Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondja, írja Mindenki...

Miért mondja, írja Mindenki azt, hogy "pocaklakó, pocakban" stb? Hisz az a baba s méhben van, nem a hasban. Ezt sosem értettem.

Figyelt kérdés
2019. febr. 28. 18:51
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
31%

De nem az a baj, hogy vki megkérdezi! Hanem, hogy akárki! Szerintem nem flúgos, én hasonlókat éltem át.

Egyrészt az emberek nem tapintatosak a terhesekkel. Ahogy később a kisgyerekesekkel. Vhogy azt gondolják, joguk van akármit kérdezni és kéretlen tanácsokat adni.


Másrészt nekem pl a 9. Héttől az egész munkahelyem tudta, az igazgató, a takarító néni, az X meg az Y meg a Z. Egyezerűen azért, mert olyan a munkaköröm, hogy egyes részeit tilos terhesen végezni és mindenki tudja, mit jelent, amikir a következő hónapban már nem szerepelsz oda beosztva.


Tehát nekem már olyankor félig idegenek tömege gratulált és faggatott, amikir a családból még egyedül a párom tudta. Onnantól mindenki cukiskodott, a liftben az um.ügyfelek előtt tettek megjegyzést meg a folyosón kiabáltak utánam kérdéseket. Ha nem válaszoltam pl arra hogy hányok-e, feltették még egyszer. Miközbeb nekem nehéz és nagy felelősséggel járó munkaköröm van és nagy a nyüzsgés, tehát minden nap min. 10x jöttek elő a kérdések.


És én amúgy szégyenlős vagyok, úgy is neveltek. A családi ünnepen, a saját származási családom tagjai nem tettek fel olyan kérdést és nem tettek olyan megjegyzéseket, mint azok, akikkel a jó reggelt-en kívül nem beszéltem v totál idegenek pl a buszon...

2019. márc. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
96%
Fú. Azt azért tudjátok hogy saját magatok életét nehezítitek meg azzal, hogy ennyire zavar titeket a sok kérdezősködés? Válaszolj, morogj rajta kb. 2 másodpercig, hogy minek kérdeznek ilyet, aztán boldogan lépj tovább és haladj az életeddel. Nem kell mindent agyondrámázni, vannak problémák az életben bőven enélkül is.
2019. márc. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
48%

Ennek aztán magyarázhatod utolsó.

Majd mindjárt megkapod te is ahogy egy gyökér barom vagy, meg hogy jól pofánbszna ha ott lennél előtte.(kitörölt kommentek már ezek)

Rá kell hagyni, nem tiszta fialás. :)

2019. márc. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
38%

Két különböző ember vagyunk, nem baj?

És igen, zavar az intim szférám megsértése, én sem teszek nyilvános megjegyzést arra, milyennek tűnik mások pénisze a nadrág alatt vagy mennyire lóg a melle stb.

Ha zavar mások tiszteletlensége, tolakodása, akkor nem nekem kell változtatni.

És látom, előző kommentelőnek az utolsó mondatával sikerült is az érveimet alátámasztani...

2019. márc. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
0%
Úgy értem a két kül. embert, hogy nem én írtam a sértő kommenteket. Nekem ez a 2. Hozzászólásom.
2019. márc. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nem te írtad. Írtam is hogy már törölve lett pár hsz, ami nem tőled származik.
2019. márc. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:
. Az aki "flúgosozott"az lett innen töröltetve. F* sz se kíváncsi rá. Van én nekem elég bajom, nem hiányzik, hogy vadidegenek hülyézzenek le, egy anonimo oldalon.
2019. márc. 1. 22:39
 48/59 anonim ***** válasza:
93%

Kerdezo, tanulj meg mondatokat ertelmezni, a meh helyzete a terhesseg kb feletol kerul at a hasuregbe. Addig a kismedenceben van, ezt senki nem vitatta...

Utana viszont a lengobordakat is felfele nyomhatja mar.


“A terhesség korai szakaszában nem feltűnő a változás kívülről tekintve, mivel a méh és a magzat akkor még a kismedencében található.

A terhesség negyedik hónapjában a méh teteje, a fundus elkezd kiemelkedni a kismedencéből a köldök magassága felé.

A terhesség hetedik hónapjában a méh teteje már jóval a köldök felett található, mely változás kívülről jól látható, és a kismama is erősen érzékeli, ugyanis a méh nyomást gyakorol a bordákra, a gyomorra és egyéb szervekre egyaránt.”

Forras: [link]


Animacion: [link]


Ugyhogy tisztan anatomiai szempontbol megallja a helyet a pocaklako. (Ehhez meg en is ertek, mert tanultam.)


Az hogy te sirvafakadsz egy vagy tobb kerdestol, azzal pszichiátert kellene felkeresned, mert vannak gondok a fejedben. Na, ez vegkepp nem szakteruletem, neked viszont szakemberre van szukseged, hidd el.

(Es tudom, hogy az ilyen elmet erinto problemakkal kuzdok sose latjak be, fogadjak el, de attol meg emberi es orvosi kotelesseg jelezni, megprobalni.)

2019. márc. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
93%
Akkor mondjátok meg a kérdezősködőknek, hogy semmi közük hozzá, ne kérdezzenek többet, ne gratuláljanak. Ennyi. Nem itt kell pattogni, mert nem az itteni válaszadók kíváncsiskodnak a hogy létedről.
2019. márc. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
5%

Előző, mért szólsz hozzá egy olyan kérdéshez, témához, ami nem érdekel?

Én sem megyek oda pl a kamasz párkeresés oldalra és osztom le őket, hogy ne picsogjanak, hanem tanuljanak...

2019. márc. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!