Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Közös gyerek garancia az...

Közös gyerek garancia az örökké tartó kapcsolatra? Mit tehetnék, hogy a barátom lássa, nem így van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Teherbe estem, de nem tervezett egyáltalán. A barátom nagyon szeretné a babát, és bevallom, én sem lennék ellene... Viszont más életszakaszban vagyunk, más élet van mögöttünk. Ő 35 éves, több vállalkozása is van, rengeteg helyen van érdekeltsége, tehát van egzisztenciája és biztos anyagi háttere. Én 25 leszek ősszel, egy belvárosi lakás és egy autó van a nevemet összvissz. Igaz, dolgozom másfél éve, de ezzel nem keresek havonta milliókat, mellé támogatnak a szüleim is. Ha egyedül maradnék egy gyerekkel, nem tudom, hogyan élnénk meg...


Van szó eljegyzésről, esküvőről, de ezekből egyik sem garancia, hogy 10-15 év múlva nem jön úgy haza, hogy beleszeretett valakibe és válni akar. Én pedig nem vagyok hajlandó előlről kezdeni az életemet, gyerekekkel az oldalamon, a nulláról. Ezért az anyám és a nagyszüleim tanácsát követve közöltem, hogy csak akkor vállalom a terhességet és a babát, ha minden le lesz papírozva, hogy egy esetleges szakítás, válás esetén ne az legyen, hogy ő folytatja a gondtalan életét, én pedig költözhetek be egy kétszobás lakásba. Ő meg erre kiakadt, hogy én miért vagyok ilyen bizalmatlan, meg mit gondolok róla, hogy magamra hagyna a gyerekünkkel... 5 éve együtt vagyunk, 3 éve együtt is élünk, tehát nem egy futókalandról van szó. Viszont látom a családomban és a környezetemben is, hogy az érzelmek változnak, egyszer mi is kilépünk a rózsaszín ködből. Pl. az apám 8 hetes koromban hagyta el anyát, mert egy konferencián megismerkedett valakivel, és "szerelem volt első látásra". Az apai nagyszüleim nyugdíjas korukban váltak el. Konkrétan mind a három legközelebbi barátnőm szülei külön vannak. Szeretemném azt én is, hogy örökké együtt legyünk, megoldjunk majd mindent, de nem akarok egyszer koppanni mondjuk 40 évesen.


Viszont eléggé összekaptunk, mert szerinte én egyáltalán nem bízom benne, amiért ilyen megfordult a fejemben.


2018. júl. 20. 19:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 A kérdező kommentje:
A házasságot már az összeköltözésünk óta mondogatja, de én mindig leállítottam. Nem vágytam rá, nem éreztem azt, hogy ettől mi többek, jobbak lennénk. Plusz a családi hátteremből kiindulva én nem igazán vagyok oda az esküvőkért, házasságos sztorikért. Szóval nem ő nem akarta. :)
2018. júl. 20. 19:50
 12/71 anonim ***** válasza:
90%
Én arra lennék kíváncsi,miket akarsz te pontosan lepapírozni,mert ezt nem értem teljesen...
2018. júl. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 A kérdező kommentje:
Mindent. Mit nem lehet ezen érteni? Nem fogom szinte 0-ról kezdeni az életemet, ha ő beleszeretne valaki másba.
2018. júl. 20. 19:57
 14/71 babyboom567 ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!

És ha nem ír ilyen papírt akkor elmész abortuszra?

Akkor tuti vége ennek a kapcsolatnak.

2018. júl. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
71%
Minden nap van egy ilyen kérdés, csaj fiatal, pasi idősebb, pasi akarja a gyereket, a nő nem. Valamelyik nap is törölték, unalmas már.
2018. júl. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
93%
És mégis mit akarsz lepapírozni vele? Hogy válás esetén rád irat egy nagy házat és a fél vagyonát? Attól félsz, hogy a gyerek mellett már nem leszel neki elég vonzó, és lecserél egy másik 25 évesre, és akkor elveszíted a "gazdag vállalkozó fiatal barátnője" pozíciót? 24 éves vagy, van egy lakásod, autód, ha ilyen fiatalon ennyit összehoztál saját erőből, akkor miért ne tudnád eltartani a gyereket.
2018. júl. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
52%

Tehát lepapíroznád, hogy ha elhagy élete végéig fizessen nektek? Mondjuk havi 500e Ft-ot? Vagy mégis mi?

És ha te lépsz félre?


Én a pasi helyébe belemennék és beleírnám, hogy heti 5 minőségi szexuális együttlét. Ja nem teljesíted érvénytelen a te követelésed.

Ha nem megy bele a szerződésbe elveteted a gyereket? Vagy mi a terv?

Ilyen nőktől kíméljen meg az ég!

2018. júl. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
89%
Elég érdekes vagy azért te is kérdező. Akkor mi van, ha te szeretsz bele valakibe és akarsz lelépni? Ő mégsem tol eléd papírt.
2018. júl. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
91%
Na,ha lenne egy lakásom,meg egy autóm,én teljesen elégedett lennék,eleve ez nem nulláról kezdés.Eddig is abban laktál,mi az hogy vissza kellene menned egy 2 szobás lakásba lakni? Úristen,akkor mi van,leszakad az ég ? Te konkrétan a pénzre hajtasz ez ügyben,de nagyon keményen a gyerekkel megerősítve.Szóval ha van egy kis esze a pasinak,remélhetőleg kihajít az ilyen gondolkodásoddal együtt.
2018. júl. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 babyboom567 ***** válasza:
32%

Különben valahol megértelek, de sajnos a világ ilyen:(

Nagyon sok ember, nagyon sokszor újra kezdi az életét.Mondjuk van lakásod,tehát nem a semmiről kezdenél.

2018. júl. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!