Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem is akarom a gyereket...

Nem is akarom a gyereket igazán. Hogyan lehet lemondani róla csak az apa javára?

Figyelt kérdés
Nem vagyok olyan szornyű ember, a legjobbat akarom a gyerekemnek. De ebben en nem vagyok benne. Túl hosszú ideig akartunk gyereket, végül lemondtam róla. Sokkolt, hogy mégis terhes lettem. A terhesgondozás katasztrófa: mindenhol csak riogatnak, negatívak, és én képtelen vagyok szembeszállni velük. Rettegek, a vérnyomásom emelkedik. Képtelen vagyok örülni ennek a gyereknek. A testem csúnyul, a munkától eltiltottak. Brutális megküzdeni a fáradtsággal, amit a hormonok okoznak. A lakásba nem férnek el a gyerekcuccok. Irritál a halmozódó holmik sora. Egy kupacba állnak egy sarokban. Mások ilyenkor mesét olvasnak és énekelnek a hasuknak, én erre képtelen vagyok. Nem akarom ezt a gyereket. Itt akarom hagyni az apjának, a férjemnek.
2019. jún. 18. 13:30
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
86%
Menj pszichológushoz.
2019. jún. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
91%

Lemondani nem mondhatsz le a gyerekröl, csak akkor, ha az apa újra házasodik és az újanyú adoptálná.


DE ha otthagyod a gyerekedet ugyan úgy kell gyerektartást fizetned, és kapsz láthatási jogot, pont mint amikor egy férfi lép le.

2019. jún. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
90%
Pszichiater
2019. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell lemondani (nem is tudsz). Megszülsz, lelépsz, fizeted a gyerektartást apukának. Ha akarod látogatod, ha nem, nem.

Bíróságon elintézitek, hogy apáé legyen a kizárólagos felügyeleti jog, és "gond" letudva.


A gyerek apja tud erről?

2019. jún. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

A férjem tud a problémáimról, a szabadulásom módjáról még nem. Nem féltem, ő szereti a gyerekeket, ért is hozzájuk. Nagyon türelmes emberke.


Ez így most pozitiv, hogy rám is ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a lelépő apukákra. Tartásdíjat nem fog szerintem kérni, mert keveset is keresek, meg itt is hagyom nekik a lakást.

2019. jún. 18. 13:59
 6/49 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem tombolnak benned a hormonok, minden kismama atmegy ezen csak nem ennyire durván. Teljesen természetes hogy félsz ez egy baromi nagy változás nektek most amivel meg kell birkózni. Te vagy ennek a gyereknek az anyja, ne hagyd el őt! Fordulj pszichológushoz, mond el a felelmeidet a védőnőnek es kérj tőle segítséget, adjon elérhetőseget orvoshoz.


Hidd el másnak sem könnyű megbirkozni ezekkel a problémakkal és tévedsz ha azt gondolod más mesét olvas vagy beszél, énekel a pocakjanak.. Lehet hogy van ilyen de szerintem nem ez a jellemző.


Kérlek keress meg egy pszichológust aki próbál segiteni, ne hagyd el a gyermeked csak úgy, hogy meg sem próbáltad..


Nehéz de senki sem mondta hogy könnyű lesz, ez egy új kaland, ami megváltoztatja ugyan az eddigi életed de annyi szeretetet tud adni később egy gyermek amit előtte soha nem is gondoltál volna!


Kívánom a legjobbakat nektek

2019. jún. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
78%
Lehetséges hogy csak a hormonok játszanak veled! Hagyj időt magadnak hogy ezt átgondold! Mennyi idős terhes vagy? Milyen a kapcsolatod a férjeddel?
2019. jún. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon sokáig akartatok, elfogadtátok, berendezkedtetek egy gyerekmentes létre és bumm: atombomba. Helyedben szépen hátralépnek egyet és összegeznék, hogy mi van most. Férjeddel beszélgess vagy keress segítséget!
2019. jún. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
73%
De mégis mi történt? Nem fogod megbánni?
2019. jún. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
85%
A pszichiáter felkeresése nem rossz ötlet. A problémáidat meg kifejthetnéd, mert számomra úgy tűnik, hogy kb. a 90 %-a egészen könnyen megoldható. Miért katasztrófa a terhesgondozás? Ki riogat, mivel? Miért rettegsz? Hogyan csúnyul a tested? Van akin nem látszik meg a terhesség, pl. rajtam sem. A gyerekcuccokat meg csak össze tudod pakolni.
2019. jún. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!