Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Közös gyerek garancia az...

Közös gyerek garancia az örökké tartó kapcsolatra? Mit tehetnék, hogy a barátom lássa, nem így van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Teherbe estem, de nem tervezett egyáltalán. A barátom nagyon szeretné a babát, és bevallom, én sem lennék ellene... Viszont más életszakaszban vagyunk, más élet van mögöttünk. Ő 35 éves, több vállalkozása is van, rengeteg helyen van érdekeltsége, tehát van egzisztenciája és biztos anyagi háttere. Én 25 leszek ősszel, egy belvárosi lakás és egy autó van a nevemet összvissz. Igaz, dolgozom másfél éve, de ezzel nem keresek havonta milliókat, mellé támogatnak a szüleim is. Ha egyedül maradnék egy gyerekkel, nem tudom, hogyan élnénk meg...


Van szó eljegyzésről, esküvőről, de ezekből egyik sem garancia, hogy 10-15 év múlva nem jön úgy haza, hogy beleszeretett valakibe és válni akar. Én pedig nem vagyok hajlandó előlről kezdeni az életemet, gyerekekkel az oldalamon, a nulláról. Ezért az anyám és a nagyszüleim tanácsát követve közöltem, hogy csak akkor vállalom a terhességet és a babát, ha minden le lesz papírozva, hogy egy esetleges szakítás, válás esetén ne az legyen, hogy ő folytatja a gondtalan életét, én pedig költözhetek be egy kétszobás lakásba. Ő meg erre kiakadt, hogy én miért vagyok ilyen bizalmatlan, meg mit gondolok róla, hogy magamra hagyna a gyerekünkkel... 5 éve együtt vagyunk, 3 éve együtt is élünk, tehát nem egy futókalandról van szó. Viszont látom a családomban és a környezetemben is, hogy az érzelmek változnak, egyszer mi is kilépünk a rózsaszín ködből. Pl. az apám 8 hetes koromban hagyta el anyát, mert egy konferencián megismerkedett valakivel, és "szerelem volt első látásra". Az apai nagyszüleim nyugdíjas korukban váltak el. Konkrétan mind a három legközelebbi barátnőm szülei külön vannak. Szeretemném azt én is, hogy örökké együtt legyünk, megoldjunk majd mindent, de nem akarok egyszer koppanni mondjuk 40 évesen.


Viszont eléggé összekaptunk, mert szerinte én egyáltalán nem bízom benne, amiért ilyen megfordult a fejemben.


2018. júl. 20. 19:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
94%
41-esnél a pont! A legundorítóbb fajta vagy, aki képes azért megszülni egy gyereket, hogy gazdag legyen. Úgy kidobnálak a pi.cs.á..ba, mint macskát sza.rni.
2018. júl. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
100%
Én ezen logikád alapján most elhagynálak. Iszonyat paranoid vagy. Most se bízol benne, hát még az után, ha beesik egy pár túlóra, te meg vered a palávert hogy biztos csal...
2018. júl. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
91%
Hogy érted, hogy ossz vissz egy belvárosi lakás meg egy autó van a neveden? Az nem elég? Vagy mi kene meg?
2018. júl. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 A kérdező kommentje:
Nem, számomra ez nem elég. De már lényegtelen a kérdésem, nem szükséges tovább k.vázni engem.
2018. júl. 21. 10:41
 45/71 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező még mindig nem válaszoltál a kérdésre és addig nem egyértelmű a szándékod sem...mégis milyen javakra szeretnél te igényt tartani ezzel a szerződéssel?


Azokhoz amit együtt szereztek az évek alatt plusz a gyerektartás (mert az teljesen jogos), vagy amihez semmi közöd nincs? (az ő öröksége/családi vállalkozása stb.)

2018. júl. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 A kérdező kommentje:
Tekintve, hogy a terhességgel kockáztatom az egészségemet, felhagyok a munkámmal is, évekig itthon leszek anyaként, ezért nem hiszem, hogy lesz ezek után olyan, amihez ne lenne közöm.
2018. júl. 21. 11:43
 47/71 anonim ***** válasza:
Atyaééég de beteg.....
2018. júl. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
96%

Sosem lehetsz biztos semmiben! Tudom pont ezert akarod ezt az egeszet megcsinaltatni vele...de szerintem neked nem valo még gyerek...

Ha pl. elhagyna...miert nem lenne eleg neked es a gyerekednek a sajat lakasod es a gyerektartas ami gondolom eleg magas osszeg lenne hiszen jol keres a parod. Mas összetenne a kezet hogy ennyi mindent aláraktak...masreszt ugy latom anyagiakban a csaladodra is szamithatsz. De megis milyen kapcsolat ez, ahol ennyire nem bizol a parodban? Adott ra okot? Ahogy leirtad ot, hogy mar regota elakart venni, csak te nem akartad...hat nekem nem tűnik egy megcsalos embernek ...de ha van egy kis esze inkabb mast keres maganak, es mas anyat a gyerekeinek...mert te csak a penze miatt vagy vele, ez fix.

2018. júl. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:

A családi vagyonához márpedig nem igazán lesz közöd...max a gyereketeknek lenne hiszen az ő "vére". (ugye ha meghal és van egy elismert gyereke akkor ezekből a cégekből és vagyonból mint örökös részesül majd...de ez nem rád vonatkozik és nem válásra hanem halálesetre.)


Ezt úgy mondom, hogy a párom családjának elég nagy vállalkozása van. Nekem evidens volt, hogy az amit a szülei és a nagyszülei építettek fel évek alatt (még csak nem is a párom) ahhoz nekem semmi közöm egy esetleges válás esetén attól függetlenül, hogy majd egyszer ő lesz az örökös. (Gondolj bele te vagy a szüleid mit szólnának ahhoz ha ilyen jogon ő pedig a te kis ajándékba kapott házad és kocsid felét kérné egy válás esetén...mert ezen logika szerint akkor neki is joga van a te "vagyonod feléhez" nem?)


A terhesség és a gyerekvállalás olyan dolog, hogy aki szeretne gyereket (bárkitől) annak vállalnia kell az egészségügyi rizikót. (ami nem tudom milyen összefüggésben vagy a párod vagyonával) Ha becsülettel dolgoztál előtte bejelentett munkahelyen alapból nem maradsz ellátás nélkül, hiszen CSED/GYED anyasági stb. azok neked járnak, közben ugye a nyugdíjhoz való időd is telik szóval ezen te megint nem veszítesz. (hiszen a szülési szabadságot is beleszámolják majd) Meg ugye ott van az, hogy ha elhagyna járna gyerektartás is...


Én most kismama vagyok stabil házasságban, de úgy alakítottam az életemet, hogy ha bármi történne egyedül is tudnék boldogulni. Ha te ezt nem teremtetted meg magadnak, és most pánikolsz az szomorú, de nem gondolhatod komolyan, hogy olyan vagyonokhoz és örökséghez lenne bármi közöd amiket ő és a családja akkor hozott létre amikor még közötök nem volt egymáshoz csak azért mert a gyerekét várod.

2018. júl. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 A kérdező kommentje:

Egyetemistaként, egyedül még buli egy hálószoba+nappalis lakásban élni, de gyerekekkel, középkorú nőként nem fogok oda visszaköltözni, azt elhihetitek.


Jöhettek azzal, hogy engem a pénz motivál, de semmit nem tudtok rólam, így felesleges ilyen "jóslatokba" belemenni. A lényeg, hogy én tisztában vagyok az érzéseimmel, tudom, hogy szeretem őt, és azt is, hogy mit szeretnék.

2018. júl. 21. 11:58
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!