Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Közös gyerek garancia az...

Közös gyerek garancia az örökké tartó kapcsolatra? Mit tehetnék, hogy a barátom lássa, nem így van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Teherbe estem, de nem tervezett egyáltalán. A barátom nagyon szeretné a babát, és bevallom, én sem lennék ellene... Viszont más életszakaszban vagyunk, más élet van mögöttünk. Ő 35 éves, több vállalkozása is van, rengeteg helyen van érdekeltsége, tehát van egzisztenciája és biztos anyagi háttere. Én 25 leszek ősszel, egy belvárosi lakás és egy autó van a nevemet összvissz. Igaz, dolgozom másfél éve, de ezzel nem keresek havonta milliókat, mellé támogatnak a szüleim is. Ha egyedül maradnék egy gyerekkel, nem tudom, hogyan élnénk meg...


Van szó eljegyzésről, esküvőről, de ezekből egyik sem garancia, hogy 10-15 év múlva nem jön úgy haza, hogy beleszeretett valakibe és válni akar. Én pedig nem vagyok hajlandó előlről kezdeni az életemet, gyerekekkel az oldalamon, a nulláról. Ezért az anyám és a nagyszüleim tanácsát követve közöltem, hogy csak akkor vállalom a terhességet és a babát, ha minden le lesz papírozva, hogy egy esetleges szakítás, válás esetén ne az legyen, hogy ő folytatja a gondtalan életét, én pedig költözhetek be egy kétszobás lakásba. Ő meg erre kiakadt, hogy én miért vagyok ilyen bizalmatlan, meg mit gondolok róla, hogy magamra hagyna a gyerekünkkel... 5 éve együtt vagyunk, 3 éve együtt is élünk, tehát nem egy futókalandról van szó. Viszont látom a családomban és a környezetemben is, hogy az érzelmek változnak, egyszer mi is kilépünk a rózsaszín ködből. Pl. az apám 8 hetes koromban hagyta el anyát, mert egy konferencián megismerkedett valakivel, és "szerelem volt első látásra". Az apai nagyszüleim nyugdíjas korukban váltak el. Konkrétan mind a három legközelebbi barátnőm szülei külön vannak. Szeretemném azt én is, hogy örökké együtt legyünk, megoldjunk majd mindent, de nem akarok egyszer koppanni mondjuk 40 évesen.


Viszont eléggé összekaptunk, mert szerinte én egyáltalán nem bízom benne, amiért ilyen megfordult a fejemben.


2018. júl. 20. 19:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
90%

Meghatározási hibába estél!

Nem párodnak tekinted, hanem sugardaddydnek.

Abban, hogy 'becsúszott' a gyerek, te is legalább annyira hibás vagy, mint ő.

A felelősséget akarjad megosztani, ne a vagyonát.

2018. júl. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ mit akarsz lepapírozni...ha elvesz a közösen megszerzett vagyonon úgyis osztozkodtok válás esetén, ahhoz nem kell külön szerződés. Plusz ugye a gyerektartás is járna ha szétmennétek, szóval nem maradnál "semmi nélkül". (ha jó a fizetése nyilván magasabb gyerektartást állapítanak meg)


Ha azokra a javakra akarsz jogot formálni egy válás esetén amihez neked semmi közöd (értsd saját családi öröksége, háza stb.) akkor én is meg lennék sértődve a helyében. Azokat a dolgokat ő és az ő családja teremtette meg, milyen jogon formálsz te arra bármiféle alapot?


Szerintem csak arra tarthat az ember igényt egy kapcsolat végén amiért közösen dolgoztak meg. Ilyen elven pl. ha én és a férjem elválunk akkor pereskednem kéne a családjának a kertészetéért? (amit a szülei 10-20 év munkájával hoztak létre és nyilván majd a fiukra szeretnék hagyni.)


Amúgy ezen logika alapján egy esetleges szakításnál, te is adod a szüleidtől kapott házad és kocsid értékének a felét?

2018. júl. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
100%
Javíts ki ha nincs igazam, de szerintem te nem vagy készen ekkora felelősségre, vagy nem akarod, hogy a mostani életed gyökeresen megváltozzon és a kifogásokat keresed. Nincs ezzel semmi baj! Ráérsz szülni évek múlva is. De akkor erről beszéljetek a pároddal, nem akarod még, ennyi. A párod helyében nekem is rosszul esne egyébként.
2018. júl. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
87%
Valaki nagyon a pénzre megy
2018. júl. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
88%
Érdekes. Ha nem fizet, nem kell a gyerekem? Mennyi idő volt kifejlesztened a gusztustalan értékrended? MEnnyibe kerül a gyereked élete? Csak kíváncsi vagyok...
2018. júl. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
94%
Így van, ez csakis a pénzről szól. Semmi másról! Azért így, hogy minden a szádba lett adva... én bizony befognám a számat. De neked még ez is kevés. Ezek után meg is érdemelnéd , hogy kidobjon a pasid. Nemhogy még el is vegyen.
2018. júl. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leirtal, azokra sosincs garancia.. arra várhatnál .. nem iranyithato dolgok.
2018. júl. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
100%

Előre bocsatom hasonló kapcsolatban élek.

De..Jót mosolyogtam azon, hogy most terhesen jutott eszedbe először, hogy más életszakaszban vagytok a pároddal.Eddig gondolom fel se tűnt neked, hogy ő fizeti a nyaralasokat,a számlákat,veszi a drága ajándékokat amiket te nem tudsz a saját fizetésből anyagilag viszonozni.De most hogy terhes vagy mindez eszedbe jutott és úgy érzed a vagyon fele előre lepapirozva neked jár..mert??A gyereken kívül aminek az összehozasakor nyilván te is ott voltál vajon mit teszel a kapcsolatba??

A párodnak kellett volna eszébe jutnia, hogy házassági szerződést irasson alá veled hisz te mész üres zsebbel ebbe a dologba és te csak nyersz rajta anyagilag,ha elvesz ilyen nélkül.Ne már, hogy meg te akard magad bebiztosítani 😂Ha alá írja amit te elképzeltél akkor tuti szed valami erős cuccot 😂


Ami az érzelmeket illeti,te biztos hogy nem szereted.Hasonlo korkülönbség és korosztály vagyunk a párommal mint ti.Mi terveztük a babát aki már meg is született.Nem házasodtak össze és nem érdekel,mi lesz HA kiszeret belőlem.Tudom kivel élek együtt,tudom hogy szeret és hogy én is szeretem. Őt! Nem a pénzét és egzisztenciáját.Hanem magát az embert.Ha neked előre papirozgathatnekod van akkor biztos, hogy nem szereted és az ő szerelmében sem vagy biztos.Igy ne vallalj babát.

A párod meg azzal jár jobban ha kidob téged.

2018. júl. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ideje felébredni Csipkerózsika.... Az életben nincs garancia és nem jár SEMMI.

A kérdés már eleve gusztustalan,a gyereket nyilván nem id akarod,csak ha ezzel bebiztosíthatod a "jólétet".

Nem írok többet,mert azt a moderátor is megemlegetné....

2018. júl. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nő vagyok, de ha a párok egy ilyen ötlettel állna elő, másnap már szingli lenne. Egy dolgot lehet megtenni házasság és gyermekvállalás előtt: házassági vagyonjogi szerződést írni. De nem arról, hogy majd téged is eltart egy e se tömeges válás után, hanem arról, hogy mindenkinek érdemei szerint, a váláskor.
2018. júl. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!