El fogok vetélni, igaz?

Figyelt kérdés

Ma voltam dokinál. Utoljára augusztus 1-jén jött meg a vérzésem, a ciklusaim 32 naposak. Pénteken tszteltem pozitívat, szerda óta van hányingerem. Sajnos sokat görcsölök, nyilall a hasam, hányingerem van és feszülnek a melleim, mellette sárgás barnás hüvelyváladékom van. Doki nem vizsgált erősen, mégis fáj még mindig.

A lelet borzasztó: 5 mm-es (!!!) petezsákra suspect képlet, mely körül keskeny folyadék sáv húzódik.

Diagnózis: O2000 Fenyegető vetélés.


Felírtak napi 3x1 100 mg-os Utrogestant. Kiváltottam és bevettem ugyan, de gondolom már úgyis mindegy. Nagyon pici az az 5 mm-es petezsák 6-7 héthez képest. Készüljek lélekben a tisztító küretre? :((



2016. szept. 12. 10:09
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:
A hematóma nem ment összébb. Igaz, nem is lett nagyobb. Az embrió árnyék 15 mm, a szikhólyag 5 mm. Volt szívhang. Ma viszont nem segített se a No-spa, sem a magnézium, elég erős görcseim vannak, mint vajúdás kezdetén. Jó lenne, ha a férjem támogatna, de mindig mondogatja, hogy mekkora nyűg lenne egy újabb gyerek, meg hogy őt nem érdekli, szülésnél sem akar bent lenni, ő csak a meglévő gyerekeit szereti. Ők viszont még kicsik, nem akarom elmondani nekik a babát, mert még nagyon korai lenne. Ha hányok, ráfogom, hogy elkaptam tőlük a hányásos, hasmenéses megbetegedést és emiatt fáj a hasam, ezért kell pihennem. Megértőbbek, mint a férjem.
2016. okt. 5. 20:43
 32/55 A kérdező kommentje:
Na bocsánat, ez nagyon lelkizős lett, a lényeg, hogy bár hétfőn már volt szívhang és nem nőtt a bevérzés, eléggé görcsölök és a hányinger is kezd tompulni. Remélem nem lesz baj.
2016. okt. 5. 20:45
 33/55 anonim ***** válasza:
Jézusom, milyen ember a te férjed???
2016. okt. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:

Mióta nem szedi a gyógyszerét, tényleg nagyon bunkó és követelőző, annyi empátia sincs benne, mint egy darab kavicsban. Pedig mikor kiderült a baba és kiakadtam, ő mondta, hogy inkább örüljek, hogy megint lesz egy gyönyörű kisbabánk. Most pedig azt mondja, nem érdekli, mi lesz a sorsa és milyen rossz lesz minden, ha megszületik. Biztos vagyok benne, hogy elkottyantotta az anyjának és most hátulról hergeli ellenem az a szipirtyó. És persze a fejemhez vágja, hogy ha mégis megmarad, akkor ezúttal muszáj lesz fiút szülnöm (anyósom is minden alaklommal kiakadt, hogy lányunokái születtek).


Különben a hasam tegnap délután óta a No-spa ellenére nagyon görcsöl. Utrogestant is használok és magnéziumot is, de még éjjel is érzem, hogy fáj. Nem tudom, mi lesz.

2016. okt. 6. 18:26
 35/55 anonim ***** válasza:
Mi lett veled kérdező? jól vagy?
2016. okt. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:
Tegnap előttig hánytam, tegnap picit émelyegtem, ma meg már semmi. Remélem nem azért múltak el a terhességi tüneteim (émelygés, hányás, mellfeszülés), mert baj van. Egyedül a fejem fáj, de az kegyetlenül. Sajnos nagyon érzékeny vagyok a frontokra és most melegfront van. Utrogestant a 13. hétig kell szednem 3x2-t, vagyis hüvelykúp formájában. Ma vagyok egyébként 9 hetes 5-6 napos UH alapján.
2016. okt. 16. 16:03
 37/55 A kérdező kommentje:
Most elkezdtem vérezni. Ilyen húslé-szerű, barnás-pirosas, híg valami. Mivel a férjem fél 8-kor előzetes bejelentés nélkül lelépett kocsmázni a haverjaival, én meg itthon vagyok a három, 8 éven aluli gyerekemmel, nem igazán tudok ügyeletre menni. Majd holnap reggel bekönyörgöm magamat az SZTK-ban a betegirányítónál, hátha be tudnak még tenni valahová a délutáni rendelési időbe.
2016. okt. 16. 21:01
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnálom ami veled történik:( folyamat kísérem h mi történik veled és írtam is már a kérdésedre.Azt is sajnálom h a férjed nem működik veled és talán nem is segít.Ez a vérzés talán a haematóma fakadása v nem is tudom, remélhetőleg az.Görcsölsz is? Mindenképp írd meg mit látott, mondott neked az orvos! Nagyon szorítok h minden rendben legyen veletek!

2016. okt. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jól esik, hogy valaki érdeklődik.


Ma sikerült délelőtt bejutnom az orvoshoz, mert ma délelőttös volt. Megvizsgált, nagyon erősen felnyúlt és megnyomkodott, majdnem annyira fájt, mint a szülés. Mondta, hogy vérzés nincs, viszont a gumikesztyűjén láttam vért. :( Csinált hasi ultrahangot, ott nem látott semmit, már mondta is, hogy nincs baba, aztán hüvelyit csinált, de azt is nagyon durván nyomta fel. Az asszisztens nagyon kedves, de sajnos nem ő az orvos. Kérte, hogy küldjenek el a szomszéd szobába a szonográfushoz (aki nem orvos, de nagyon kíméletes és mindig kedves, alapos). A doki nem akart. Azt mondogatta, biztos azért vérzek, mert szexeltem, hiába titkolom (itthon sem volt a férjem, amikor vérezni kezdtem és mióta tudunk a babáról, még egy ágyban is ritkán alszunk, nemhogy szexelünk) és közölte, hogy bár van szívhang, a baba csak 31 mm, ami 9 hét 6 naposnak felel meg, holott menzesz alapján 1 hetesnek kéne lennem, ezért biztos nem marad meg. Mondhattam, hogy 30-60 nap közöttiek a ciklusaim, hogy a luteális fázisom rövid, hogy PCOS-em van, hogy a megszületett gyerekeim is kivétel nélkül 1-1,5 héttel voltak kisebbek a menzesz szerint elvárhatónál, nem izgatta. Utrogestanból is csak 2 dobozzal írt fel, aztán mutatta a kezével, hogy menjek már (asszisztens szólt, hogy azért adjon leletet, várja meg, míg kinyomtatja, különben azt is lespórolta volna). Előttem 3 nőt is megvizsgált, őket is mind kidobta 2-3 perc alatt.


Én meg úgy döntöttem, hogy összeszedem azt a "hatalmas vagyonomat" és inkább elmegyek a régi magánorvosomhoz, mert ez így nem állapot. Igaz, ő is menzesz alapján és nem UH (és együttlét) szerint számítja a terhességet, de soha nem riogatott amiatt, hogy kisebb a baba.

2016. okt. 17. 12:33
 40/55 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt mondta, menzesz alapján 11 hetesnek kéne lennie, nem egy hetesnek, mint ahogy elírtam.
2016. okt. 17. 12:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!