Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondja, írja Mindenki...

Miért mondja, írja Mindenki azt, hogy "pocaklakó, pocakban" stb? Hisz az a baba s méhben van, nem a hasban. Ezt sosem értettem.

Figyelt kérdés
2019. febr. 28. 18:51
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
85%
Kívánom nektek,hogy ennyi problémátok legyen csak az életben! Majd a gyerekednek se becézgess semmit ennyi erővel,mert zavar a pocak szó. Szebb lenne ha azt mondanák,hogy huuu mekkora a méhed!
2019. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
83%

Hogy ki leszel akadva a gyerekdaloknál. 😄

Én is úgy voltam, hogy nem becézgetjük, amit nem muszáj.

És erre nózi-orr, popsi-fenék, pofi-arc, pocak-has, kobak-fej... Ezek kb. elkerülhetetlenek.

Engem a buksi (fej) akaszt ki. Az kutyanév.

2019. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
40%

18. A vese, a húgyhólyag és a méh nem a hasüregben vannak. Előbbi retro- utóbbi kettő infraperitoneális szerv.


Nekem nagy gond volt, hogy félig idegenek jópofáskodó megjegyzéseket tesznek a testemre. Volt más bajom is az életemben, de attól még ez nem kisebb.


Azt nem értik sokan, hogy a helyzet fontos. A párom mondhatja, hogy "de szép nagy a pocakod", a teaboltban az eladó vagy az "ügyfél" ne mondja.


A babának mindene van, amin együtt szívesen nevetünk, ha böfizik v szellent ha cuppogva eszik. De ezek a viccek magunknak szólnak és még mindig nem tartom kevésbé rossz emléknek a pocaklakózást.

2019. febr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az offért, de muszáj kiírnom magamból!


Néha az ilyen kérdéseket elolvasva elgondolkodom (de főleg a kommentjeid alapján), hogy merjek-e vajon bármit is kérdezni egy-egy ismerős hogyléte felől?! Mert ha megkérdezem (szóhasználattól függetlenül), akkor csámcsogok a magánügyein, ha meg nem, akkor is én leszek a legnagyobb bunkó a föld kerekén. Miért kell ilyennek lenni???

2019. febr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
47%
Javaslatom: hogy vagy?
2019. febr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
55%

Vagy: hogy éled meg a várandósságot? Mi újság? Van kedved mesélni, mi van Veled?

Stb. A szóhasználat elég fontos.

A tej meg... nekem még sosem jutott eszembe más tejével foglalkozni. Elég kényes téma és nem tartozik a testvéremre vagy az anyámra sem, hogy hogyan táplálom a gyerekem, nemhogy az apösomra.

Nem értem, mért nem egyértelmű, hogy ilyesmit nem kérdezünk kerek perec. Ha a másik akarja, elmondja.

2019. febr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 A kérdező kommentje:

Na épp ez az utolsó. Pontosan, ahogy leírtad.

Engem mindíg letámadnak. "van már tejed? megvettetek mindent? Jajj ezt, meg azt nehogy elfelejtsd! Hogy tudsz aludni? Kényelmetlen? Sokat mozok a pocaklakó? Nem bírom, múltkor El is sírtam magam hazafele jövet. Csak épp azt nem kérdezték csak szimplán, hogy hogy vagyok. Ennyi kellene pedig csak. Azóta nem találkozok senkivel se.

2019. febr. 28. 22:18
 28/59 anonim ***** válasza:
46%

Akkor te mond úgy hogy méhlakó

Tetszik?

2019. febr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
97%
A matek füzetre meg azt mondjuk, hogy kockás, pedig négyzetrácsos.
2019. febr. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 A kérdező kommentje:
Tartsd még magadnak a bunkó hozzászólásodat. Mint már írtam, neém veszekedéskeltésképpen írtam ki a kérdést, de páran itt nem tudnak szöveget értelmezni. Jelentelek is.
2019. márc. 1. 00:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!