Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek orvost váltsak?

Szerintetek orvost váltsak?

Figyelt kérdés

7 hónapja vártuk a babát. Most végre 6 hetes terhes vagyok. Progeszteronnal sikerült...

Ez multi raktárakban dolgozom, sokat kell emelném, futkosnom. Két napja voltam a nőgyógyásznál deréktáji fájdalommal. Ő adott egy papírt hogy ha szükséges el tudjak menni táppénzre.

Tegnap dolgoztam, de estére annyira fájt a derekam hogy aludni sem tudtam.

Ma reggel voltam a háziorvosomnál a papírral, mire ő elkezdett bírálni hogy ilyen korán senkit nem szoktak táppénzre venni ámm... nem igaz hogy nem tudok örülni egy kicsit a babának. Ne legyek ennyire letargikus... O.o se köpni se nyelni nem tudtam, nem fogtam fel hogy ezt most mért kapom... Nyúzott voltam az igaz, mert nem aludtam és rettenetesen fájt a derekam... Semmi kedvem nem volt vigyorogni...

Annyira megbántott, hogy el gondolkodtam hogy másik háziorvost keresek.

Nektek mi a véleményetek?



2018. nov. 29. 08:50
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%
Akkor váltasz háziorvost amikor akarsz, a jelenleginek be se kell jelentened, csak egyszerűen elmenni az új választotthoz, ő átkéri a kartonodat.
2018. nov. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
84%
Váltanék. Teljesen mindegy, hogy jogos-e a táppénz, normális háziorvos nem bírálja felül a szakorvost. Már csak a beszólogatási miatt is keresnék mást.
2018. nov. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
90%
utolsó,hát azért ehhez csak gratulálni tudok,hogy hányós-hasmenős vírussal te bemész dolgozni,ráadásul óvodába!!Biztos örültek hogy végig fertőzöd a gyerekeket,meg mindenkit....
2018. nov. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
89%
9:32-esnek írtam,csak közbe még jöttek hozzászólások.
2018. nov. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%
Veszélyeztetett terhes vagy? Mert ha nem felesleges előbb orvost váltanod. 6 heted terhességnél a rizikó miatt nem szoktak hamar kiírni. Még én is 25. Hétig dolgoztam veszélyeztetettként mert ülő munkám volt(8bol 3at ültem kb. pakolni is kellett). Aztán egészségügyi okok miatt kellett a tp. De ha nem muszaly nem kell tp-re menni. Másrészt ha pl. Vérzel az már ok a táppénzre amiért a háziorvos is ki fog írni szó nélkül. Hird el ha már nagy lesz a hasad nem kell nagyon nagyra gondolni elég csak kb. a 5-6 hónap és fáj a lábad a derekad stb. Ezért nem váltanék orvost, de ez még a te döntésed.
2018. nov. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
86%
Na abba az oviba se íratnám a gyerekemet,ahol ilyen felelőtlen emberek dolgoznak. Méghogy hányás hasmenéssel bemenni dolgozni... Annyira nem lehettél mondjuk szarul,mert én korházba kötöttem ki,amikor elkaptam. Kérdező,te meg igenis válts orvost. Ha terhesség miatt nem is szoktak táppénzre venni ilyen korán, nálunk aki olyen helyen dolgozik, pozitív teszt után felveszi vmi kamu betegséggel...
2018. nov. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
68%
Kövezzetek meg nyugodtan ! Én is 7hetes terhesen elmentem táppénzre ! Bolcsiben dolgozom , ugy gondoltam , nem fogom magam 3-4-5...9honapig kitenni a rengeteg betegeségnek , hajolgatasnak , emelgetésnek . Nekem se a nőgyógyászom sem a háziorvosom nem szólt be sőt javasoltak hogy menjek táppénzre , a munkahelyemen is jol fogadtak !
2018. nov. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
42%
Sokan 1 évet várnak teljesen egészségesen is a babára, ezért a 7 hónap miatt nem mennék táppénzre. Ha azért kaptál már ilyenkor gyógyszert, mert egyéb probléma miatt nehezen esel teherbe ÉS a munkaköröd nem cserélhető kímélő körülményekre, akkor ne foglalkozz az orvos rosszallásával és vigyázz, nehogy elmenjen a baba. Ha csak derékfájás, de a babát nem veszélyezteti, akkor kérj a főnöködtől más beosztást, ami nem árt neked vagy a babának. Ha ez sem járható út, akkor egyeztess a nőgyógyásszal. Nagyon sokan ennél rosszabb állapotban is dolgoznak 7-8 hónapos terhesen is, szóval nem feltétlenül egyértelmű, hogy emiatt táppénzre kéne menned.
2018. nov. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
45%

Ne akarj ilyen koran tpre mwnni, csak mert 7 honapot vártatok rá(más 6-8-10 éveket vár rá). Én véreztem terhesen, és majdnem elment a baba 8.hétben. Kb 2 hónapot feküdtem végig a legnagyobb melegben úgy, hogy van egy 5 éves fiam, akit el kellett látnom. Nekem sajnos muszáj boot tpre menni, pedig én dolgoztam volna. 8-10-12 órás munkarend, egész napos állás, kassza, sok beteg gyerek és ember, de nem lehetett, mert engem tényleg nem engedtek dolgozni. A nagyobb gyerköcnél emeltem pakoltqm, fizikqilag totál rendben voltam.

Amit te tapasztalsz az a terhesség elején normális.

Most 33 hetes terhes vagyok és ez már sajnos tényleg teher. Egy kis sétától fáj a derekam és a térdem, plusz a szeméremcsontom, mintha kalapáccsal ütnék, de nem nyafogok. Vinni kell a gyereket, ellátni a háztartast.


Szóval a kérdésedre válaszolva, igaza van a dokidnak, örülj a babának, dolgozz, ameddig birod, max kérsz könnyített munkát, jobban jársz, mint 50 vagy 60% táppénzzel....

2018. nov. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 piroska és a farkas ***** válasza:
52%
Én súlyosan, halmozottan sérültekkel dolgoztam. Veszélyeztetett munkakör. Ahogy a szívhang megjelent, màr be se mentem, csak telefonàltam, hogyhàt akkor én mostantól tàppénzen leszek. Senkinek egy rossz szava nem volt, mindenki tudta, hogy minden körülmények között első a baba/ magzat, és semmi szükség arra, H olyan veszélynek, fertőzésnek, akàrminek legyen kitéve egy kismama, ami egyébként elkerülhető lenne.
2018. nov. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!