Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem is akarom a gyereket...

Nem is akarom a gyereket igazán. Hogyan lehet lemondani róla csak az apa javára?

Figyelt kérdés
Nem vagyok olyan szornyű ember, a legjobbat akarom a gyerekemnek. De ebben en nem vagyok benne. Túl hosszú ideig akartunk gyereket, végül lemondtam róla. Sokkolt, hogy mégis terhes lettem. A terhesgondozás katasztrófa: mindenhol csak riogatnak, negatívak, és én képtelen vagyok szembeszállni velük. Rettegek, a vérnyomásom emelkedik. Képtelen vagyok örülni ennek a gyereknek. A testem csúnyul, a munkától eltiltottak. Brutális megküzdeni a fáradtsággal, amit a hormonok okoznak. A lakásba nem férnek el a gyerekcuccok. Irritál a halmozódó holmik sora. Egy kupacba állnak egy sarokban. Mások ilyenkor mesét olvasnak és énekelnek a hasuknak, én erre képtelen vagyok. Nem akarom ezt a gyereket. Itt akarom hagyni az apjának, a férjemnek.
2019. jún. 18. 13:30
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
53%

38-as ne ezen akadj ki hogy én mit írtam... PAJZSIMIR ALULMŰKÖDÉSEM VAN

remélem így megefelel

2019. jún. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Olyan sokáig vártál erre a babára, hogy más lelkiállapotra, boldog várakozásra számítottál, de a terhesség bizony inkább ilyen. Fizikálisan is "terhes". A komplikációk gyakoriak, én már csak tudom, sérült babám született. De a koraszülést nem borítékolhatná előre neked egy szakember sem. Biztos vannak olyanok, de nem jellemző és nem is reális, hogy ilyenkor már kötődést érezz a gyereked iránt. Az elsődleges kötődés jön majd a szülés után, a hormonok hatására, az igazi szeretet pedig majd, ahogy összeszoktok, összenőttök. Azt teljesen átérzem, amit a már átalakuló életetek miatt érzel. 2 kis szobában élünk, amit minimalista stílusban rendeztünk be és kincstári rendben tartottunk, hogy minél élhetőbb legyen. Most lépten-nyomon átesek a játékokon, fejlesztő eszközökön. Ott tudok csak takarítani, "ahol a papok táncolnak".

Ez kívül esik a kényelmi zónámon, de azt a szülés után 1000 más tényező is feszegeti majd és ezek a dolgok többé nem lesznek olyan fontosak. Nem tudom, milyen a kapcsolatod a férjeddel, de ha nem támaszkodhatsz rá 100%-ban, ne beszélj neki arról, hogy legszívesebben lelépnél a babád nélkül a szülés után. Nehogy aztán később egy veszekedés során, vagy ne adj Isten egy gyermekelhelyezési perben felhasználhassa ellened... Egyébként nekem és szerintem más édesanyának is sokszor megfordul a fejemben, hogy felülök az első vonatra és vissza se nézek... Ha megszületik a kicsi, az is egy nagyon nehéz időszak lesz, de kárpótolni fog nagyon hamar mindenért, ezt megígérhetem... és te is 1000x erősebb leszel. Minden jót, könnyű szülést! :)

2019. jún. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
46%
Oké kicsi a lakás, ha terveztétek a gyereket,akkor gondolom ugyanitt laktatok. Kicsit már túltolod...add örökbe, ha nem kell.
2019. jún. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem te nem is akartál gyereket, max férjed vagy társadalom nyomására!
2019. jún. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
80%

"Egyébként nekem és szerintem más édesanyának is sokszor megfordul a fejemben, hogy felülök az első vonatra és vissza se nézek..."


Ez jellemzően nem egy nehezen összejött, régóta várt, kívánt terhesség esetén szokott előjönni, hanem kb.a dackorszak kezdetén, vagy 2-3 gyerek mellett.

2019. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
51%
Nem értem, miért kell néhány embernek a kérdezővel bunkóskodnia?! Gondolom örültél a "sokk" mellett hogy, terhes lettél. Ha nem akkor már ott baj volt. Nem hiszem hogy van olyan kismama aki élvezettel viszi végig a terhesgondondozás minden egyes vizsgálatát. (Már 16 hetesen hülyét kaptam hogy, megint meg kell innom azt a hülye cukros vizet 😅) Lehet inkább te teszel magadra túl nagy nyomást azzal hogy folyamatosan kattogsz az ilyen dolgokon.. Fogd meg szépen az egyik barátnőd, rokonod, párod kezét és menjél el valamerre. Lehet én is így éreztem volna ha a szobába kuporogva nézem a gyerek holmikat és az jár a fejembe hogy "nem akarom, nem akarom". Pedig az elsőnél én sem voltam túl boldog kismama, mégis imádom már 3 éve. :) Ha meg nem igazán engedi meg az anyagi helyzetetek a 100-150 ezres babakocsit akkor meg minek is erőltetni? Használtan is nagyon szépeket és jókat lehet már kapni 50-60 ezerért,akkor facen. És ha az alvás miatt aggódsz, lesz az még rosszabb is amikor 38-39 hetesen már akkora a pocak hogy feküdni nem tudsz hogy, így nagyon aludni sem. 😃 Esetleg hízásra érted a csúnyulást vagy striákra? Majd lefogysz szülés után, a csíkokat meg nézze aki akarja. Majd megtanulsz ezzel együtt élni.
2019. jún. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagy százas az biztos!
2019. jún. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
58%

Hát, én simán meg tudom érteni, ha valakit hosszú évek várakozása és sikertelensége után sokkol, hogy mégiscsak teherbe esik. Pláne, ha állandóan azt hallgatta, hogy nem lehet gyereke.

Most sikerült, és a támogatás helyett, amire szüksége lenne, pont az ellenkezőjét kapja a környezetétől. Ez nem hogy nem segít, csak ront a helyzetén. Ha folyamatosan a negatívat sulykoljak bele, mitől lenne pozitív?

Az is érthető, hogy volt egy elképzelése az anyaságról, meg a gyereknevelesrol. Ti nem terveztetek anno? Hordozni a babát, vagy babakocsizni, külön szobába tenni, vagy együtt aludni, császárral szülni, vagy otthon? Mindenkinek vannak ilyen almák, tervei és igenis xar érzés, ha nem lehet úgy, ahogy elképzelted.

Az ember élete, életkörülményei nem állandóak. Van, hogy anyagi vagy egyéb okok miatt kisebb lakásba költözik, valami miatt arra szorul, hogy felélje a tartalékait, vagy munkahelyet változtat. Emiatt se kell senkire köpködi.


Kérdező!

Beszelj a férjeddel, mondd el neki, hogy erzel. Mar az is segiteni fog, ha ki tudod onteni a szíved valakinek, aki szeret és támogat. Na és sosem tudhatod, lehet hogy benne is ugyanilyen kétséges vannak, mint benned csak elmo sem mer róla beszélni. Menj el, vagy menjetek el pszichológushoz, az is sokat fog segíteni.

2019. jún. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
68%

Senki nem várja tőle, hogy ne legyenek elképzelései, ne érezze magát xarul a terhesség alatt, ha amúgy nincs jól. De akibe ez miatt felmerül, hogy elhagyja majd a gyerekét, és még meg is magyarázza, hogy ez miért jó, na az egy igazi hlye.

Aki meg még buksit is simiz a kérdezőnek, arról sincs más véleményem. Mindenki lehet rossz passzban, de normális felnőtt ember arról ismerszik meg, hogy tud mérlegelni, és dönteni, és ez alapján cselekszik.

Persze, egyszerűbb a komplett családot otthagyni, mert gonosz volt a nővér a vérvételnél, meg babakocsiba kell tenni a gyereket, sőőt nem volt babakék festék a boltban a falra. Stimmt. Csak tőlem ne várjon együttérzést egy ilyen "ember".

2019. jún. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!