Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondja, írja Mindenki...

Miért mondja, írja Mindenki azt, hogy "pocaklakó, pocakban" stb? Hisz az a baba s méhben van, nem a hasban. Ezt sosem értettem.

Figyelt kérdés
2019. febr. 28. 18:51
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:

8-asnak,egyáltalán nem érdekel hogy ki hogy becézni a babáját. A kérdésem csak kívâncsiságból tettem fel, nem pedig támadá, vagy veszekedésként, te hiába is vetted annak. Másrészt majd én eldöntöm, hogy mivel szeretnék foglalkozni, se ki tanácsaira nincsen szükségem, Köszönöm.


Egyébként még, Igen is zavaró, ha valakik PL. Vadidegenek, rokonok, vagy éppen nem terhes barátnöm az ilyen hülyeségeikkel bombának, mint Pl. Az egyik válaszoló fentebb írta. De erre is van megoldás, egyszerűen nem találkozom velük. Amúgy is olyan rosszul viselem a terhességet mostansás, hogy kedvem sincs kimenni se.

2019. febr. 28. 19:49
 12/59 A kérdező kommentje:
Na pont ez az utolsó. Hihetetlenek ezek. Nagyon kíváncsi AK. Pl. Múltkor mondtam anyám barátnöjének!! Miért nem csináltok ti is egyet a férjeddel. Lenne mit csámcsognia a saját dolgáról, nem rólam még a gyerekekröl.
2019. febr. 28. 19:52
 13/59 A kérdező kommentje:
*gyerekemröl
2019. febr. 28. 19:52
 14/59 anonim ***** válasza:
98%

A méh a hasüregben található, csak szólok.

Én sem szeretem az ilyen nyáladzást, gyerek és ennyi, de az érved hülyeség.

2019. febr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
97%

Méhlako, haslako? Mi legyen?

Mindenki kizárólag embrionak majd magzatnak hívja a gyereket míg bent van?

Kicsit furán hangozna. A baba is becezes, meg ezer mas, csak azt már megszoktuk.

2019. febr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 A kérdező kommentje:
A húgyhólyag, és a végbél között van a Méh! Javaslom, olvass anatómiát
2019. febr. 28. 20:06
 17/59 anonim ***** válasza:
99%

Wow. És még azt hittem én vagyok a problémázós, hisztis kismama. Más meg nem megy emberek közé, mert azt mondták neki, hogy pocakja van....Már nem is érzem magam olyan vészesnek :D


A kérdésre válaszolva, én nem használom ezt a kifejezést, de különösebben nem érdekel ki és miért preferálja ezt az elnevezést. Dühítő életem lenne ha ilyeneken agyalnék.

2019. febr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
98%

És a húgyhólyagod hol van? A has (pocak) nem a gyomrot jelenti. Gyomor, máj, epe, belek, méh, húgyhólyag, vese. Ez mind a hasüregben helyezkedik el. Nem nézzétek a Veszhelyzetet vagy a Grace klinikát? Remélem az irónia érződik.


Pocaklakó csak egy kedves megnevezés. Furcsa is lenne, ha azt kérdeznék, hogy hogy van a magzatod. Baba meg sokak szerint csak születése után lesz. A neve is csak születése után hivatalos. Szóval valamit mondani kell rá.

2019. febr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
28%
Én màr a 'pocak', 'poci' szavaktól hülyét kapok! HAS! Az èg szerelmére!!!!
2019. febr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
95%

A pocak az a has becézése


A pocakban van a még.. A pocak nem gyomrot jelent.


Pocaklakót én sem értettem sosem


De ez legyen valóban a legnagyobb baja bárkinek

2019. febr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!