Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyógyszer mellett terhes...

Gyógyszer mellett terhes lettem, párom nem szeretne még egy gyermeket. Mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
van már 2gyermekünk,ő lenne a 3. Gyógyszert szedtem,valahogy mégis összejött.Kb 6 hetes lehetek,orvoshoz jövőhéten tudok menni.Nem terveztünk többet,de így hogy már mégis összejött,én nem szeretném elvetetni.Párom nem szeretne 3.-at azt mondja,ő alig várja hogy felnőjjenek,nem szeretne 3évig nem aludni megint...stb Valahol megértem persze őt is,de én nagyon szeretném ha már így alakult,nem akarom megölni.Tudom hogy ilyenkor még a legtöbb ember azt mondja hogy nem is gyerek,csak egy "sejtcsomó",(párom szerint se gyerek még ilyenkor...) de nekem igenis az,főleg ha már a szíve is dobog...tudom hogy ha elvetetném,egy életen át gyötörne az egész hogy mit tettem,lelkileg tönkre tenne.Hiába próbálom neki elmagyarázni hogy kicsit próbálja belegondolni magát az én helyzetembe,de persze nem tudja.Arról nem beszélve egy ilyen műtétnek milyen szövődményei is lehetnek.Anyagilag nem lenne akadálya,nem nélkülözne semmiben,csak a párom nem szeretné.Mit csináljak?Vagy ti mit csinálnátok?Annyira kivagyok...Lenne értelme "győzködni",jobb belátásra bírni?Vagy én hagyjam magam,és engedjek neki?
2018. dec. 12. 07:32
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
46%
Ugyan úgy tönkre mentek abban i ha te megváltozol...és nem csak magadnak nem fogod megbocsájtani de neki sem...tapasztalat!
2018. dec. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
tudom...de akkor mégis mi lenne a helyes,jó döntés??Ez így sehogy sem jó...
2018. dec. 13. 10:00
 33/41 anonim ***** válasza:
35%

Elmondta már egyszer kétszer hogy nem akar, aztán már azt mondta hogy hagyd már békén, nem akar vitázni, tartsd meg, te már úgyis eldöntötted. Te meg még ezek után még mindig beszélni akarsz vele erről. Szerinted ez tényleg nem ráerőltetés?

Ha annyira akarná azt a gyereket, keresné a témát magától, de ő ezek szerint bacik rá a hétvégéig amíg haza nem megy.

Igaza van annak, aki azt írja, hogy számolj azzal hogy az tönkre teszi a házasságot, számolj azzal hogy egyedül nevelsz három gyereket. Ha ez ok, akkor tartsd meg.

Ahogy nem lehet kiszámolni, hogy elfogadja e majd a gyereket szülés után, úgy azt sem lehet kiszámolni hogy nem fogja. Mindenesetre én inkább a legrosszabbra készülnék, aztán legfeljebb kellemes meglepetés ér, de semmi esetre sem azzal indulnék hogy "úgyis megszereti, úgyis elfogadja majd!"

2018. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
nem mondta hogy hagyjam már békén... nem gondolod hogy ezt telefonon fogjuk megbeszélni?Utána külföldre utazott munkaügyben,hétvégén jön haza.Egyértelmű hogy ez nem telefon téma...
2018. dec. 13. 12:43
 35/41 anonim ***** válasza:
36%
Nem irigylem a férjed :D
2018. dec. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Én sem a tiédet!.. :) (nem vagyok férjnél)

Szép napot!

2018. dec. 13. 14:02
 37/41 anonim ***** válasza:
72%
Persze az apának is ott a döntés, de 2 emberen múlik egy baba (el is köthette volna magát ha ennyire nem akar már gyereket, nekik ez egyszerűbb műtét)de azért valuk be ilyenkor a nő az aki a legtöbbet szenved. Ő adja a testét lelkét egy gyermekért úgy gondolom ezét övé az utolsó szó. Ha az anya nincs rendben, ott dől mindene...a kapcsolat, a házasság, a gyerekek nyugalma. Ha udod hogy nem fogod tudni feldolgozni ne vágj bele...mert a vége ugyan az lenne mint abortusz után. Szétválás.Csak még csatolódik hozzá egy adag bűntudat ,fájdalom.
2018. dec. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nem vállalnám be ha ketten szeretnétek felnevelni.

Biztos , hogy

azért nem akar? Mármint az éjszakázás miatt?

Tudom, hogy ezt írtad, de nem más ok van a háttérben?

2018. dec. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
52%
Mikor elolvasnám a kérdést, arra számítottam, hogy mindenki nekiugrik a kérdezőnek, merthogy mit is képzel, a férje kényelmét egy kis élet elé helyezi?? Hát hogy is jön ő ehhez... Erre azt látom, hogy igen szinte mindenki nekiugrik, de nem azért amire tippeltem, hanem hogy mégis hogy képzeli, megszülné a babát, aki miatt apuka nem tud majd aludni pár hónapig? Hogy képzeli? A férfi érdekei mindenekelőtt? TI hogy jöttök ahhoz, hogy bántsatok valakit, aki egy új kis életét hord a szíve alatt, és szeretné megszűlni? Szálljatok már magatokba. :@
2018. dec. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
ezt mondta nagy hirtelen akkor...hogy most van e más ok,vagy tényleg ez,majd hétvégén kiderül,amikor letudunk ülni rendesen megbeszélni.
2018. dec. 14. 07:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!