Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek orvost váltsak?

Szerintetek orvost váltsak?

Figyelt kérdés

7 hónapja vártuk a babát. Most végre 6 hetes terhes vagyok. Progeszteronnal sikerült...

Ez multi raktárakban dolgozom, sokat kell emelném, futkosnom. Két napja voltam a nőgyógyásznál deréktáji fájdalommal. Ő adott egy papírt hogy ha szükséges el tudjak menni táppénzre.

Tegnap dolgoztam, de estére annyira fájt a derekam hogy aludni sem tudtam.

Ma reggel voltam a háziorvosomnál a papírral, mire ő elkezdett bírálni hogy ilyen korán senkit nem szoktak táppénzre venni ámm... nem igaz hogy nem tudok örülni egy kicsit a babának. Ne legyek ennyire letargikus... O.o se köpni se nyelni nem tudtam, nem fogtam fel hogy ezt most mért kapom... Nyúzott voltam az igaz, mert nem aludtam és rettenetesen fájt a derekam... Semmi kedvem nem volt vigyorogni...

Annyira megbántott, hogy el gondolkodtam hogy másik háziorvost keresek.

Nektek mi a véleményetek?



2018. nov. 29. 08:50
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
22%
4: igen képzeld van gyerekem és végigdolgoztam a terhességem könnyített munkakörben mert nem vagyok cukorból. Ha a gyerek elmegy egy derékfájástól annak megvan az oka de nem lehet csak úgy elveszíteni egy magzatot ha az egészséges. Táppénzre sem derékfájással mennek az emberek hanem vérzéssel és egyéb komoly gondokkal vagy olyan munkakörből ami indokolja. Végülis nekem aztán mindegy mit csinálsz, dögölj csak otthon még 8 hónapot, nem rólam lesz meg az emberek véleménye hogy milyen egy kifogásokat kereső, sértődékeny lustaság vagyok aki elvárja, hogy az orvos hasraessen a terhességétől mert 6 hónapig próbálkozott mint kb bármelyik másik átlagember...
2018. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
64%

Mindenki jól leszidja a kérdezőt, hogy tessék dolgozni, mert ő is dolgozott... ez a tipikus "dögöljön meg a szomszéd tehene is" mentalitás.

Szerintem meg nyugodtan menjen el táppénzre, aki úgy érzi jónak. Igen, a kevesebb pénzt gondolom lenyeli, aki így dönt. De hagy dönthessen.

Kérdező, ha a táppénzed csak úgy megoldható hogy váltasz háziorvost, akkor hajrá. Szerintem te tudod megítélni mi a legjobb nektek, ha nyugodtabb lennél otthon, akkor hajrá! Szerintem ne más véleményével foglalkozz, hogy itt mindenki 40.hétig ládákat cipelgetett, és mindenki akkor mártír volt, és senkinek meg se kottyant a terhesség... Ezt a babát nem a válaszolók hordják ki, hanem te, tedd amit jónak látsz.

2018. nov. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
54%
Ja igen, arra nem gondol senki, hogy pont a gyerekektől kaptam el ezt a nyavaját, mert a kedves szülők, hozzák hányósan fososan, taknyosan, lázasan a gyereket, és nem azért mert dolgoznának és nincs hova tenniük, hanem mert nyűg otthon a gyerek. Semmit nem tudok tenni, hazaküldöm a gyereket, másnap igazolással jönnek óvodába, hogy semmi bajuk, persze a napot végig fossák.
2018. nov. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
39%

Max létszámú gyerek van a csoportban, a FELE beteg, és ott vannak az oviban. A kollégák sorra dőlnek ki, így is emberhiánnyal küzdünk. A legjobban a kedves szülők lennének a legjobban felháborodva, ha bezárna mondjuk 1 hétre az óvoda. Addig is nekik kellene etetni a gyereket otthon! Hát milyen tragédia lenne már. Úgyhogy nem, nem érzem car embernek magam, amiért nem vetettem azonnal táppénzre magam, bár megtehettem volna. Csak, hogy mindenki nyugodjon meg, ma itthon vagyok, nem fertőzöm a kis drágákat.

Ja, az egyik hozzászóló írta, hogy ő kórházba került, biztos nem lehetek olyan carul, ha én nem. Szerencsések közé tartozom akkor biztosan, ne haragudj már, hogy nem mentem kórházba. Bocsi.

2018. nov. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
41%
Én nem váltanék,inkább beszólnák neki és tisztáznám vele a dolgot!Egyébként az én háziorvosom is ilyen.Többször tett megjegyzéseket amiből elegem lett és letisztáztam vele a dolgokat,mondtam neki hogy több személyeskedés ne legyen mert az orvosi etikai kamara bizottságánál fogunk találkozni! Utána már olyan lett mint a kezesbárány.Szerintem ne válts orvost mert az olyan mint ha megfutamodnál.Ezekre csak így lehet hatni.
2018. nov. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
20%
Az előző vagyok.Például az egyik megjegyzése az volt hogy amikor bevittek trombózissal a mentők akkor a testvérem felhívta őt telefonon aki azt mondta hogy"legalább megismerték a trombózist!" Ember és orvos az ilyen? Ezt hogy lehet jó néven venni?Sehogy!
2018. nov. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
43%
Úgy gondolom ha nem érzed jól magad fizikailag, vagy a munkahelyeden akkor menj táppénzre. Először próbáld meg 1-2 hétig pihenj és hátha egy kicsit utána jobb. Szerintem a baba a legfontosabb most, ne foglalkozz senkivel. Az orvos meg érted van, neked kell megelégedned vele . Ha úgy érzed nem tudtok együtt működni válts. Nyugalomra van szükség ebben az időszakban.
2018. nov. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
67%

Igen, válts!

Ez nem játék...

Igen, vannak szerencsés Hősnők akik turbótermintárok és mindent kibírnak a terhesség alatt (is), de nem mindannyian vagyunk azok.

A nődoki nem véletlenül adta a javaslatot!!!

2018. nov. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!