Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hagyjatok a vedononek,...

Ti hagyjatok a vedononek, hogy meregessen? Illetve lehet kerni, hogy ne tegye?

Figyelt kérdés
Varandos vagyok, es nagyon ki tudok borulni, amikor raallit a merlegre... Lehet kerni, hogy en nem szeretnem ha merne? A toxemiat maskeppen is eszre lehet venni...
2018. aug. 10. 08:21
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
78%
Ha zavar hogy dagadt vagy fogyj le. Muszáj mérlegelniük....
2018. aug. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
94%

Mit kell ezen kiborulni??

Pont ugyanannyi kiló vagy akkor is, ha nem mér le. Jobb homokba dugni a fejed, ha esetleg sokat híztàl? Azt hiszed, hogy akkor nem látszik?

Túlsúllyal indult már a terhességem is, szóval az első mérlegelés is ciki volt, 8 hetesen. 😉 De semmi se lett volna jobb, ha nem állok mérlegre.

2018. aug. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
96%
Persze, hogy hagyom. A testsúly mérés nem toxémia szűrés, semmi köze hozzá. Arra a magas vérnyomás és a vizeletben megjelenő fehérje utalhat. De min borulsz ki, nem értem. Piszkál a súlyoddal, vagy mi? Én se voltam sovány kismama 70-75 kiló körül kezdtem minden terhességemet a 160 centimmel, de sose bántott senki a súlyommal.
2018. aug. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
91%
Miért ne hagynám? Ha nem mér akkor is tudom mennyi vagyok.
2018. aug. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom miért nem akarod. Anorexiából gyógyuloknak nem szokták ajánlani a mérést, mert az stresszelheti a beteget. Ilyenkor a paciens rááll a mérlegre, nem nézz oda, az orvos meg nem mondja el a súlyt. Ha van valamilyen súly probléma akkor beszélnek róla számok nélkül. Esetleg ezt te is megkérheted a védőnőtől.
2018. aug. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
94%
Hagytam. Otthon is mértem magam, akkor meg nem mindegy? Neki muszáj mérnie mert vezetnie kell a súlyod alakulását szóval ez nem szabadon eldönthető dolog.
2018. aug. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
93%

A kiskönyvben külön rublika van a terhességi súlynak szóval kötelező beírnia...hidd el nem azért csinálja, hogy megszégyenítsen hanem mert ezzel is tudja ellenőrizni hogy megfelelő mértékben nő a baba.


Ha az anya fogyni kezdene terhesség alatt hányás/diéta/felszívódási zavar miatt akkor az pl aggodalomra ad okot, hogy a baba nem fog jól fejlődni.


Ugyanígy nyilván aggasztó ha az anya súlya drasztikusan nő, mert nagyobb lesz az esély a cukorbetegség magas vérnyomás és más komplikáció kialakulására...ilyenkor finoman szoktak jelezni az anyukáknak ezen nem kell megsértődni. (nekem is szólt mikor 2 találka között felszaladt 3 kiló, figyeltem utána az étkezésre, és utána szépen beállt)

2018. aug. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy hagytam, de zavart, én kifejezetten vékony kismama voltam, mégis állandóan mondogatták, hogy ne hízzak sokat, pedig olyan étvágyam volt végig, hogy ihaj...
2018. aug. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
79%
Engem nem mer. Mindig csak az elejen elso alkalommal utana meg csak kerdezte
2018. aug. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
5%

Én nem vagyok várandós, de mostanában alakulgat nálam is, hogy nem szeretem, ha méregetnek, vizsgálgatnak, olyan méltatlan, mintha valami haszonállat lennék. Pl. nagyon szeretek iskolába járni és néhány éve vettem észre, hogy nem megyek el olyan tanfolyamra, ahova kéne orvosi alkalmassági, mert nem kívánok ilyen szituban részt venni.

Vagy pl. hányok, ha be akarnak nyúlni/nézni a számba.

Voltam baleset miatt kivizsgáláson, ott is kértem, hogy maradjon ki a vérnyomásmérés.

2018. aug. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!