Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hagyjatok a vedononek,...

Ti hagyjatok a vedononek, hogy meregessen? Illetve lehet kerni, hogy ne tegye?

Figyelt kérdés
Varandos vagyok, es nagyon ki tudok borulni, amikor raallit a merlegre... Lehet kerni, hogy en nem szeretnem ha merne? A toxemiat maskeppen is eszre lehet venni...
2018. aug. 10. 08:21
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
88%

39-es megint mellé...pont, hogy egy rákszűrésen vették észre a dolgot, ahova azért mentem el, mert tudván, hogy lassan gyereket szeretnénk ezért megkértem a dokit, hogy "nézzen szét kicsit jobban". (tünetem még egyáltalán nem volt) Nyilván mondanom sem kell ezt csak magánrendelésen vállalták, hiszen az alap egészségügyben egy egészséges nőt miért ultrahangozzanak? (felesleges vizsgálat nem?)


Azelőtt rendszeresen részt vettem a szűrővizsgálatokon, de a kenet ezt nyilván nem mutatja.


Ultrahang is készült aminek során a doki meglátta a cisztákat a petefészkemben, azonnal kért cukor és inzulinterheléses tesztet plusz hormonális kivizsgálást (mivel a PCO általában IR-el társul) ahol kiderült, hogy gond van.


Igazából az volt a szerencsém, hogy ilyen hamar észrevettük, így még nem alakult kis súlyosabb hormonális zavar. (másoknál már csak akkor veszik észre mikor kimarad a menstruációjuk, vagy több évnyi próbálkozás után sem sikerül a baba) Hamar tudtuk kezelni, így hamar teherbe is estem.


Ha nem csináltam volna meg ezt a "feleslegesnek tűnő és egyáltalán nem kellemes vagy protokol" vizsgálatot (hiszen panaszom nem volt) lehet évekig ki sem derül a dolog.

2018. aug. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
8%

41

Megint nem tudsz értelmezni szöveget.


NEM nőgyógyászati vizsgálatról volt szó, hanem teljes körű egészségügyi szűrővizsgálatról, amit értelmes ember minden évben elvégeztet.


Szem, hallás, Dopler, fogászat, mellkasröntgen, terheléseses EKG, hasi ultrahang, nőgyógyászat, teljes vérkép, endokrin szűrés, D3 szint és a többi. A teljes csomag.

2018. aug. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
16%

40

Semmi baj, ha bemutatod, mennyire nem érted.

2018. aug. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
90%

"Szem, hallás, Dopler, fogászat, mellkasröntgen, terheléseses EKG, hasi ultrahang, nőgyógyászat, teljes vérkép, endokrin szűrés, D3 szint és a többi. A teljes csomag."


Wow szép kis lista...azt azért elárulhatnád melyik országban csinálják meg ezeket a vizsgálatokat TB támogatottam évente csak úgy? Ja és beutalót szerinted hogy kérjen az ember tünetek nélkül? Ezek között van olyan vizsgálat, amit pl. szakorvos rendelhet. (pl az endokrin panel) (Lehet külföldön valamelyik luxusbiztosítás ezt fedezi, de ha itt ezt magánba akarod megcsináltatni komoly százezreket hagysz az asztalon...az gondolom nem probléma)


Amúgy az vicces, hogy egy súlyméréssel vagy hüvelyi ultrahanggal járó kellemetlenségekkel szerinted ne terheljük a kismamákat (akiknél ez orvosilag indokolt) mert felesleges...de a terheléses EKG, meg endokrin panel meg D vitamin szint ellenőrzés nálad évente alapnak számít?

2018. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
89%
Én hét hónapja szültem. Borzasztó hízásra hajlamos vagyok és bizony én magamtól tartottam a 180. grammos diétát és tornáztam rendszeresen, ugyanis terhesség előtt tíz éve sokat fogytam és nem akartam elhizni. Egészséges babám született. Ennek ellenére én sem szerettem a mereseket. Tok bunkó volt velem a védőnő, a gyakorin itt tuningolt a sok bunkó, hogy készüljek fel mert majd jönnek a kilók. Mindössze hat kiló jött fel, utána sajnos még hármat fogytam. Szóval én is jeleztem neki, hogy itthon lemerem magam és inkább ott mondom. Konkrétan a régi elhizasom miatt nem szerettem ezt. Persze ettől rá kellett állnom, nem értette meg nekem ez mennyire megalazo.
2018. aug. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
0%

44


Egyébkémt nem, nem baj ez a vizsgálatsor, kifejlett betegséggel szembesülni, mert az sokkal drágább és gyakran halálos.


Ám ezek egyike sem HELYETTESÍTHETŐ MÁSIKKAL, ami az alap kiindulás volt, míg a súlymérés önmagában elhagyható, ha minden egyéb rendben van.


És csak neked, aki véletlenül, tipikus elhanyagolt magyarként szembesültél a betegségeddel, tájékoztatásul közlöm, hogy NEM "százezrek" egy ilyen vizsgálatsor, és ep-vel tovább csökkenthető az ár.


És nem, nekem nem gond. Ennyit mgér a családtagjaim egészsége.

2018. aug. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
35%

En is kib....szottul utalom.

Nem jutott eszembe soha tiltakozni :/ sztem nyugidtan szolj es ne engedd h megmerjen.

1. Gyereknel 30 kg t hiztam szules utan 3 honappal ujra 45 kg voltam

2. Csak 20kg 5 honap mulva voltam a regi

3. 20 kg most 3 honapos 10kg van meg.


Az elso kettonel semmi csik semmi repedes most szarul fogyok csunyabb a borom sajnos a 3. csaszar volt maskent is megy a fogyas ne kerdezd miert nem tudom :(

2018. aug. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%

Pont arról írtam, hogy időben észrevettük az orvosommal a problémámat, mert önként elmentem egy terhesség előtti vizsgálatra, szóval nem tudom miért lennék "elhanyagolt".


A másik, hogy a vizsgálatok amiket írtál beutaló kötelesek (és nem fogják évente kiírni panaszok nélkül)...vagy magán úton intézhetők...

De akkor nézzük az árakat, ha szerinted nem sok...


A szemészet/hallásvizsgálat mondjuk nem beutalós szóval oké 0ft ha kérsz időpontot. Teljes labort éppen a házi orvos is kiír évente ha szépen kéred szóval vegyük úgy, hogy ingyenes...(persze az ilyen spéci dolgok mint a D vitamin szint mérés nincs benne)


Mellkasi felvétel készül tüdőszűrőn kb. 1700ft.


Terheléses EKG vizsgálat 21000ft

Artériás dopler vizsgálat 7000ft ( [link]


Hasi ultrahang 9900ft ( [link]


Hormonpanel 16900ft ( [link] És ez csak a 3-5 nap közti mérés, a 21. napos vérkép nincs benne...gondolom az is hasonló árban mozog. De ha már inzulin panelt és nőgyógyászati vizsgálatot és D vitamin szint meghatározást is akarsz az ár akár 65.000ft körül is mozoghat. ( [link]


Nőgyógyászati vizsgálat 10000ft az olcsóbb helyeken.


Már most lazán 50.000ft fölött járunk...szóval azért annyira nem kevés. Ep kártyája meg nem mindenkinek van.


Alapvetően egyetértek azzal, hogy érdemes lenne a jobban a megelőzésre figyelni nem a kezelésre, de az általad leírt vizsgálatok nem vállalhatók mindenki számára...


A terhesség alatt kötelező vizsgálatok nem véletlen lettek kitalálva. A súly/vérnyomás mérés/vizelet teszt olcsó viszont jó eséllyel ki lehet szűrni vele aggasztó jeleket, csak azért elutasítani mert az anyukának "kínos" szerintem szimplán butaság.


De mind1 látom nincs értelme vitatkozni.

2018. aug. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!