyedül maradnék egy gyerekkel, nem tudom, hogyan élnénk meg...


Van szó eljegyzésről, esküvőről, de ezekből egyik sem garancia, hogy 10-15 év múlva nem jön úgy haza, hogy beleszeretett valakibe és válni akar. Én pedig nem vagyok hajlandó előlről kezdeni az életemet, gyerekekkel az oldalamon, a nulláról. Ezért az anyám és a nagyszüleim tanácsát követve közöltem, hogy csak akkor vállalom a terhességet és a babát, ha minden le lesz papírozva, hogy egy esetleges szakítás, válás esetén ne az legyen, hogy ő folytatja a gondtalan életét, én pedig költözhetek be egy kétszobás lakásba. Ő meg erre kiakadt, hogy én miért vagyok ilyen bizalmatlan, meg mit gondolok róla, hogy magamra hagyna a gyerekünkkel... 5 éve együtt vagyunk, 3 éve együtt is élünk, tehát nem egy futókalandról van szó. Viszont látom a családomban és a környezetemben is, hogy az érzelmek változnak, egyszer mi is kilépünk a rózsaszín ködből. Pl. az apám 8 hetes koromban hagyta el anyát, mert egy konferencián megismerkedett valakivel, és "szerelem volt első látásra". Az apai nagyszüleim nyugdíjas korukban váltak el. Konkrétan mind a három legközelebbi barátnőm szülei külön vannak. Szeretemném azt én is, hogy örökké együtt legyünk, megoldjunk majd mindent, de nem akarok egyszer koppanni mondjuk 40 évesen.


Viszont eléggé összekaptunk, mert szerinte én egyáltalán nem bízom benne, amiért ilyen megfordult a fejemben.


2018. júl. 20. 19:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pasid beadja a derekát,lesz egy balfék melletted,talán életed végéig. 10-15 év múlva ugyanúgy megcsinálja majd egy 25 évessel és neki is odadja majd mindenét. Hisz ami jár,az jár.

Ha nem megy bele,buktad a faszidat, aki mégsem balek,viszont voltál akkora idióta hogy elcseszd vele....

Ebből hogy fogsz te győztesként kikerülni?

Ha a hülyeség fájna....

2018. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy kicsit is dörzsölt, az ég világon semmit nem kapsz, akkor sem ha van papír. A vállalkozása majd papíron szépen csődbe megy, a pénzt meg atvezeti egy másik cégbe, ami már nem is az ő néven lesz. Aztán buktak a szép jövőt. Bármit megtehet, csak egy ügyes könyvelő kell hozza, mivel nincs rálátásod a cége ügyeire, így igazából totál felesleges a papirozgatas, ott vág at ahol akar.
2018. júl. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 A kérdező kommentje:

Köszi, ezeket majd én intézem (nyilván nem egyedül). De nem is a cég, vállalkozásai érdekelnek.


Nem figyelem tovább a kérdést, elég utálkozást kaptam így is itt, és privátban is. Elég volt, erre nem vagyok kíváncsi. A normális válaszokat köszönöm szépen.

2018. júl. 21. 15:57
 64/71 anonim ***** válasza:
Hat akkor én is mostmár őszintén nem értem mi érdekel. A vagyona? Talán részletes bevallást kérsz tőle? Vagy az ingatlanjai? Tényleg nem semmi vagy, szegény hapsi...ha van egy kis esze menekülőre fogja. Elhiszem, h be akarod biztosítani magad de azért mindennek van hatara!
2018. júl. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:

Azért a CSED/GYED nem kis összeg. (ami a gyerek 2 éves koráig jár ha van biztosítási jogviszonyod) A fizetésed 60-70%-a, plusz ha kéred rá az adókedvezményt akkor az plusz 10.000ft, meg az egyszeri anyasági az 60.000ft, meg ugye a családi pótlék gyerekenként 12.000ft...(Meg a te esetedben ugye a apasági jönne még szóba ha szétmentek)


Oké a GYES az már nem sok (kb 30.000ft) de ugye akkor már a gyerek 2 éves szóval vissza lehet menni dolgozni.


Ja és az új GYED extrával akár a gyerek fél éve kora mellett is visszamehetsz munkába, és a GYED-et sem veszíted el, és még a béred is megkapod...ha valaki ügyes még többet is tud keresni mint a gyerek előtt.


Ha jó munkád volt és jól kerestél és élelmes vagy akkor nem maradsz "semmi" nélkül egyedül sem. Ha meg rossz fizud volt, vagy fekete munkáztál akkor az egyedül a te hibád.

2018. júl. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló szerintem nem értette a kérdező "célját". Neki kell a jólét alanyi jogon,minthogy különben nem pottyantja ki a gyereket. Mintha ezzel szivességet tenne. Gyomorforgató egy nőstény. Helyette szégyellem magam,hogy ilyenek élnek.
2018. júl. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, de elvileg a kérdésében írta, hogy már dolgozik másfél éve, meg van lakása meg autója (mindegy miből) szóval csak erre írtam, hogy ha becsületes normális munkája volt tisztán bejelentve akkor a CSED/GYED nem jelenti azt, hogy segélyen kell majd tengődnie bármi lesz a párjával.

Én nemrég számolgattam nekem mi fog járni ha megszületik a pici, és igazából mindenféle juttatással kb. 200.000-ft-ot fogok kézhez kapni amiből talán szűkösen de meg lehet élni saját lakásban/autóval.


(lehet nem milliomos körülmények között lesznek, de hé szerintem mindenkinek az jár alanyi jogon amit magának megteremtett. A többi extráért amit most a párjától és a párja által teremtett egzisztenciától kap legyen hálás, de ne vegye úgy, hogy az "JÁR" neki.)


Mondjuk nálam alapszabály, hogy a baba nekünk csak akkor jött amikor eljutottam oda, hogy bármilyen vészhelyzet esetén egyedül is fel tudnám nevelni még ha nem is luxus körülmények között.

2018. júl. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
100%
Igen,de ahogy írta a kérdező: nem attól fél,hogy segélyen kellene élnie,hanem hogy nehogymár gyerekkelegy 2 szobás lakásban éljen,ha egyedül marad. Továbbá,ha ő otthon marad a gyerekkel,akkor neki mindenhez lesz köze, ami a pasijának van. Mert neki ez jár! Ostoba k*rv@
2018. júl. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
100%

Én is kaptam lakást és kocsit a szüleimtől, és minden “alanyi jogon járt” nekem is, bár sosem kértem, nekik ez volt a természetes. De én nem így nőttem fel, ahogy a kérdező, én kaptam szeretetet, egy csomó mindenre megtanítottak, de mindenek előtt arra, hogy bár jól álltunk anyagilag, mindig szerénynek kell maradni. És hogy a család mindenek előtt!


Nos, a kérdezőnek a gyerek egy teher onnantól, hogy megfogant. Mert mi van, ha... egy gyermek egy csoda, akit nem azért vállalunk, mert tuti, hogy együtt maradunk apukával. Az meg, hogy anyagi kérdésként is aposztrofálja, különösen undorító! Kockáztatja már majdnem az életét egy terhességgel.. szép! A válás mindig benne van a pakliban, nem kell ezen szorongani.

És csak szólok: a gyerek nem az anyagi javaktól lesz boldog, hanem a szülei/nagyszülei szeretetétől! Közös élmények, közös sütés/főzés, stb!

Nekünk az elején nem ment jól annyira(férjemmel közös élet) de érdekes, lehetett csajos napot tartani a hétvégén, körömlakkozás, mozi, társas a lányunkkal. Imádta! Azóta persze folyamatosan kényeztetem, pedig már nem kislany.. de úgy nevelem, ahogy anno engem. Ja, bocsi, Te TE vagy, a TE saját dolgaiddal, nem azzal, hogy a gyerkőcnek hogy tudnál megadni minden szeretetet és boldog pillanatokat, mert azokat TE magyar forintban méred.

Állj a tükör elé, és köpj egy nagyot! 👏🏼

2018. júl. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
93%
De akkor a kérdező csak gazdag vállalkozökkal fekszik le, mert mi van akkor, ha beleszeret egy csóró srácba és tőle lesz terhes? Mert ő nem szül egy “apró” kétszobás lakásba, csakis a gazdag párja palotájába, de oda is csak akkor, ha ráiratja a fószer a felét. Remélem kamu, és nincs ilyen alantas gondolkodású nő a valóságban.
2018. júl. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!