Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem is akarom a gyereket...

Nem is akarom a gyereket igazán. Hogyan lehet lemondani róla csak az apa javára?

Figyelt kérdés
Nem vagyok olyan szornyű ember, a legjobbat akarom a gyerekemnek. De ebben en nem vagyok benne. Túl hosszú ideig akartunk gyereket, végül lemondtam róla. Sokkolt, hogy mégis terhes lettem. A terhesgondozás katasztrófa: mindenhol csak riogatnak, negatívak, és én képtelen vagyok szembeszállni velük. Rettegek, a vérnyomásom emelkedik. Képtelen vagyok örülni ennek a gyereknek. A testem csúnyul, a munkától eltiltottak. Brutális megküzdeni a fáradtsággal, amit a hormonok okoznak. A lakásba nem férnek el a gyerekcuccok. Irritál a halmozódó holmik sora. Egy kupacba állnak egy sarokban. Mások ilyenkor mesét olvasnak és énekelnek a hasuknak, én erre képtelen vagyok. Nem akarom ezt a gyereket. Itt akarom hagyni az apjának, a férjemnek.
2019. jún. 18. 13:30
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:

Máshol laktunk, jobban elfért volna a gyerek. Minimalista gyerekvállalásra készültem. Most meg itt a sok cumi, cumisüveg, gép mellszívó ( röpke 25 ezer ez is), meg a leendő császár miatt hordozás sem lehet, csak babakocsi, ami 100-150 ezer lesz majd. Meg koraszülött lesz, emiatt pluszban kisebb cuccokat is be kellett szerezni.


Már írtam, nem akarok rosszat a gyereknek, ezért lépek le.

2019. jún. 18. 15:01
 22/49 anonim ***** válasza:
92%
Úgyse gondolod komolyan, amit írsz (szerencsére), mert ha szarnál a gyerekre akkor nem szednél be a kedvéért fél tonna, drága vitamint. Most leirhatnám neked, hogy milyen volt a tiednél kb. 100-szor rosszabb terhességem, aminél tényleg kétséges volt, hogy mi fog velem, velünk történni, de az a tapasztalatom, hogy azoknál, akik így bele vannak ragadva az önsajnálatba, úgysem lenne hatásos senkinek a tapasztalata. Menj el pszichiáterhez, mert szülés után sokkal rosszabb lesz a lelkiállapotod a hormonok miatt. Ja és az állami uh ugyanolyan jó, mint a magán, ha ijesztgetnek akkor annak oka van.
2019. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:

Mindegy...

Össze vagyok törve, hogy sehogy nem érkezik meg a boldogság, pedig KELL. Helyette csak az újabbnál újabb aggodalmak, félelmek, és már bármit csinálok, nem jó. Amikor megszületik, akkor rosszabb lesz, mert még szarabb anya lennék, és azt már biztosan nem tudnám elviselni.

2019. jún. 18. 15:05
 24/49 anonim ***** válasza:
93%

Minimalista gyerekvállalás???

Olyan van??

Akinek ennyire szükösek a lehetőségei az használtan vásárolt, töredékértéken. Te??

2019. jún. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
100%

"Minimalista gyerekvállalásra készültem."


:D :D Annyira minimalista volt, hogy még ágyat se terveztél neki, ugye?

Ó értem máshol laktatok, akkor most miért nem megint ott laktok, vagy hasonló helyen? Saját lakást eladni-kiadni, költözni nagyobba, ha ez a baj. Persze egyszerűbb elhagyni a saját gyereked "jótakarásból" mint hogy felnőtt emberként kezelnéd a saját problémáidat.

Arra meg még mindig nem sikerült válaszolni, miért is hagyod el a gyerekedet, mikor elmúlnak a terhes tünetek, meg a vizsgálatok? Jaa tudom, mert babakocsiba kell tenned.

Komolyan, nyugtass meg, hogy kamu vagy.

2019. jún. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de ha ilyen a felfogásod és ilyen is marad akkor tényleg jobb lenne a gyereknek nélküled.

Engem is riogattak. Nem csak a kórházzal hanem 20.héttől folyamatosan azt mondták hogy belső szervek nélkül születik, koraszülött lesz. Szörnyű volt végig hányni a terhességet, 170-es vérnyomásom volt. De végig mosolyogtam és örültem a kis életnek. 38.hétre született a kislanyom makk egészségesen.

Ráadásul 20 évesen szültem és egyáltalán nem tervezett baba volt. De soha egy pillanatig sem bántam meg és mindent meg adok neki amire szüksége van!

2019. jún. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:

A saját lakás még hiteles, nem lehet eladni.


És igen, nem terveztem, hogy egy szobát tele kell pakolni a gyerek cuccaival, mi meg kiszorulunk onnan. A másik lakásunk nagyobb volt.


Tehát: gyűlölöm a terhességet, az orvosokat, nem akarok szülészeti erőszakot, és szeretnék újra dolgozni, és a gyerek miatt elszenvedője vagyok egy nem tervezett veszélyeztetettségi állapotnak, pénzhiánynak, védőnői és orvosi nyomásnak. Mindent megteszek, hogy jól legyünk,és ez kevés. Az egész állapot kudarcos. Nem tudok aludni rettegéstől, félelemtől, az elkeseredettségtől. Be vagyok zárva, barátaim nincsenek, csak a munkám volt. Most meg egy láblógató kis szarkupac vagyok, aki nem szereti azt, aki miatt szenved.

2019. jún. 18. 15:13
 28/49 anonim ***** válasza:
57%

Figyu, szerintem ha megszületik a gyerek, pereld be... Végülis ő tehet mindenről! Jah, nem! Ugyanis nem ő akart megcsinálódni! Te voltál az, aki vállalta, te akartad!

Komolyan, ha ott lennék melletted, olyan maflást kevernék le, persze csak úgy, hogy a gyereknek ne essen baja.

2019. jún. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
75%
Mennyire nyomorult kamukat tudtok kitalálni! Még olvasni is rossz!
2019. jún. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
90%

Eladni nem, kiadni igen. Kifogás.

Ha neked meg tényleg újdonság az, hogy a babaholmik elfoglalnak egy csomó helyet, elvesznek egy csomó pénzt (hát még babakor után mennyibe van a gyerek), és az, hogy gyerekvállalós időszakban az ember nem dolgozik, akkor ismét csak gratulálni tudok az értelmi képességeidhez. Ha becsúszott volna, és egy hirtelen döntés eredményeképp tartottad volna meg, még talán esetleg meg is érteném. De így. Az alatt a sok idő alatt míg tervezgettél, te semmit nem gondoltál át? Mi kellhet egy babának, van császármetszés, ami igen indokolt lehet, vannak vizsgálatok, és hogy eljön az a perc mikor már nem dolgozol ÁTMENETILEG.

Hihetetlen milyen ostobenkók szaporodnak.

2019. jún. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!