Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is kezdődött így a...

Másnak is kezdődött így a szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés
Babám hét hónapos, majdnem meghalt. Utolsó pillanatban másik orvost találtunk, meg aznap meg is műtött. Miután hazahoztuk páromon kívül nulla volt a segítségem. Már nem szopik a baba. Sokszor már kedvem sincs felkelni, de muszáj. Védőnő tudja a szülés körüli mizeriat, azt mondta hiszti. Nagyon sokszor vagyok szomorú. Segítségem most sincs. Nagyszülők nincsenek. A babát mind a ketten akartuk, de mégis minden rám szakad. Teljesen egyedül vagyok a babával. Most voltunk három nap nyaralni, de fáradtabb vagyok, mint mikor elmentunk.
2018. aug. 7. 12:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál magadról... én nem depressziónak mondanám, hanem inkább egy normális emberi reakciónak a vállára nehezedő súlyok miatt.


A depresszió az, amikor nem mersz kimenni a házból, elkezdesz rettegni hétköznapi dolgoktól, elzárkózol, nincsenek napi terveid sem. Persze simán kialakulhat a fent leírtakból, de szerintem itt még messze nem arról van szó.


Itt neked nem pszichológusra és gyógyszerekre van szükséged, hanem énidőre, meg segítségre, aki által tudsz énidőt megélni.


Egyik barátnőm tényleg depis volt, gyógyszert is kapott, még a férje sem tudott elmenni mellőle dolgozni, mert 10 percenként hívogatta, hogy mikor végez (a férjeink együtt dolgoztak). Ő hozzá először kétnaponta, majd naponta járt egy nyugdíjas néni sitternek, először pár órára, aztán fél délelőttre a babára vigyázni. Ez jól működött nekik, a kislány 3 éves lesz és a hölgy még mindig hozzájuk jár, pedig az anyuka otthonról dolgozik, és a férje is csak ritkán megy munkába, ő is inkább otthonról.


Azért volt jó választás a nyugdíjas hölgy, mert időben rugalmas, helyi lakos is, van tapasztalata, és ő szerintem olcsóbb is volt, mint egy fiatal szitter, akinek amúgy készenléti díjat kéne fizetni, ha olyan a szitu.


Amúgy azt én tényleg nem értem, hogy az ilyen férfi miért vállal gyereket? Ennyi erővel a gyerekét egyedül nevelő anya is lehetnél, és szerintem jobban bírnád, mint így, amikor egy 3. fél visszahúz és kritizál.

Apám volt ilyen, hogy anyám ráhagyott, én bekakiltam, apám meg kicsomagolt belőle, de nem pelenkázott át, hanem rátett az ágyra, és pucér fenékkel (talán sírva, és éhesen, ezt nem tudom) vártam anyámat haza.

2018. aug. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
El kell fogadni, hogy te vagy az anya, aki akkor is sziklaszilárdan helytáll, amikor minden kezd szétesni. Ha a férjed dolgozik, vidd magaddal a babát vásárolni. Több napos nyaralás még sokáig fárasztó lesz gyerekkel. Helyette inkább ülj ki egy parkba a babával, piknikezzetek, lehet ismerkedni más anyukákkal. Még ha csak babás dolgokról csevegtek, az is fel tud tölteni, nem otthon ül/robotol az ember. Patinás rend helyett fontosabb, hogy anya jól érezze magát, mert ha anya boldog, akkor mindenki boldog. ;)
2018. aug. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Van igazság abban, amit mondtál. Kb egyedül is bírnám. Remélem csak átmeneti állapot. Keveset mozdulunk ki baba nélkül. Visszük magunkkal mindenhova. Nem tudok enni lassan tőle. Igazából ebből van elegem. A pelus csere sem lenne bonyolultabb. Már bugyisat használunk. Meg hat amit mondtam, nyaralasbol hazajovet kimetultebb vagyok.
2018. aug. 7. 13:54
 14/24 anonim ***** válasza:

11-es vagyok, annyival még kiegészíteném, hogy később is fáradt leszel nyaralás után, mert akárhány éves, nem eresztheted úgy el magad, mint amikor még nincs gyerek. Mert reggel, ha hamarabb kel, akkor neked is kelned kell majd, nem feküdhetsz délig. Ha neki strandra lesz kedve menni, de te még maradnál és csak sétálgatnál a városban, akkor végigszenvedi a napot, ezért inkább leviszed a strandra stb.


A fiam 3 éves, most voltunk Balcsin, az apja sokat segít, mondta is, hogy menjek ki a városba, nézelődjek, vásároljak, ő vigyáz a gyerekre, de ugyanolyan fáradtan jöttem haza a nyaralásból, mivel a másfél órás andalgás és üzletezés után ugyanúgy haptákban álltam és azon aggódtam, hogy a gyerek mit egyen és egyen egyáltalán (fényevő), ne essen le a lépcsőn (emeleten volt a szállás), ne fulladjon bele a medencébe (odamegy, de szép a víz, beleborul stb.)... szóval ugyanúgy figyelnem kell, ha nem sokkal jobban, mint otthon.

2018. aug. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Sosem aludtam délig...
2018. aug. 7. 14:24
 16/24 anonim ***** válasza:
Nekem volt depressziom és szülés utáni szorongasos zavarom. Ha gondolod írj privát üzenetet.
2018. aug. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

14-es vagyok. Látom sikerült leszűrnöd a lényeget, kérdező.

Tudod a példákat általában tetszés szerint behelyettesítik az ember. Lehet, h nem a délig alvés lesz nálad a problem, hanem más.

2018. aug. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Nézd, nem látsz bele az életembe. A kérdést nem véletlen tettem fel

. Abban is igazad van amit írtál, de mond már meg nekem miért kell azonnal a másiknak támadni? Igen van más probléma is, mert amikor már a gyerekkel együtt sírok a faraftsagtol a párom csak annyit mond erre, hogy vegyek erőt magamon. Hát kösz szépen. Neki könnyű, ő emberek közt lehet, hiába itthon dolgozik ő attól még megy az ugyfelhez. Hét hónap alatt egyszer sem furdetett, hiába mondtam neki megmutatom hogy kell. A gyerekhez csak én kelek fel. A házimunkátol kezdve mindent én csinálok. Olyan szinten le vagyok fogva, hogy ismerősök nem ismertek meg az utcán. A lényeg, amit ő segítsenek hív az semmi sajnos. Így akárki tudna segíteni. Tegnap ezen sértődött meg, úgy hogy nem szólt ma hozzám egész nap. Vagy másik dolog ; amikor jön haza, mondom neki ugorjon már be pár kiflit venni a boltba, mire az a válasz, hogy majd ő vigyáz a gyerekre, várjam meg amíg hazaer. Szóval a lényeg ő nem megy boltba, mert neki az teher. Kezd elegem lenni már ebből. Én nagyon szívesen elmegyek babával is, de nem akarom ebben a dog melegben cugolni szegényt. Lehet gyerekes és tudom mások id vannak így, de már az is luxus ha a kávét meg tudom inni, bezzeg a páromnak mindenre van ideje.

2018. aug. 7. 17:58
 19/24 anonim ***** válasza:

Egy dadus tényleg óriási segítség lenne.

Vegyél egy forró fürdőt, lazulj el, barátnőzz vagy csak lézengj a városban.

A babádnak is sokkal jobb, ha az édesanyja egy mosolygós anyu, mint egy zsörtölődő kissárkány. Tedd meg magadért és a gyerekedért, hogy pihensz egy kicsit.

A férjed meg egy jó nagy sheggfej. Ezzel kapcsolatban sajnos hasznos tanácsot nem tudok adni. Azt hiszem, én előbb utóbb besokallnék és otthagynám, ha tényleg ennyire nem fogja fel mi van és tényleg ennyire csak magával törődik.

2018. aug. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, mutasd már meg, h hol támadtalak le. Végig segítőkész voltam, erre megfogva az leglényegtelenebb példát, beírsz egy olyat, h nem alszol délig, ezzel ledegradálva a segítő válaszomat, mintha valami szennyet írtam volna. Persze, h eldurran az agyam. Én is voltam rohadt fáradt gyerek mellett, de azért olvasni és értelmezni még ment.

Az, hogy a férjed nem segít, rossz, de ez van. Tényleg nem értem az embereket. A gyerek előtt nem szoktak kommunikálni egymással, hogy "ha lesz gyerek, ne várad, h csak én csinálok mindent, mert ha nem fogsz segíteni és még megjegyzéseket teszel, ...".

Viszont ügyvéd, biztos jó fej, és adni fog havi 50-100 ezret csak sitterre.


Visszatérve a hülye példámhoz, eljöhet még az az idő az életedben, hogy egy nyaralásnál szívesen pihennél még 10-ig (jó, ne legyen dél, legyen délelőtt 10 óra), de a 3 (HÁROM) éves gyereked felkel 7:30-kor, ezért neked is fel kell kelned. És ugyanez lesz, amikor 6 éves lesz, meg 10, mert még akkor sem fogod engeni egyedül kolbászolni a wellness hotelban (helyszín tetszés szerint behelyettesíthető).


De amúgy ez egy példa a sok ezer közül, amit kiemeltem.

2018. aug. 8. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!