Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi volt a legnagyobb hiba...

Mi volt a legnagyobb hiba sofőrként, amit vezetés közben elkövettél?

Figyelt kérdés
Mióta vezetsz + lett belőle rendőrségi ügy?

2020. szept. 30. 23:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

Mélygarázsban elfelejtettem, hogy nagyon közel álltam az oszlophoz (szűk helyek voltak), így induláskor túl hamar kormányoztam jobbra, ami miatt jobb hátsó sárvédő megkarcolódott oldalt... Szidtam magamat eléggé.


Motorral meg vadi új R1250GS tesztvezetésen egy előzést számoltam el, nem tudtam időben visszalassítani a másik motoros elé, full beláthatatlan jobbos kanyarban átsodródtam a szembesávba picit, át a záróvonalon. Szerencsére senki nem jött ott szembe. Hiába 130 LE, fékezéskor ugyanaz a fizika :) Mind közül az volt a legdurvább hibám, és végződhetett volna sokkal rosszabbul is.

2020. okt. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%

#10: a műanyag lökhárító visszapattant a helyére. Én is így jártam az SX4-emmel, amikor dugóban hátulról nekem jött valaki. A műanyag alatti, valós lökhárító lehet megsínylette a dolgot, de az nem látható.


Nekem legnagyobb hiba talán az volt, amikor szándékosan balra kanyarodtam ott, ahol csak jobbra szabadott volna (ott ez szinte helyi szokás szinten volt, sokan csinálják). Persze jött rögtön a rendőrautó.

2020. okt. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%
3 éve vezetek. Amikor még csak 1 éve vezettem, egyszer egy hegyi úton túl nagy sebességgel mentem bele egy kanyarba és fél autónyit átlógtam a szembesávba. Persze, jöttek is szemből, dudáltak rám, mint az állat, nekem meg égett utána a pofám rendesen. Aztán volt még egy olyan eset, amikor késő este hazafelé egy elsőbbségadás kötelező tábla mellett úgy mentem el, mintha ott se lett volna, de szerencsére full üres volt az út minden irányból. Amúgy tudtam, hogy ott van az a tábla, de akkor kihagyott az agyam.
2020. okt. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
89%
Szintén forgalommal szemben hajtottam be. Jogsiszerzés után. Aztán tolatni szerettem volna háromszor lefulladtam Tök gáz volt.
2020. okt. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%

Volt sok hiba, 18éve vezetek, vállalom, nem vagyok hibátlan, a sok km alatt előfordul mindenkivel egy-egy benézés.

Volt pár piros lámpa, takarásból, vagy kis forgalmú úton, ahol nem számít rá az ember.

De a legnagyobb az volt talán, amikor a Váci úton mentem az Árpád-híd irányába, és a Ferdinánd hídról leszáguldott egy szirénázó, talán vérszállító. Későn láttam meg, és még átsuhantam a kereszteződésen, de hallottam, hogy a szirénázó besatuzik, szóval csattanhatunk volna, ha nem figyelt volna helyettem is.

2020. okt. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
67%

Egy Volán busz túl közel jött hozzám, és meghúzta a tükröm. Elé vágtam, besatuztam, a sofőr kiszállt panaszkodni, én meg alaposan elvertem, és az egyik tükrét is letörtem.


Rég volt (20+ éve), azóta belátom, hogy nem kellett volna hagynom így elszállni az agyam.

2020. okt. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%

1 napos jogsival ráhúztam az autót egy egyterűre, mert azt hittem szembe sávba mentem.... átèpìtès volt, sárga jelzès miatt jó helyen mentem. 50 m múlva meszűnt a sáv mehettem vissza az eredeti "szembe"sávba...

asszem aznap anyukám csuklott XD

2020. okt. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
34%
Hagytam hogy a qrva vezetés közben szo.jon és áthajtottam egy járdaszigeten. A rendőrség csak nevetett mikor meglátott álló fa.okkal. Mert persze ilyenkor tuti ott kell legyenek. Senki nem sérült meg mert hajnal 1 körül történt évekkel ezelőtt csepelen.
2020. okt. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
84%
Egyszer régen mindenképpen haza akartam érni Szegedről Pestre éjszaka, nem akartam ott aludni. Az 5-ös úton jöttem, mivel akkoriban volt a horror árú fizetőkapus díjszedés. Hulla fáradt voltam, Lajosmizsére még emlékszem, de hogy Dabastól a Soroksári út - Határ út kereszteződéséig hogy jutottam el, arról fogalmam sincs. Félálomból felriadt emlékképek vannak meg, hogy a felezővonalon megyek, lementem a padkára, ilyesmik. Ritka nagy felelőtlenség volt, nem mentség, hogy hajnali három körül alig volt közlekedés.
2020. okt. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
52%

5-ös: Ez csak akkor lehetséges, ha még sosem vezettél.

7-es: Mert csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit.

Én nem pontoztam le senkit, de én is így gondolom.

2020. okt. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!