Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem is akarom a gyereket...

Nem is akarom a gyereket igazán. Hogyan lehet lemondani róla csak az apa javára?

Figyelt kérdés
Nem vagyok olyan szornyű ember, a legjobbat akarom a gyerekemnek. De ebben en nem vagyok benne. Túl hosszú ideig akartunk gyereket, végül lemondtam róla. Sokkolt, hogy mégis terhes lettem. A terhesgondozás katasztrófa: mindenhol csak riogatnak, negatívak, és én képtelen vagyok szembeszállni velük. Rettegek, a vérnyomásom emelkedik. Képtelen vagyok örülni ennek a gyereknek. A testem csúnyul, a munkától eltiltottak. Brutális megküzdeni a fáradtsággal, amit a hormonok okoznak. A lakásba nem férnek el a gyerekcuccok. Irritál a halmozódó holmik sora. Egy kupacba állnak egy sarokban. Mások ilyenkor mesét olvasnak és énekelnek a hasuknak, én erre képtelen vagyok. Nem akarom ezt a gyereket. Itt akarom hagyni az apjának, a férjemnek.
2019. jún. 18. 13:30
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
89%
A hormonok játszanak veled, ez sokakkal így van. Sokáig vágytatok a babára, most ez a kis lény titeket választott ki szüleinek, a szíved alatt növekszik, belőled táplálkozik. Azzal, hogy rettegsz, magadnak és a babának is csak ártasz. Nyugodj meg, beszélgess erről a férjeddel, anyukáddal, védőnővel vagy szakemberrel. Ha kihordod és megszülöd, másképp fogsz rá tekinteni. Szerintem később megbánnád, ha lemondanál róla.
2019. jún. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem adj a dolognak időt.

Egyébként egyik rokonom (nő) elhagyta a gyerekeit. Senki nem sejtette előre. Ha lelépsz onnantól nincs visszaút, a párod valószínűleg soha többet nem fog megbìzni benned.

A gyerek is tudni fog róla és lehet ő sem bocsát meg.

Jól gondold meg mielőtt lelépsz.

Nyílván a te döntésed, millió pasi csinálja ezt és elég sok nő is. Van élet utána is, de gondold meg

még át.

2019. jún. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:

28 hetes vagyok. Állítólag úgyis koraszülés lesz. Állítólag nem fogok tudni szoptatni. Állítólag császármetszés lesz. ( Tök mindegy, a szüléstől is rettegek a komplikációk, a megaláztatás miatt.) Folyton a kórházzal riogatnak, hogy odakerülök a vérnyomásom miatt. A védőnő semmiről nem hajlandó beszélgetni, de cserébe mindig azt mondja, fehérje és baktérium van a vizeletemben. Emiatt folyton a laborba járok, ahol meg nem találnak semmit. Nincs szülészorvosom elvből, de ha akarnék se futna rá. Állami ultrahang nem játszik, mert háromból három lett katasztrófikus, utána rendesen bőgős. Elvileg a gyerek jól fejlődik, gyakorlatilag éjjel-nappal rettegek, mikor indul meg a szülés, mikor meszesedik el a méhlepény. Én megpróbálok mindent jól csinálni : 5 és fél óránként szedem a vérnyomáscsökkentőt, reggelente a 4 féle vitamint. De így is van bennem gyulladás, alacsony a vasam stb... Nem tudunk szexelni sem, mert fáj tőle a hasam már az eleje óta. Nincs hely a lakásban, nem tudom, mit dobjak ki, hogy egyátalán elférjen a gyerekágy. Nem érzem, hogy szeretném azt, aki bennem van, egyátalán nem érzek semmit iránta. Boldog se vagyok. A melleim folyton fájnak, és sebesre ki vannak száradva, és lógnak, és gusztustalanul néznek ki. Mindenki csak sorolja, mit kénem még venni a gyereknek, de nincs már rá kapacitás se térben, se pénzben. A fáradtságtól átaludtam a második és harmadik hónapot, de még most se tökéletes. Egy tehetetlen szarcsimbóknak érzem magam. És akkor ezt az egészet azért viseljem el, hogy utána szenvedések és testcsonkítások között legyen egy gyerekem. Ráadásul lány, én meg nem vagyok nőies nő, nem sminkelek, nem csinálok frizurákat, a lányos dolgoktól kitör a frász.

Ez így tömörített változata.

2019. jún. 18. 14:35
 14/49 A kérdező kommentje:

Anyukám se partner. A horrisztikus szülései ellenére a terhesség alatt ő volt a földöntúli boldogság mintapéldánya.

A férjem se ort semmit. Azt se, hogy rettegek a haláltól, és attól még jobban, hogy az orvosok megnyomoríthatják a gyereket és engem.

Én meg szimplán megszüntem létezni. Se munka, se emberi interakciók, csak heti szinten többször az orvosok, a várótermek, a több órás őrlődés, a lecseszés.

Minden kicsúszott az iráyításom alól. Senki nem ért meg, és abszolút nem szeretem ezt a gyereket, aki miatt ilyen gondjaim vannak. ÉS tudom, hogy később rajta csattanna ez. Jobb, ha megóvom őt magamtól.

2019. jún. 18. 14:40
 15/49 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valóban rossz passzban vagy.

DE!

Nem a gyerek tehet erről, hanem a környezeted! Állj ki magadért, ne engedd az orvosoknak, hogy lekezeljenek!

Az okoskodó rokonokat meg le kell építeni.

A gyereknek boldog biztonságos otthon a legfontosabb, nem a pihenőszék, vagy a bölcső...

Persze vannak szükségletes dolgok, de az nem foglal el egy egész lakást.


Az a kérdés, vissza lehet-e fordítani ezt a depressziót? Meg tudod-e látni a pozitívumot az egészben. vagy már elengedted?

28 hetes vagy! Ne stresszelj, hogy megszülsz, hisz a kritikus kort már túllépted, életben tartják, ha megszülnél.


A testedben történt változás visszafordítható. Nem örök.

Mindenképpen kellene valaki, aki megért. Akár szakember, akár egy olyan barát, vagy a férjed, akivel beszélhetsz erről.

2019. jún. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
92%

És gyerekvállalás előtt vajon nem tudtátok hogy nincs pénzetek semmire? Mikor "sokáig" tervezgettétek, akkor még volt? Ez miért újdonság?

Úgy birom mimkor valaki előbb potyogtat, aztán gondolkodik, hogy nincs mire.

Amúgy rosszul érzed magad a terhes tünetektől, meg a sok vizsgálattól. Ez szülés után nyílván elmúlik. Miért az az 1. gondolatod, hogy elhagyod a gyereket, mert neked rossz a terhesség?? Ebben hol a logika?

Bár amilyen alaposan átgondolt gyerekvállalás volt ez, annyira nem lep meg. Gratulálok az értelmi képességeidhez.

2019. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig azt akartam írni, amit a többiek, hogy a hormonok, velem is volt ilyen pánikérzés stb. stb., de a te esetedben tényleg csak két út van, vagy erőt veszel magadon és elmégy szakemberhez, vállalod a hosszút utat és a felelősséget a gyermekedért, vagy marad apukára és eltűnsz az életükből, örökre. Nem beléd rúgni akarok, nekem is volt szülés utáni depresszióm, szerencsére nem tartott sokáig és saját erőből szedtem össze magam, rohadt nehéz volt, de sikerült, de nálad tényleg komolyan fennáll a veszélye, hogy a saját nyomorod - már bocsánat a szóhasználatért - az ártatlan gyerekeden fogod kitölteni, aki a világon semmiről sem tehet. Még olvasni is szörnyű néha, hogy ezek az anyák egy életre képesek megnyomorítani a gyermeküket lelkileg és még fizkailag is néha. Kívánom neked, hogy az első utat válaszd és legyél majd jó anyukája a kislányodnak, őszintén remélem, hogy lesz elég erőd...
2019. jún. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:
Pénz: elmegy a 30 ezres vizsgálatokra például. Ami kell, mert az állami helyeken nem sikerül nekik semmit megcsinálniuk. Meg például a táppénz ( es a kicseszett sok gyógyszer és vitamin) kicsit rosszabb helyzetbe hoz, mint a mikor egészségesen dolgozhattam. Van lakásunk totál felújtva, és vannak ezek a babacuccok, amikre már elköltöttünk egy rakat pénzt. De arra már nincs keret, hogy orvost fogadjak 200 ezerért, szülésztől 100-ért stb...
2019. jún. 18. 14:52
 19/49 anonim ***** válasza:
82%

De ismét kérdezem: ezt a terhesség előtt nem tudtad? Az alatt a hosszú idő alatt amíg akartad a gyereket? Nem tudtad hogy kelleni fog minimum gyerekágy, aminek kell hely? Milyen csillivilli felújított lakás az, ahol még egy ágynak sincs hely?

Nem tudtad hogy a gyereknek kell ruha meg egyéb kelengye?

Sorolhatnám.

De a másik kérdés még mindig nyitott? Miért is akarod elhagyni a gyereked azért, mert téged megvisel a terhesség és a vizsgálatok, ami a szülés után megszűnik?

Én is remélem, hogy csak kamu vagy, ennyire hlye nem lehet valaki.

2019. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
91%
Aki annyira hosszú ideje vágyik gyerekre, az nem egészen így reagál a terhességre...
2019. jún. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!