Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyógyszer mellett terhes...

Gyógyszer mellett terhes lettem, párom nem szeretne még egy gyermeket. Mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
van már 2gyermekünk,ő lenne a 3. Gyógyszert szedtem,valahogy mégis összejött.Kb 6 hetes lehetek,orvoshoz jövőhéten tudok menni.Nem terveztünk többet,de így hogy már mégis összejött,én nem szeretném elvetetni.Párom nem szeretne 3.-at azt mondja,ő alig várja hogy felnőjjenek,nem szeretne 3évig nem aludni megint...stb Valahol megértem persze őt is,de én nagyon szeretném ha már így alakult,nem akarom megölni.Tudom hogy ilyenkor még a legtöbb ember azt mondja hogy nem is gyerek,csak egy "sejtcsomó",(párom szerint se gyerek még ilyenkor...) de nekem igenis az,főleg ha már a szíve is dobog...tudom hogy ha elvetetném,egy életen át gyötörne az egész hogy mit tettem,lelkileg tönkre tenne.Hiába próbálom neki elmagyarázni hogy kicsit próbálja belegondolni magát az én helyzetembe,de persze nem tudja.Arról nem beszélve egy ilyen műtétnek milyen szövődményei is lehetnek.Anyagilag nem lenne akadálya,nem nélkülözne semmiben,csak a párom nem szeretné.Mit csináljak?Vagy ti mit csinálnátok?Annyira kivagyok...Lenne értelme "győzködni",jobb belátásra bírni?Vagy én hagyjam magam,és engedjek neki?
2018. dec. 12. 07:32
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen,működik,vagy működne a kommunikáció,ha tudnánk a gyerekektől :) De azért szoktunk persze.AZ a baj,mindketten eléggé "indulatosak" vagyunk ilyen téren,(kos-kos)de ezt muszáj lesz higgadtan megbeszélni.Eddig nem tudtunk normálisan se beszélni,mert a gyerekek ott voltak,tehát csak kettesbe nem sikerült még.Az a "beszélgetés" is kb 3percig tartott.

2018. dec. 12. 09:54
 12/41 anonim ***** válasza:
45%

"Gyógyszert szedtem,valahogy mégis összejött"- aha, "valahogy...


"Egyedül azért biztosan nem tudnám sajnos eltartani a 3gyereket"- ezzel meg is válaszoltad a kérdésed, azaz nem fér bele sehogy a házasságotokba a harmadik gyerek.


"De én azt se szeretném hogy rá legyen ez eröltetve,nem szeretném később ha a fejemhez vágná."- biztos lehetsz benne, hogy a későbbiekben a fejedhez lenne vágva, esetleg ha emiatt megromlik a kapcsolatotok, te lennél a hibás a szemében.


Jól megvagytok, a férjed ellenzi az újabb gyereket, miért forgatnád fel a házasságotok? Annyira ellenzi a férjed, hogy erre akár rá is mehet a házasságod, és a közösen akart két gyerekre is gondolnod kell, nem csak arra hogy a harmadikat nem tudod elvetetni mert sajnálod.

2018. dec. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

10:09-es

igen,gyógyszer mellett mégis összejött.Mi ebben olyan hihetetlen?Talán olvastál leírást róla hogy ez sem nyújt 100%-os védelmet,tudod mindig van az a pár %-os kivétel/esély... A másik meg,igen,egyedül valószínű hogy nem tudnék eltartani 3gyereket meg magamat úgy,hogy dolgozni se tudok az első évben.Egyedül még 1gyereket is nehéz eltartani,nemhogy 3-at...

2018. dec. 12. 10:21
 14/41 anonim ***** válasza:
50%
Akkor ne nincs miről tovább gondolkodni szerintem, mivel semmi nem adott hozzá. Sem anyagilag, az apja se akarja. Ráeröltetheted, de abból semmi jó nem lesz. Sajnálom.
2018. dec. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
43%
Még egy utolsó gondolat. Ha majd jön a negyedik is vagy az ötödik is, mert te "gyógyszer mellett terhes lettél", akkor majd szülsz sorba, mert képtelen vagy abortuszra menni?
2018. dec. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Anyagilag semmi akadálya ha együtt neveljük.Miért kéne rögtön egyedül nevelnem ha esetleg mégis megtartanám?Az nem opció ugye,hogy esetleg közben mégis meggondolná apuka magát... Azért ha nem haragszol,én adok még egy esélyt magunknak hogy normálisan átbeszéljük.
2018. dec. 12. 10:40
 17/41 A kérdező kommentje:
megnyugtatlak,nem lenne negyedik,ugyanis a 3. után elköttetném magam.Nem tudom egyébként mi bajod,nagyon be lehetsz savanyodva hogy így belém állsz,netán fáj/rosszul esik hogy én várandós lettem anélkül hogy terveztük volna,vagy hogy 3gyereket is eltudnánk tartani EGYÜTT?Tényleg nem értem...
2018. dec. 12. 10:45
 18/41 anonim ***** válasza:
55%

Mert kell arra gondolni, hogy mi van ha elváltok. Nem a harmadik gyerek miatt, mert azok is elválnak akiknek csak egy van, vagy egy se. Úgy kell(ene) gyereket vállalni, hogy azt (azokat) ne csak apukával lehessen együtt eltartani. Független attól hogy háromról van szó vagy egyről.

Ne haragudj, kitettél egy kérdést, nem azt írtam hogy "persze, apuka úgyis meggondolja magát, nyugodtan tartsd meg, minden oké lesz", hanem azt írtam hogy mindenetek megvan, apuka nem akar harmadikat, egyedül nem tudod eltartani őket, én ezeket figyelembe véve nem kockáztatnám meg, hogy majd apuka meggondolja magát, erre rommá pontozol.

Irtad,hogy párszor beszéltetek róla, írtad hogy azt mondta a párod, ne vitázzatok, mert te ezt már úgyis eldöntötted, megtartod. Ez bizony azt jelenti hogy ezzel nyúztad éjjel nappal, elege van a témából, ezért ő rádhagyja, neki mindegy, tartasd meg. Aztán ő majd vagy elfogadja azt a gyereket vagy nem, de ha nem, akkor az a te hibád lesz. Beszélhetsz még vele, de ezek után te elhinnéd hogy szívből egyezik bele hogy legyen harmadik? Komolyan?!

2018. dec. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Először is,én nem pontoztalak rommá,ahogy senkit sem.Sosem pontozok se fel se le.A másik,hogy nyúztam volna már ezzel éjjel-nappal,amikor összesen jó ha 3percet beszéltünk róla,azt is úgy,hogy közben a szobába volt a 2gyerek... Normálisan át sem lett egyszer sem beszélve,ez a pár perc volt,amiben elmondta hogy miért nem szeretné,és ennyi.Egyébként biztosan feltudnám nevelni egyedül ha úgy alakulna,gyerektartást is nyilván fizetne,ha majd vissza tudok menni dolgozni több fizetésem is lenne mint a gyed..stb,de ilyenre én nem gondolok egyenlőre,az nem opció,szóba se került hogy mi külön menjünk....
2018. dec. 12. 11:08
 20/41 anonim ***** válasza:
51%

Menthetetlen vagy. Először leírod, hogy nem tudnád eltartani őket, most leírod hogy eltudnád.

Szerintem senkinél nem jön szóba hogy külön mennek, de gondolni kell rá, és nem úgy kell gyereket vállalni, hogy azokat két fő fogja eltartani 18 évig. Nem érted, látom.


Tipikusan az a kérdező vagy, aki csak egy álláspontot tud elfogadni, azt ami mellette áll. Te ide nem tanácsért jöttél, csak le akartad írni azt, amit otthon nem tudsz megbeszélni azzal akivel a harmadik gyerekedet várod, mert ellenkező álláspontot (hogy nem tartanám én se meg), képtelen vagy elfogadni.


Minden jót.

2018. dec. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!