Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek orvost váltsak?

Szerintetek orvost váltsak?

Figyelt kérdés

7 hónapja vártuk a babát. Most végre 6 hetes terhes vagyok. Progeszteronnal sikerült...

Ez multi raktárakban dolgozom, sokat kell emelném, futkosnom. Két napja voltam a nőgyógyásznál deréktáji fájdalommal. Ő adott egy papírt hogy ha szükséges el tudjak menni táppénzre.

Tegnap dolgoztam, de estére annyira fájt a derekam hogy aludni sem tudtam.

Ma reggel voltam a háziorvosomnál a papírral, mire ő elkezdett bírálni hogy ilyen korán senkit nem szoktak táppénzre venni ámm... nem igaz hogy nem tudok örülni egy kicsit a babának. Ne legyek ennyire letargikus... O.o se köpni se nyelni nem tudtam, nem fogtam fel hogy ezt most mért kapom... Nyúzott voltam az igaz, mert nem aludtam és rettenetesen fájt a derekam... Semmi kedvem nem volt vigyorogni...

Annyira megbántott, hogy el gondolkodtam hogy másik háziorvost keresek.

Nektek mi a véleményetek?



2018. nov. 29. 08:50
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért... Az okos telefon folyton kijavit... :D
2018. nov. 29. 08:51
 2/28 anonim ***** válasza:
26%
Emberek nem terhesen is meg szokták húzni a derekukat... Érthető a reakciója szerintem csak ez nem letargia hanem lustaság. Lassan már jaj terhes vagyok, tüsszentettem egyet megyek táppénzre. Mintha a terhesség leszázalékolná az embert vagy valami betegség lenne.
2018. nov. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
26%
Az lenne még szép ha ezért orvost is váltanál mert letargikusnak vélt az orvos, uramisten. Mi a 2. neved? Mimóza? 😂
2018. nov. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Bocsi, de neked van gyereked? A háziorvosomnak sincs...

Szerinted akkor se jogos ha 7 hónap kellett az első pozitív teszthez és ahhoz is gyógyszer kellett?

2018. nov. 29. 08:57
 5/28 anonim ***** válasza:
62%
Igen, váltanék.
2018. nov. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
66%

7 hónap? Az még átlagon felüli, hiszen 1 év után kezdődnek csak a kivizsgálások. Nekünk az első gyerek 2 ÉV! alatt jött össze. De nem mentem táppénzre. A másodikkal is csak azért mentem 16 hetesen, mert tüdőgyulladást kaptam, amiből 1 hónap alatt sem sikerült meggyógyulni, így az orvos nem engedett vissza. A 3. missed ab. lett, műtéti befejezéssel márciusban, most a 4. terhességem 11. hetében vérzéssel kórházban voltam, mégis csak utána mentem táppénzre, mivel szigorú fekvésre ítélt a doki.

6 hetesen szívhang volt már? Kérj könnyített munkakört. Te jársz rosszul, ha tp-re mész, a fizetésed 60%-át kapod.

2018. nov. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
57%
Mi 3 évet vártunk a babára, 4-szer vetéltem, már a 28.hétben vagyok, és csak azért kértem szabit a munkahelyemen, mert már a harmadik ember jött hányós-hasmenéses vírussal munkába. Azt azért nem vállalom be. Ha minden rendben van a terhességgel, felesleges minden apró-cseprő dologgal tp-re rohanni.
2018. nov. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os válaszoló! Köszi hogy írtál! Én ezeket amennyire lehet szeretném elkerülni. Próbálok vigyázni magamra. (még ha mások szerint túlzásba viszem) Senki nem adja vissza azt a bébit, akit elveszt az ember ha hősöködik hogy ő terhes és nem beteg... Nincs az a munka vagy az a pénz, ami többet érne az egészségnél.

És nem örökre akarok táppénzen lenni...

2018. nov. 29. 09:23
 9/28 anonim ***** válasza:
36%
A derekad fog még fájni többször is a terhesség alatt, ha nőni kezd a pocakod. Akkor is tp-n leszel?
2018. nov. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
19%
Elkaptam a hányós hasmenéses vírust, reggel mégis bementem dolgozni (oviba) ahonnan hazaküldtek. Nem hősködöm, de igyekszem dolgozni amíg tudok, és igyekszem a társaimat nem cserben hagyni, mert így is dolgozó hiány van. 20 hetes vagyok. Ezelőtt nekem is volt 1 missed abom. 1 évét vártunk a tesóra.
2018. nov. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!