Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondja, írja Mindenki...

Miért mondja, írja Mindenki azt, hogy "pocaklakó, pocakban" stb? Hisz az a baba s méhben van, nem a hasban. Ezt sosem értettem.

Figyelt kérdés
2019. febr. 28. 18:51
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
95%
Sajnálom, hogy nem a szád ízének megfelelő választ kaptál utolsó. Leírtam mit kell tenned, hidd el többet nem kérdezik meg hogy vagy. Én is kismama vagyok, szóval itt a helyem, csak én nem vagyok idegbeteg, normálisan letudom a kérdezőket, vagy viccesre veszem a témát. De te csak dühöngj és forrj magadban, nem nekem teszel vele rosszat.
2019. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
9%

Nem értelek. Mért gondolod, hogy dühöngök? Vagy hogy idegbeteg vagyok? Többen írtunk ide, már mondtam, hogy nem én írtam a sírást, a fenyegetést vagy mik voltak a törölt kommentekben. Eddig még csak érveltem, illetve a tapasztalataimat írtam le. Egyszerűen csak azt gondolom, hogy ha van egy kérdés, akkor az válaszoljon rá vagy kapcsolódjon be a témába, aki szerint az releváns.

Pl ha azt kérdezi vki, hogy "hogyan tudnék eljutni a Kanári-szigetekre?", akkor nincs értelme rá azt írni, hogy "Te hülye, ez a legnagyobb gondod?" Vagy hogy "menj inkább Nepálba?"

Az, hogy itt feltesz vki egy kérdést, nem azt jelenti, hogy ez élete legnagyobb gondja, de azt sem, hogy 24 órában ezzel foglalkozik. Csak azt, hogy nincs kivel megbeszélnie a témát vagy kiváncsi mások tapasztalarára vagy kínos/képtelenség arccal-névvel vállalni (pl egy abortuszos kérdés lehet ilyen).


Amit mondasz, hogy "vedd viccesre". Ezzel azért nem értek egyet, mert ilyen alapon senkinek sem kell udvariasnak vagy tapintatosnak lenni. Meg lehet kérdezni a kopasz nénit, hogy hányadik kemóha lesz, az öreg bácsit, hogy feláll-e még stb. Ő a hülye, ha zavarja.


A terhesség persze gyakran örömteli esemény, de:

- a kismamáknak gyakran időt igényel hozzászokni a változásokhoz, egy saját ritmust. Te ezt kívülállóként nem ismerheted, tehát nem érdemes ajtóstul rontani a házba. Egy udvarias érdeklődésnél általában a másik úgyis arról és annyit mond, amit szeretne.

- a terhesség intim dolog. Valakinek a párjával való szexuális együttlét során fogant magzata, ami a testében nő. Idegenek csak azért tudják, mert látszik.

- nagy kulturális különbségek vannak abban, hogy mennyire beszélünk nyiltan testi dolgokról. Családonként is vàltozik. Én pl az anyukámat kértem meg, hogy bizalmasan közölje a dolgot az édesapámmal, a testvéremmel és a nagynénémékkel. Mindenkinek ez volt a természetes. A legközelebbi találkozásnál egy mondatban gratuláltak, látszott, örülnek. Sem a hasamhoz nem ért semelyikük, sem egyéb bizalmaskodáms nem volt, senki nem is ejtette ki a száján a terhesség szót vagy szinonimáit

- az egyes emberek is különbözőek abban, hogy mennyire szívesen mesélnek magukról félig idegeneknek. A buszon látott valakit nem kezded el kérdezni arról, mit csinált a hétvégén. Akkor azt mért kérdezed meg hogy hány hetes várandós? Vagy azt a kollégát, akivel felületes szimpàtiábal vagytok, megkérdezed a folyosón, hogy boldog-e a házassága? Ha nem, akkor mért kérdezed meg azt, hogy mit szólt a párka a terhessègéhez? Stb


Mas kérdés, hogy jobb könnyebben venni, de mért ne lehetne felszólalni az ilyesmi ellen? Én több lánnyal beszéltem már, aki utálja ezeket a kérdéseket és a terhes hasa tapperolását.

Akkor mért ne lehetne tudatni másokkal (normálisan), hogy ezek a kérdések nem általánosan és nem minden közegben és nem minden viszonyban elfogadhatóak?

2019. márc. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
8%

Kemóha - kemója

Párha - párja

Bocs csak sietek és betegek az ujjaim sajnos...

2019. márc. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 A kérdező kommentje:

Pont ez az 52-es

De ezeknek nem jut el a borsónyi agyukig.

Jobb lehülyézni, flúgosozni, meg pszichiáterhez küldeni az embert, na még egy ilyen is volt, hogy biztos szar Anya leszek, meg minek SZÜLÖK. Hát azért álljon még a menet. Még is mi a fenét képzel magáról az ilyen esztelen. És akkor még ö kéri ki magának, hogy AZ ember fel mer háborodni. Beszélgetek külföldiekkel, külföldi csoportokban is, mivel nem Magyarországon élünk jó ideje már(hál'Istennek) de soha senki nem írt ilyeneket, hogy ne szűljek, meg flúgos még hülye szar Anya, keress pszichológust. Ez a nagy különbség. Hát menjen az ilyen a francba oda, és ne kérje még ö ki magának. Én pont arra gondoltam amit az 52-es válaszoló leírt, erre jönnek ezek a vicsorgó kutyák ideugatni. Lehet tovább I sértö kommenteket ÍRNI, úgyis töröltetve lesz, meg háborodni, mint a tenger. Nekem van jobb dolgom is, mint hogy itt válaszolgassak. Nem kell többet ide írni! Menjen a dolgára mindegyik!

2019. márc. 2. 13:45
 55/59 anonim ***** válasza:
93%
Értem én, de hiába szólal fel gyakorin, ha Mari néni meg Pityu bácsi nem olvas gyakorit. Velük kell tudatni és nem a többi kismamával. Ennek a legegyszerűbb módja, ha a szemükbe mondja, hogy őt ez sérti.
2019. márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 A kérdező kommentje:
Meg lett mondva már személyesen is. Ügy lezárva.
2019. márc. 2. 13:51
 57/59 anonim ***** válasza:
9%

55. De lehet hogy vki elolvassa itt, és ő ezután tapintatosabb lesz, nem?

Vagy csak kiváncsi mások véleményére. Engem sokszor érdekel, hogy ha valamit érzek, gondolok, akkor az szokatlan vagy gyakori vagy milyen az emberek szemében.

Amiből nem kövezkezik, hogy le is hülyézzenek, ha szokatlan.


Kérdező: ezen az oldalin ez a hangnem, mert nem gondolnak bele az egész emberi mivoltodba, hanem a kérdésed vagy egy témához leírt véleményed alapján általánosítanak. Ez az ilyesfajta netes kommunikációval jár sajnos, én is utálom. Ezek az emberek az életben nem bántanának így meg, mert akkor ismernék sok jó tulajdonságodat és látnák az arcod és az más helyzet.


Ezenkívül sztem most engedd el, hogy ennyire bosszankodsz mert az anyukák még sokkal ilyenebbek és bátmit csinálsz, valaki szerint gyökér vagy.


Továbbá Magyarország az ítélkezés és megbélyegzés országa, itt megkapja a magáét a keresztény, a liberális, a környezetvédő, a kutyás, a gazdálkodó, a homoszexuális, a nagycsaládos. Általában nagyob durva a hangnem a fórumokon. Bár ne így lenne.

2019. márc. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 A kérdező kommentje:
Elég szomorú. Bár én nem ott nöttem fel, de a nyelvét még mindíg nem felejtettem El. Ez az egy tisztelet még megmaradt az orszâg iránt! Az Ország iránt! És nem pedig a népség iránt!
2019. márc. 2. 14:33
 59/59 anonim ***** válasza:
89%

Akkor miért nem abba a nagyon tökéletes országba teszed fel a kérdéseidet? Miért nekünk hülyemagyaroknak?? HM? Csak ne azért mert nem díjazzák a stlíusodat, és nem értesz szót senkivel?

Szépítheted kérdező, meg magyarázkodhatsz töröltethetsz, senki nem ok nélkül írta neked azokat amiket.

A problémádat le lehet írni nyugodt hangvétellel is, meg anyázva, gyökérezve, parasztozva ahogy te tetted, és amiket szintén töröltek a moderátorok, mert minősíthetetlen. Na ezért mondta neked itt mindenki hogy flúgos vagy fordulj elmeorvoshoz, hogy minek szülsz. Mert egy kulturálatlan ember vagy, nem is mondom inkább kikre-kikre hasonlítasz. Majd a gyerekedet is erre fogod tanítani? Vagy ha ő olyan véleményen lesz, ami nem egyezik a tiéddel, majd őt is egy büdös gyökérnek nevezed, és elküldöd a jófenébe?

Vannak alapvető kommunkációs normák, ja és olyan is van ám hogy valaki véleménye nem egyezik a tiéddel.

Sajnálom ha a borsószemnyi agyadig nem jut el ez, de akkor te egyszerűen nem vagy alkalmas arra hogy emberi kapcsolatokat létesíts.

Tessék most dühödj fel újra, meg küldj el az anyámba, másra úgysem vagy képes csak erre.

Ja és a gyk jellemzően olyan oldal ahova BÁRKI leírhazja a véleményét, olyan is aki neked nem szimpatikus. Vezess privát bolog az ismerőseidnek.

De ami a legfontosabb a szerinted sértő emberekkel legyen élőben nagy szád. Ne itt, ne minket fenyegessél pfánbaszással ahogyan erre már volt példa. De gondolom ahoz nyúl vagy, mert akkor már kiosztottál volna mindenkit, és nem létezne a problémád.

2019. márc. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!