Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Közös gyerek garancia az...

Közös gyerek garancia az örökké tartó kapcsolatra? Mit tehetnék, hogy a barátom lássa, nem így van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Teherbe estem, de nem tervezett egyáltalán. A barátom nagyon szeretné a babát, és bevallom, én sem lennék ellene... Viszont más életszakaszban vagyunk, más élet van mögöttünk. Ő 35 éves, több vállalkozása is van, rengeteg helyen van érdekeltsége, tehát van egzisztenciája és biztos anyagi háttere. Én 25 leszek ősszel, egy belvárosi lakás és egy autó van a nevemet összvissz. Igaz, dolgozom másfél éve, de ezzel nem keresek havonta milliókat, mellé támogatnak a szüleim is. Ha egyedül maradnék egy gyerekkel, nem tudom, hogyan élnénk meg...


Van szó eljegyzésről, esküvőről, de ezekből egyik sem garancia, hogy 10-15 év múlva nem jön úgy haza, hogy beleszeretett valakibe és válni akar. Én pedig nem vagyok hajlandó előlről kezdeni az életemet, gyerekekkel az oldalamon, a nulláról. Ezért az anyám és a nagyszüleim tanácsát követve közöltem, hogy csak akkor vállalom a terhességet és a babát, ha minden le lesz papírozva, hogy egy esetleges szakítás, válás esetén ne az legyen, hogy ő folytatja a gondtalan életét, én pedig költözhetek be egy kétszobás lakásba. Ő meg erre kiakadt, hogy én miért vagyok ilyen bizalmatlan, meg mit gondolok róla, hogy magamra hagyna a gyerekünkkel... 5 éve együtt vagyunk, 3 éve együtt is élünk, tehát nem egy futókalandról van szó. Viszont látom a családomban és a környezetemben is, hogy az érzelmek változnak, egyszer mi is kilépünk a rózsaszín ködből. Pl. az apám 8 hetes koromban hagyta el anyát, mert egy konferencián megismerkedett valakivel, és "szerelem volt első látásra". Az apai nagyszüleim nyugdíjas korukban váltak el. Konkrétan mind a három legközelebbi barátnőm szülei külön vannak. Szeretemném azt én is, hogy örökké együtt legyünk, megoldjunk majd mindent, de nem akarok egyszer koppanni mondjuk 40 évesen.


Viszont eléggé összekaptunk, mert szerinte én egyáltalán nem bízom benne, amiért ilyen megfordult a fejemben.


2018. júl. 20. 19:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 A kérdező kommentje:

Akkor lesz vége a kapcsolatunknak, ha ebbe nem megy bele. Mert akkor bebizonyítja, hogy annyira azért mégsem gondolja komolyan a nagy hős szerelmes szerepét.


A lakást apukámtól és a szüleitől kaptam, az autómat anyától. Amikor ezeket kaptam, még tanultam nagyban, nem volt időm milliókat megkeresni gimisként.

2018. júl. 20. 20:13
 22/71 anonim ***** válasza:
97%

Ha gyerek nélkül mennétek szét, akkor nem kellene 0-ról kezdeni az életedet? Kiesnél gyerek nélkül is a jóból ugyan úgy.

Úgy érzem, számodra a gyerek csak egy dolog , ami szükséges egy házasságban. Mert, ugye, az úgy szokás.

Semmi érzelem nincs egy leendő gyermek után benned.

2018. júl. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 babyboom567 ***** válasza:
91%
Jah és van rosszabb a nulláról kezdésnél.Amikor a pasikád elpereli tőled a gyereket.Mert ha valaki dolgos,beosztja a pénzt,akkor a jég hátán is megél.
2018. júl. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 A kérdező kommentje:
Baba, gyerek nélkül azért jóval könnyebb az "újrakezdés", valljuk be.
2018. júl. 20. 20:20
 25/71 anonim ***** válasza:
82%
Csak egy kérdés, minden rosszindulat nélkül : ha a párod nem megy bele a papírozásba, a gyereket elveteted ?
2018. júl. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
87%
Persze hogy elveteti, hiszen akkor nem jött be a biznisz.
2018. júl. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
93%
Butaságokat beszélsz és érdekes módon nem érinted a dolgok ellenkező kifutását, aminek alapján az olvasóban még valami hátsó szándék gyanúja is felmerülhet. Lényegében ugyanakkora esély van arra, hogy Te lépsz ki a kapcsolatból és akkor is követelnéd a házasságban felgyűlt anyagiakból a fele részt ?? Persze, törvény szerint jár, de Te mintha ezzel akarnád anyagilag biztosítani a saját jövődet, ami persze manapság elég megszokott (5-6 év házasság után az elvált nők 5-15 milliós nyereséggel lépnek ki). Mert ugyebár a mondataidból az derül ki, hogy Te vagy a Földre szállt tiszta erkölcs megtestesítője, aki ugyan házasság nélkül együtt élt valakivel, mígnem teherbe esés után hirtelen erkölcsileg átlényegült (na nem a születendő gyerekkel kapcsolatos dolgok miatt) és a saját jövője miatt kezdett el aggódni olyannyira, hogy a leendő apát képes érzelmileg (és anyagilag is) megzsarolni. Ha csepp esze van a leendő apának, ilyen nőt nem vesz feleségül, mert felkészülhet az ehhez hasonló, sőt ezt felülmúló későbbi zsarolásokra is.
2018. júl. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 A kérdező kommentje:
Majd kiderül. Bízom benne, hogy sikerül megbeszélnünk és normális közös nevezőre jutnunk.
2018. júl. 20. 20:33
 29/71 anonim ***** válasza:
100%
Válaszolnál arra a kérdésre, hogy ha nem, megtartod-e a gyermeket ? Reméljük, sikerül közös nevezőre jutni, de ha minden közél szakad, mit teszel ?
2018. júl. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
100%
*hogy ha nem sikerül megállapodásra jutnotok
2018. júl. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!