El fogok vetélni, igaz?

Figyelt kérdés

Ma voltam dokinál. Utoljára augusztus 1-jén jött meg a vérzésem, a ciklusaim 32 naposak. Pénteken tszteltem pozitívat, szerda óta van hányingerem. Sajnos sokat görcsölök, nyilall a hasam, hányingerem van és feszülnek a melleim, mellette sárgás barnás hüvelyváladékom van. Doki nem vizsgált erősen, mégis fáj még mindig.

A lelet borzasztó: 5 mm-es (!!!) petezsákra suspect képlet, mely körül keskeny folyadék sáv húzódik.

Diagnózis: O2000 Fenyegető vetélés.


Felírtak napi 3x1 100 mg-os Utrogestant. Kiváltottam és bevettem ugyan, de gondolom már úgyis mindegy. Nagyon pici az az 5 mm-es petezsák 6-7 héthez képest. Készüljek lélekben a tisztító küretre? :((



2016. szept. 12. 10:09
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
67%
Kedves Kérdező! So kminden fejben dől el. Saját tapasztalatból tudom, hogy nem szabad arra gondolni, hogy akkor most arra kell készülni, hogy elmegy, mert akkor el is fog menni. Semmi nem pótolhatja ilyenkor a pihenést a nyugalmat a progeszteront és társait. De legalább annyit számít a hozzáállás. Próbálj pozitívan gondolni az egészre. Lehet, hogy nem fog megmaradni de Te gondolom nem ezt szeretnéd, tehát arra gondolj, hogy marad. A nagyobbik Kislányommal háromszor véreztem a 12. hétig. (Utána is rossz volt a terhesség.) DE NAGYON RAGASZKODTAM AHHOZ HOGY Ő ITT VAN ÉS MARADJON IS VELEM. Két hete lett öt éves. Amíg nem ott vagy, hogy tényleg itt a vége addig meg kell próbálni hinni és bízni. Csak az Anyák képesek a csodákra! Próbáld meg!
2016. szept. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon görcsöl a hasam és kisugárzik a combomba is, pedig már sokat gondolok a babára. Szedem az Utrogestant és magnéziumot is mellé. Holnap megyek ultrahangra, ott kiderül, nagyobb lett-e a petezsák, illetve lakik-e benne valaki. És persze a keskeny folyadék sáv is érdekelne, gondolom amiatt görcsölök éjszaka is. Hányingerem már egyáltalán nincs, mióta szedem az Utrogestant.
2016. szept. 14. 10:13
 13/55 anonim ***** válasza:
Mi is a 18.napon voltunk együtt. Végig kisebb volt a baba, beleférsz ebbe a mérerbe szerintem. Szorítok!! :-) ;-)
2016. szept. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:

Ma voltam ultrahangon, mert hétfőn az orvos elküldött. A lelet a következő:


UM: 08.01.

A kismedencében 86.6x53 mm-es gravid uterusban vaskos (13 mm-es) endometriumba ágyazódva egy szabályos, 7,6 mm-es petezsákban norm. szikhólyag ill. 2,2 mm CRL-ű embrió csomó ábrázolódik. Szívműködés biztonsággal még nem igazolható.

A petezsák alsó pólusától a cervix irányába egy 25.7x6,2 mm-es sarló alakú haematoma ábrázolódik.

Dg: Grav s. 6, Ab. imm.


Vélemény: Panaszok jelentkezése (alhasi görcs, nagyobb mennyiségű friss piros vérzés) esetén soron kívül, egyebekben 2 hét múlva kontroll javasolt.


Diagnózisok:

O2000 Fenyegető vetélés


Nem nagyon biztatott az ultrahangos doki. Különben még jövő hét elejéig elég az Utrogestan, utána nem tudok mit szedni. :(

2016. szept. 15. 15:05
 15/55 Vilcsianyuja ***** válasza:

Szia! Egyelőre ez jó eredmény! Fejlődött a petezsák, van benne embrió, és ahogy számolgattuk, még rendben van, ha nincs szívhang!

A vérömleny kétesélyes dolog, lehet, hogy nem fog gondot okozni, lehet, hogy igen. Szorítok, hogy ne legyen gond. Utrogestan receptet mindenképp kell kérned, soron kívül vissza kell menned a nőgyógyászatra.

2016. szept. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:

Az utrot ne hagyd abba, az komoly bajt okozhat!

Menj vissza receptert. Azt hiszem, a háziorvos is felirhatja.

Nem rossz a lelet, mert van embrió, jók a méretek. A hematoma felszivodhat.

Az orvosok ilyen korán senkit nem biztatnak. Amíg legalább 12 hetes nem lettem, mindig feltételes módban beszélt a dokim a babarol.

Drukkolok!

2016. szept. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok. Kicsit letörtem az ultrahangos doki miatt, aki egyébként kedves volt, de eléggé lemondó. :(

Jövő hét elején akkor soron kívül megpróbálok bejutni valamelyik nődokihoz. Hátha...

2016. szept. 15. 19:39
 18/55 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező? Hogy vagy mi van Veled? Jobb a helyzet egy kicsit?
2016. szept. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy görcsölök, így elkezdtem szedni a No-spát, ráadásul most már valami fertőzést is összeszedtem, szúrós szagú, sárga színű folyásom van, de doki csak 2 hét múlva lesz, máshoz pedig SOS is nehéz bekerülni. :( A bal petefészkem pedig iszonyatosan fáj, de nem csoda, a csütörtöki ultrahangon hatalmas cisztát láttak benne.
2016. szept. 18. 14:30
 20/55 A kérdező kommentje:

Ma megint megjártam az orvost és az ultrahangot is. Felemelték az Utrogestant 3x2-re. Vettek le kenetet is, Lactacydot javasolt a doki, de ha jól tudom, az csak a drogériában is kapható intim lemosó gyógyszertári változata és sejtésem szerint a túlzott intim lemosó használat miatt lett fertőzésem.

A baba a csütörtökihez képest nem sokat nőtt. Akkor 2,2 mm volt, ma 3,8 mm. A hematóma bezzeg már 36x17 mm-es (25,7x6,2 volt). De a mostani ultrahangos kedves volt, biztatott, mint ti. Persze semmi szex, cipekedés és stressz. Utóbbi a legnehezebb, de igyekszem. Nagyon szeretném ezt a babát.

2016. szept. 19. 10:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!