Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hagyjatok a vedononek,...

Ti hagyjatok a vedononek, hogy meregessen? Illetve lehet kerni, hogy ne tegye?

Figyelt kérdés
Varandos vagyok, es nagyon ki tudok borulni, amikor raallit a merlegre... Lehet kerni, hogy en nem szeretnem ha merne? A toxemiat maskeppen is eszre lehet venni...
2018. aug. 10. 08:21
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
76%
21-es oké, gondolom akkor az egyszeri anyaságit seckívánja igénybe venni☺️
2018. aug. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem ez miért gond. És nem elsősorban a toxémia miatt mérik a súlyod.


166 cm vagyok, 78 kg-val kezdtem a terhességem. Vagyis elég komoly túlsúllyal. Én sem szeretek mérlegre állni. De a saját érdekem.

A 21. hét kapujában még mindig 78,4-79,4 között szoktam mérni magam.

A védőnő elégedett, szoktam is neki mondani, hogy én előre felszedtem... :D

Nyilván nem maradok ennyi, a baba és járulékos dolgai is egyre nehezebbek lesznek.


Amúgy engem pl nem csak a védőnő mér, hanem a nőgyógyászom is. Szép lenne ha mondjuk a dokimnak mondanék nemet...

2018. aug. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
33%

22

Egyrészt az nem mázsáláshoz kötött és nem visszatartható, ha minden egyebet elvégzett. Vagy mutasd meg a törvényben, hogy hol van benne az IS. Sehol.


Másrészt az egy pitiáner összeg, már ne is haragudj, hogy azért eltűrhessen valaki valamit, ami számára megalázó.

2018. aug. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
90%

#21 te már a világon mindenütt voltál terhes?


Amúgy köztudott, hogy itthon nagyon alapos a terhesgondozás. Néha túlságosan is. De a legkevésbé a súlymérés zavaró. Sokkal jobban zavart, hogy az elején mindenféle egyéb orvost is fel kell keresni, ahelyett, hogy otthon hányhatnék nyugiban.

2018. aug. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
37%

25

Nem, nem "nagyon alapos", hanem túlzó, és amit lehet, azt el kell hagyni.


4 gyerekemmel számos országban, igen, és szakmailag is értintett vagyok.


Sőt, egyetlen hüvelyi ultrahangom sem volt. Egynél erőltették csak, kitalálhatod, Magyarországon, de megtagadtam, hivatkozva más protokollokra, és arra, hogy ok nélkül nem nyársalunk fel egy nőt a vagináján keresztül.


Mert csak azért, hogy anyák lettünk, nem kell mindent TŰRNI. Ez természetesen nem vonatkozik a magzat veszélyeztetésére, de ez nem az a kategória.

2018. aug. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy orvosi vizsgálat (szóval nem mázsálás) a cél nem az, hogy megalázzák az embert hanem, hogy információt szerezzenek az egészségügyi állapotáról. (mert igenis a terhesség alatti súlygyarapodás vagy súlycsökkenés adott esetben fontos információt jelenthet, vagy bajt jósolhat előre)


Ilyen elven akkor ne vetessék le a felsőt az emberrel egy kardiológiai vizsgálatnál, mert megalázó és ne nézzék a cicijét...sőt a hagyományos mellkasi hallgatózás helyett csinálhatnának ultrahangot, mert akkor nem kell az embert "tapizni". (az meg h jóval drágább meg, lehet később lesz eredmény ami miatt a beteg akár már rosszabb állapotba is kerülhet kit érdekel a lényeg, hogy nehogy más pár másodpercre is kellemetlenséget okozzon egy orvosi vizsgálat...)


A hüvelyi ultrahang a terhesség elején sokkal pontosabb képet ad mint a hasi (mikor még pici az embrió)...meg lehet tagadni csak aztán ha emiatt marad rejtve egy esetleges méhen kívüli terhesség gondolom majd nem fogja az orvost beperelni...vagyis de...

2018. aug. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
32%

27

Na, még egyszer.

1, Szakmabeli vagyok.

2, Sem Kanadában, sem az Usa-ban, ahol a többi terhesgondozást kezdtem, nem protokoll a hüvelyi utrahang. Kit perelnek be a hiányában? Hány magzatot néznek mellé? Nos, egyet sem. Sőt, szülés után 4 órával mész haza, nem a korházban fektetnek valami hálóingben, idegenekkel egy szobában napokig.


Sőt, nem végeznek el a testeddel és a testeden SEMMIT, amit te nem engedsz meg. Nem, akkor sem, ha terhes vagy. Nem, nincs ettől baja a magzatoknak.


Akkor?


Én nem bíztatok senkit semmire, közöltem, hogy másutt hogy van. Ennyi.

2018. aug. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
87%

A beperelést nem a hüvelyi ultrahang hiányára írtam, hanem, hogy mi van akkor ha anyuka "nem akarja" a hüvelyi ultrahangot (ami orvosilag igenis pontosabb képet ad a belső szervek állapotáról) aztán később kiderül, hogy valami gond volt amit észrevehettek volna...ilyenkor kié a felelősség? Az orvosé vagy az anyukáé? Mert nyilván ha a nőnek emiatt egészségügyi gondja lesz (mondjuk ki kell venni a petevezetékét) akkor az orvost fogják elővenni, és senkit nem fog érdekelni, hogy az anyuka "kényelmetlennek" találta a hüvelyi uh-ot.


Egyébként igazad van itt is meg lehet tagadni bármilyen vizsgálatot, csak akkor legyen mersze az embernek aláírnia a nyilatkozatot a kezelés/vizsgálat megtagadásáról és utólag nem az orvosokat szidni.


Külföldön sok minden máshogy van...alapból a biztosítási rendszer miatt sokszor attól függ az ellátásod, hogy van e és ha igen milyen biztosításod van...ráadásul messze nem ennyi a pereskedések száma. Talán emiatt van, hogy a Magyar orvosok néha felesleges vizsgálatokat is csinálnak, mert így tudják magukat bebiztosítani...(mert elég ha az orvos 1x elnéz valamit és gond lesz és egy életre lehúzhatja a karrierjét és az életét a lefolyón)


De eltértünk a kérdéstől. Én úgy vagyok vele, hogy ezek a vizsgálatok ha nem is annyira szimpatikusak is az én és a babám egészségét szolgálják, és ez nekem kicsit fontosabb mint az "önérzetem" vagy az a pár másodpercnyi "kellemetlenség"...

2018. aug. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
59%
Engem egyik sem mért (költözés miatt kettő volt). Otthon mértem magam viszont és diktáltam a súlyom. Én megkérdeztem, hogy jó-e így, mert én otthon reggel ruha nélkül mértem magam mindig, szerintem ez így relevánsabb, mint mindig más ruhába, a terhesség elején csizmába téli cuccba, a terhességem végén meg nyári röpikébe méredzkedni, reggeli vagy nem reggeli után.
2018. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
84%

28-as, ha annyira jó a fejlett nyugati "nem csinálunk semmilyen vizsgálatot a kismamán" elv mindenkinek megfelel, akkor mégis hogy fordulhat elő az, hogy a gyerek és az anyuka majdnem meghal? Ha?

Az egyik szülésélményben olvastam, hogy anyuka, talán Svédországban (de nem biztos, de vmelyik skandináv o.), ment szülni, csak épp elakadt a baba és senki nem látta az anyát csak a beosztott rezidens, de az döntésképtelen volt, és mivel a nőnek olyan biztosítása volt, ami nem fedezte a császárt, ezért inkább hagyta szenvedni, és amikor már többször leesett a gyerek szívhangja meg anyuka is már egy napja vajúdott, na akkor szólt csak a dokinak, de még akkor sem császározták meg, mivel már késő, hanem valahogy kipréselték belőle, de újra kellett éleszteni meg minden. Persze életben maradtak, és csak azért nem jelentették fel a kórházat, mert akkor költöztek tovább egy másik országba, így nem akartak visszajárni svédbe bíróságra.

Meg ott van az írországi eset, ahol egy terhes anyuka azért halt meg, mert elhalt benne a magzat és nem kaparták ki, mert biztos él még, azt a nő szépen vérmérgezésben meghalt.

2 évet éltem Írországban és életemben nem láttam annyi beteg embert, mint ott. Mivel abortusztilalom volt (van), ezért nyakra-f..zra szülik a beteg gyerekeket, akiknek a felnevelésében legalább valamilyen szinten segít az állam, de bakker, akkor is... van 2x ultrahang meg 1x vérvétel és csá? Honnan tudják meg akkor, hogy van-e a kismamának terhességi cukra esetleg?


Most ne haragudj, de megdögleni itthon is meglehet. Itthon a vizsgálatoknak köszönhetően kiderülnek betegségek, a fejlett országokban meg ráhagyják a természetre, csak mert minek vizsgálat? De akkor ennyi erővel nem kéne kórház sem, mert majd a természet elintézi, megszüli a krumpliföldön.


Hát, engem inkább szúrjanak 5x, és nézzék uh-n 7x, meg nézzék meg hüvelyi uh-n, ha az biztosabb, mint a sima, ennyit az én és a gyerekem egészsége megér. De ezekhez képest egy súlymérés sehol nincs.

2018. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!