Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hagyjatok a vedononek,...

Ti hagyjatok a vedononek, hogy meregessen? Illetve lehet kerni, hogy ne tegye?

Figyelt kérdés
Varandos vagyok, es nagyon ki tudok borulni, amikor raallit a merlegre... Lehet kerni, hogy en nem szeretnem ha merne? A toxemiat maskeppen is eszre lehet venni...
2018. aug. 10. 08:21
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
51%

Mindenhol elofordul h meghal az anyuka vagy a baba...

Amúgy a kérdés nem ez, hanem h kötelező-e. Hidd el h nem az, csak javasoljak..

2018. aug. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
20%

31

Ezt a litániát fölösleges volt ideszülnöd.


Mindenhol létezik hiba. Segítek neked, jó?


ARÁNYAIBAN másutt sincs több probléma, ÉS az eltérő protokollból SINCS probléma másutt sem.


Még akkor sem, ha sehol 100% a statisztika.

Érted már?

2018. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
36%

29

A rendszer működéséről és annak hibáiról azért sokat nem tudsz, de tulajdonképpen nem is kell.


Az pedig, hogy egy orvos azért vegzáljon fölöslegesen egy pacienst, hogy magát védje, az felháborító és erőforrások pazarlása.

2018. aug. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
67%
Nem kötelező, de aki azért szeretné megtudni minden rendben van e, (és ez az anyukák nagy százalékára jellemző azt gondolom) az bizony igénybe veszi ezeket a vizsgálatokat, ezerszer inkább mint hogy 9 hónap lutri után szülessen egy beteg baba . Szóval ja, nem kötelező, végülis semmi sem az , csak utána ne lepődjünk meg a következményeken.
2018. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
11%

35

Éppen ez a lényeg.

Önmagában a mérleglés hiánya semmilyen következménnyel nem jár, és itt erről volt szó.

2018. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
90%

Már hogyne járhatna a mérlegelés hiánya semmi gonddal?


Igen többek között azért mérlegelnek, mert a legtöbb kismama természetesen hízni kezd a terhesség alatt és ennek a mértékét követni érdemes. (hormonok, étrend stb) Viszont ha ez a hízás szemmel láthatóan extrém akkor szokták figyelmeztetni a kismamákat, hogy ebből gond lesz...


Én IR-es vagyok és még én is elkövettem azt a hibát, hogy a 14 hétre "megszaladt" a súlyom 4-5 kilóval. (és nem nem víz volt hanem bizony nassoltam és eltértem az addigi étrendtől a kívánósság és a "ugyan ez még belefér mentalitás" miatt) A védőnő finoman jelezte, hogy talán még korai ennyi súlygyarapodás, valamint ajánlotta, hogy nézzük már meg korábban a cukromat. Szúrópróba szerű ellenőrzésen ki is derült, hogy bizony magas. (ami addig az inzulinrezisztencia ellenére normális volt) Voltam nőgyógyásznál mondva neki az eredményt aki nem kertelt és bizony "leszidott" a nassolás miatt. Elmondta, hogy ha így folytatom jó eséllyel ki fog alakulni a terhességi cukorbetegség, és sokkal nagyobb lesz a komplikációknak az lehetősége. (placentaelégtelenség, óriás bébi szindróma stb.)

Persze rosszul esett, de igaza volt. Szigorítottunk az étrenden és kötelező 5x vércukor ellenőrzést rendelt el az addigi szúrópróbaszerű" helyett...pár nap után már én is láttam, hogy bizony ha nem tartom be az étrendet magas a cukrom.

Nehéz volt (mert állandóan narancslevet ittam volna ami ugye tiltólistán volt a cukor miatt) de innentől kezdve betartottam a speciális étrendet, és pár hét alatt helyrejöttek a napi értékeim. A súlygyarapodás megállt, és mire odajutottam jó lett a terheléses vércukortesztem is...


Most vagyok 34 hetes, és eddig összesen 6 kilót híztam, és jól viselem a terhességet.


Viszont ha a védőnő és az orvos nem ellenőriz és nem "pirít" rám valószínűleg nem így történt volna, és lehet csak a vércukor terhelésen szembesülök azzal, hogy gond van, és akkor már lehet gyógyszer is kellett volna.


Persze, hogy rosszul esik az embernek pláne mikor esetleg a saját hibáival vagy lustaságával is szembesítik, de néha szükséges. Én úgy fogtam fel, ezek a dolgokat a gyerekem egészségéért teszem, mert már nem csak arról van szó, hogy én egészségtelenül étkezem vagy elhízok e...hanem róla is.


Mert persze egyszerűbb lett volna "behunyni" a szemem és áltatni önmagamat azzal, hogy ugyan már ennyi hízás még belefér...de ezzel a gyerekemet is veszélyeztettem volna. Én emiatt hálás vagyok a dokinak és a védőnőnek, hogy kicsit felráztak ebből a viselkedésből. :S

2018. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
14%

37

Még egyszer: normál esetben, ÖNMAGÁBAN annak elmaradása semmit nem jelent.

Nem pedig például a te esetedben, betegséggel terhelten, kövéren.


Meg kellene tanulni szöveget értelmezni, komolyan.

2018. aug. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagyok kövér ezt sehol nem írtam (normál BMI tartomány igaz tetejével 165cm-67kg-al indultam a terhességnek), és mégis Inzulinrezisztenciám és PCO-m van amit rutin nőgyógyászati szűrésen vettek észre mert tünetem nem volt...nyilván erre rájött a terhesség így kellett az extra odafigyelés. :S


A másik, hogy tegyük a szívünkre a kezünket a kérdezőt valószínűleg nem azért zavarja a súlymérés mert "normál" testalkatú...

2018. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
7%

Utolsó, ez nem a mérleglésről szól.


Ez arról szól, hogy azt sem tudtad, milyen állapotbna van a tested, ami még gyerekvállalás nélkül is érthetetlen. Egy teljes körű kivizsgálás alap évente egyszer.

Ha pedig gyereket akar az ember, akkor még egy pluszban, az első gondolat megszületésekor.

2018. aug. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
74%
És az van külföldön? Vagy az is nagy hülyeség mint a terhesség alatti vizsgálatok? Vagy nem terhesen "szabad" kivizsgaltatni magad külföldön hogy tisztában legyen a saját testével az illető? Csak terhesen tartják feleslegesnek? Pont mikor egy másik emberért is felelősséggel tartozik, nem csak szimplán a saját egészségéért? Ellentmondás van egy picit nem?
2018. aug. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!