Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hagyjatok a vedononek,...

Ti hagyjatok a vedononek, hogy meregessen? Illetve lehet kerni, hogy ne tegye?

Figyelt kérdés
Varandos vagyok, es nagyon ki tudok borulni, amikor raallit a merlegre... Lehet kerni, hogy en nem szeretnem ha merne? A toxemiat maskeppen is eszre lehet venni...
2018. aug. 10. 08:21
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
28%
Én is utáltam a mericskelest, plane mert ruhában cipőben más adat volt. Mondtam neki, hogy lemertem magam reggel pucéran és becsszo azt az adatot mondom. Én is jelentős túlsúllyal kezdtem, de nem lett volna értelme tagadni.
2018. aug. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
36%

De jó hogy nem Magyarorszagon hordtam ki a fiam. Komolyan... Ti szerintetek miben mutatja, hogy ha az anyuka fogy, akkor a baba nem kap meg mindent? Könyörgöm 20 hétig hánytam, fogytam 10kg-ot, és köszönöm szépen a baba jól van! Hirtelen hízás adhat aggodalomra okot csak. Én is jelentős túlsúlyosan kezdtem a terhességet és az itteni védőnő, mondta h nekik teljesen mindegy, hány kg vagyok, a hirtelen hízás a rossz, a toxémia, meg másképp is látszik!

Sajnos abban nem tudok segíteni, hogy kötelező-e a mérés, bár kétlem! Inkább arra szoknának rá, hogy minden védőnő nézzen vizeletet..azzal többre mennénk.

Amúgy miért zavar a mérés? Alapból vagy esetleg megjegyzést is tesz? Mert akkor viszont jelezni kell, hogy ez nem tartozik bele a feladatkörébe, akármit is hisz..

2018. aug. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%
Én is túlsúllyal kezdtem a terhességet, tisztába voltam azzal hogy nézek ki. De mi röhögve megbeszéltük hogy mérleg, én elnézek, ő megnézi, nem mondja ki és beírja. :D
2018. aug. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem zavart, amúgy sem ő tehetett a súlyomról, 56ról 74re híztam a végére. Várandós voltam szóval 🤣 benne volt a pakliban.
2018. aug. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha hirtelen felkap vki sok kilót, azt nem baj ha vki észreveszi...Én sem voltam kis súlyú, 74 kilókkal kezdtem a terhességeimet (mondjuk magas is vagyok) de nem a testsúlymérés volt legnagyobb gondom.

Úgy értem, van egy csomó "macerálás" amit sokkal rosszabbul élhet meg az ember lánya, akár a szülés alatt is (gondolok itt betapintás beöntés borotválás és társaira) ami szintén car. Azokhoz képest a testúlymérés elhanyagolható belépés a személyes terembe.

2018. aug. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%

12.es Mert szerinted aki a 20 hétig 15-20 kilót magára szed az nem lesz kihatással a terhességre? Nem azt mondom, hogy nem lehet vizesedés (és nem étrendtől függő dolog), de ne csináljunk már úgy mintha nem jelentene rizikófaktort arra, hogy megjelenik e a terhességi cukorbetegség/magas vérnyomás. Az esetek nagy többségében azért csak a "kívánósság" miatt kezdenek el felszaladni a kilók...a védőnő ilyenkor óvatosságra és egészséges étrendre intheti az embert. A kismamának sem lesz jó ha a terhessége végére 20-30 kiló pluszt kell majd cipelnie. (fulladás, viszeresedés stb...)


A fogyás természetesen lehet hányástól (ilyenkor nyilván az anyuka ezt megbeszéli a védőnővel) de akár betegséget is jelezhet. Innentől kezdve nem árt ha észreveszik...

2018. aug. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
32%

Ha dagadt vagy, es zavar ne nezz oda!

Ne a gyerek igya mar a levet, hogy az anyja egy tunya!

2018. aug. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
87%
Én is nagy súllyal kezdtem mind a két terhességemet. Az elsőt 87 kilóval indítottam,a másodiknál 100-at diktáltam be,de előtte 4-5 hónappal voltam 104 is,szóval lehet ott kicsit csaltam,de itthon kérdezte,és nincs mérlegünk. Nem vagyok büszke a túlsúlyomra,de ez nem az ő hibája. Ez van, most nem a hisztinek van itt az ideje. Majd ha megszülök és zavar,akkor teszek ellene.De a mérés fontos,nem azért macerálják vele az ember lányát,hogy jól kiröhögjék,meg kibeszéljék,hanem diagnosztikai célból.
2018. aug. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
66%

Unokatesóm is zavarta a mérlegelés. Mindig háborgott miatta. Magas, vékony lány, 58 kilóval esett teherbe. 92-vel ment szülni. Aztán majdnem ráment a házassága, mire leadta azt a 30 kiló pluszt.

Terhesség alatt ha csak finoman megpengettük, hogy nem kell kettő helyett enni, már sírt, hogy ő csak kismama, vizesedik, természetes, hogy nagyobb darab. Egyszerűen nem volt hajlandó tudomásul venni, hogy brutálisan hízik, és nem fog a szülés után visszamenni a súlya.

Egész életében sportolt, diétázott, hogy jól nézzen ki. Terhesen mindent evett, amit addig tilos volt, mert "kell a babának".

2018. aug. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem a problémát. Neki ez a munkája. Amikor kimész a rendelőből, nem fog Hókuszpók formáján tenyeret dörzsölni, és röhögni a súlyodon. Sok kismamának a súlyát mérte eddig biztosan.
2018. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!