Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is kezdődött így a...

Másnak is kezdődött így a szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés
Babám hét hónapos, majdnem meghalt. Utolsó pillanatban másik orvost találtunk, meg aznap meg is műtött. Miután hazahoztuk páromon kívül nulla volt a segítségem. Már nem szopik a baba. Sokszor már kedvem sincs felkelni, de muszáj. Védőnő tudja a szülés körüli mizeriat, azt mondta hiszti. Nagyon sokszor vagyok szomorú. Segítségem most sincs. Nagyszülők nincsenek. A babát mind a ketten akartuk, de mégis minden rám szakad. Teljesen egyedül vagyok a babával. Most voltunk három nap nyaralni, de fáradtabb vagyok, mint mikor elmentunk.
2018. aug. 7. 12:29
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Nyilván ez így van. A babát szinte mindig visszük magunkkal, nincs bebisitter. Csak addigra kellene, ha vásárolni megyünk , nagyon szenved a melegben. A babám jó baba, nekem nehéz feldolgozni, hogy majdnem meghalt és semmi támogatásom nem volt. Páromnak mondtam tegnap, hogy az sajnos nem túl nagy segítség ha sírni hagyja. Ne haragudj, nem akartalak megsertrni tényleg jók a válaszaid, de talán ebből is láthatod hogy vagyok.
2018. aug. 8. 07:46
 22/24 anonim ***** válasza:

Semmi baj! Különben a párod mit gondol a babysitterről? Tetszik neki a gondolat, vagy elutasítja? Mert van, hogy nem az anyagiak miatt nem kérik a sitter segítségét, hanem maga a gondolat fura nekik, hogy egy idegen (aki kezdetben az) vigyáz a kicsire.


Azt nem tudom, hogy hol laktok és tudsz-e vezetni (mivel az könnyebbség, mint buszozni), és tudom, hogy nem igazán énidőnek számít, de ha babaprogramra tudnál menni, valamennyire az is kikapcsolna, hiszen kimozdulsz, emberekkel, anyukákkal találkozol. Lehet, hogy neked egy anyuka-baba torna is kezdetnek jó lenne, ahol az anyuka is tornázik, nem csak énekel a gyerekkel az ölében.


Én nekem az volt a nehéz, hogy tipikus autós helyen lakunk vidéken, fél óra séta a vonatmegálló, én nem vezetek, anyukákkal sem tudtam helyben összejárni, mivel manapság minden anyuka bezárkózik és nem nyitottak ismerkedni, így nagyon egyedül éreztem magam, pedig gyerek előtt elképzeltem, hogyha lesz gyerekem, akkor vinni fogom babaúszásra, programokra stb. erre kiköltöztem a férjemhez a halál fszra (bocsánat) és még egy közért, de még egy kocsma(!!!) sincsen a közelben. Szó szerint semmi! Teljesen be voltam gubózva, így a gyerekkel sem tudtam olyan odaadóan foglalkozni, ahogy szerettem volna (persze így is igény szerint, válaszkészen neveltem/nevelem), de na, érted... azért a gyerek érezte a feszkót rajtam.

De lehet, hogy neked legalább más a helyzet, nem tudom, talán központibb helyen laksz, vagy bármi, hogy amíg sittert fogadtok, addig is ki tudj mozdulni, akár a gyerekkel (tudom, nem ugyanaz), és akkor egy kicsit élvezed a jövés-menést, és nem csak otthon a kötelezettségek vannak.


De pl. vannak, akik nem sittert fogadnak, hanem takarítónőt, hogy anyukának csak a főzéssel és a gyerekkel kelljen foglalkoznia.


Ha a férjed sincs elzárkózva ezektől, akkor az tök jó, mert nagyon sok lehetőség van az énidő megoldására. Nálunk sajna azért nem működött, mert a férjem nem akarta, hogy idegen járjon a lakásba takarítani, mert félti a cuccokat, plusz habár nem vagyunk szegények, de azért azt a pénzt, amit sitternek adnék, van jobb helye is, főleg hogy a fiam matrica gyerek volt 2 éves koráig.

2018. aug. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Nincs ellene a sitternek, mondjuk ez jó. Igen tudok vezetni, bár nekünk meg nincs szükség rá. Jövő héttől szetetnek beiratkozni babás klubba. Szerintem az jó lenne. Ma délutánra strandot terveztem. Van satrunk, kinyitjuk és kész. Szerette a baba a strandot. Itt van tíz perc sétára. De apuka meg mindig alszik. Elvileg hárman megyünk. Lehet ebből már du lesz, de nem baj. Azért nem lehetett könnyű neked sem, ahol ennyire nincs semmi. Most kis időt szántam magamra amíg a baba alszik. Kimeliroztam a hajam, arcpakolas, ilyenek :) köszönöm a segítő hozzaszolast ;)
2018. aug. 8. 10:47
 24/24 anonim ***** válasza:
Szia en is ilyen hasonlo keppen erzem magam.Nagyon nehez,nekem sincs segitsegem,es ezek az ugyan olyan mindennapok monotonitas teljesen kikeszit feszult leszek tole.Hiaba nem rossz helyen lakunk,de erre fele nincs baba mama klub meg ilyesmi ahova eltudnank jarni.Es elegge bonyolult lenne elmenni valahova is, mert nagyon anyatejes.Elore rettegek a teltol....
2018. aug. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!