El fogok vetélni, igaz?

Figyelt kérdés

Ma voltam dokinál. Utoljára augusztus 1-jén jött meg a vérzésem, a ciklusaim 32 naposak. Pénteken tszteltem pozitívat, szerda óta van hányingerem. Sajnos sokat görcsölök, nyilall a hasam, hányingerem van és feszülnek a melleim, mellette sárgás barnás hüvelyváladékom van. Doki nem vizsgált erősen, mégis fáj még mindig.

A lelet borzasztó: 5 mm-es (!!!) petezsákra suspect képlet, mely körül keskeny folyadék sáv húzódik.

Diagnózis: O2000 Fenyegető vetélés.


Felírtak napi 3x1 100 mg-os Utrogestant. Kiváltottam és bevettem ugyan, de gondolom már úgyis mindegy. Nagyon pici az az 5 mm-es petezsák 6-7 héthez képest. Készüljek lélekben a tisztító küretre? :((



2016. szept. 12. 10:09
1 2 3 4 5 6
 41/55 Vilcsianyuja ***** válasza:
Szegénykém. A baj nem jár egyedül. Rajtad kívül, úgy látszik, senki nem akarja, hogy ez a baba megszülessen. Nem is akarok belegondolni, hogy őszinte legyek, hogy mit tennék a helyedben, mert annyira nem bírnék a helyedben lenni. Nem tudok semmi okosat javasolni, de együttérzek veled.
2016. okt. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:

Igazad van, menj magán dokihoz!

Hihetetlen dolgok mennek az egészségügyben!

9+5 és a 11 hét között nem sok különbség van! Szivhang is van, nyilván nőtt is a baba, ha most majdnem 10 hetesnek néz ki.

Nagyon drukkolok neked! Követem, mi történik veletek.

2016. okt. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
Szorítok! Szerintem az biztató, hogy a szívhang rendben volt, meg ha jól értem az elejétől kisebb a terhességed, tehát nem azt jeleni, hogy nem fejlődik, csak később fogant.
2016. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:
Remélem a régi dokimnál is rendben lesz minden. És azt is, hogy elvállal, mert nagyon-nagyon sokan járnak hozzá.
2016. okt. 19. 09:04
 45/55 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi újság veled azóta?

Jól vagytok?

2016. okt. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a törődést. Kezdem úgy érezni magamat, mint egy görög tragédia hősnője...


Múlt pénteken elmentem a magándokihoz, aki valószínűleg nem tudja vállalni a szülést, mivel nagyon rossz az egészségi állapota (tényleg ramatyul néz ki, talán rák), de akkor beajánl a kollégájának, aki jó hírű szakember. November végén kell visszamennem.

Jó hír: hematóma elmúlt. Rossz hír: aminonszalag lett belőle, ami lefűzheti a baba végtagjait, de akár az arcát vagy az agyacskáját is. :(


Ma visszamentem 12 hetes ultrahangra az SZTK-ba. A szonográfus rendes volt, nem látott hematómát, sem amnionszalagot, igaz, hogy az ő ultrahang gépe nem olyan jó, mint az orvosomnak és ő nem is doki (a magándokimnak UH-s szakvizsgája is van). 52 mm-es a baba, van szívműködés DE! A tarkóredő a határon van, 2,8 mm (3 mm-ig jó). Megnéztem, a nagyoknak 1,7 mm, 2 mm és 2,3 mm volt (anno 2,3 mm-nél is nagyon ajánlotta Dr. Hajdu Kriszta a kombinált tesztet, de ez tényleg nagyon vastag). A szonográfus integrált tesztet javasolt, rögtön adott időpontot egy másik orvoshoz az SZTK-ban, úgyhogy jövő héten oda is egy kör, meg lehet kell mennem genetikai tanácsadásra is.

Úgy lesokkolt, meg sem kérdeztem, hogy kialakult-e már a placenta, hol helyezkedik el és látható-e az orrcsont. Gombóc lett a torkomban, a sírás fojtogatott.


Nem hiszem el, egyik probléma megoldódik, aztán mindig jön egy másik. :(

2016. okt. 28. 11:11
 47/55 A kérdező kommentje:

Azt nem is írtam, hogy vasárnap elkezdett valami nagyon híg, vízszerű izé folyni belőlem, remélem nem a magzatvíz szivárgott, most nem is kérdeztem meg, hogy normális-e a mennyisége. Mondjuk ilyenkor még visszapótlásnak sincs értelme, mert maximum 4-6 héttel hosszabbítja meg a terhességet és az élveszülés alsó határa 24. hét. Oké, találkoztam 23. hétre született szemüveges kislánnyal, de a 18. héten születést egy baba sem éli túl.


Most azon variálok, hogy esetleg megpróbálok elmenni az Istenhegyire Hajdu Krisztához, mégis csak genetikus, nem csak szonográfus. Csak néztem, hogy UH és kombinált teszt együtt 34000 Ft, eléggé húzós.

2016. okt. 28. 11:15
 48/55 anonim ***** válasza:

Ha a tarkoredo a határon van, szerintem genetikai tanacsadoba is mehetsz. Igaz, hogy a cvs invaziv vizsgálat, meg van kockázata, de az eredmény biztos. Ráadásul 23 féle genetikai rendellenességet szűr ki.

En a korom miatt voltam, nagyon profi orvosok és genetikusok vannak a Bajcsyban. Ha az uh eredmény indokolja, a vizsgálat ingyenes, a tb fizeti. Kérdezz utána!

2016. okt. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:

Ma voltam az SZTK-ban egy másik dokinál, akihez a szonográfus adott időpontot. Nagyon laza volt, adott beutalót az I. Női Klinikára Genetikára, mondták, hogy menjek el, időpont sem kell és ott csinálnak magzati szívultrahangot. Azért biztos, ami biztos alapon felhívtam az I. Nőin a Genetikát, ott mondták, hogy:

1) Időpont nélkül nem lehet genetikai tanácsadásra menni.

2) Náluk már régóta nincs magzati szívultrahang, a doktornő (gondolom Hajdú Júliára gondoltak) már nem dolgozik ott.


Szóval most itt bőgök. Jövő héten megyek Hajdu Krisztához az Istenhegyire, aztán ezek szerint mehetek magánba kifejezetten magzati szívultrahangra a másik Hajdúhoz.

November 14-én pedig a magándokihoz, aki valószínűleg nem tudja vállalni a szülést, de legalább komolyan veszi a felmerülő problémákat és inkább szülök az ügyeletesnél, de a terhesgondozást végző orvos legyen lelkiismeretes, akihez bármikor bátran fordulhatok. Nagyon sajnálom, hogy beteg, nem ezt érdemli, emberileg és szakmailag is nagyon jó orvos és van 3 pici fia.

2016. nov. 2. 10:50
 50/55 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, hogy vagytok?
2016. nov. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!